Nazwiska

Abello Loyola [1]

1992

Abra [1]

Abrahamek [2]

1750 – 1774

… – Jamy

Abrahamik [2]

1750 – 1774

… – Ostrów Lubelski

Abramczuk [3]

1916

Mińsk Litewski

Abramek [3]

1760 – 1788

… – Babianka

Abramik [304]

1678 – 1993

Jamy – …

Abramowicz [8]

1763 – 1817

Wólka Kijańska – Prokop

Abry [1]

1806

Acevedo Ejsmentewicz [1]

2010

Acevedo [1]

Achalka [2]

1730

Brzostówka

Achmadzianów [2]

1921

Majdan Nepryski

Adach [2]

1937

Franciszków

Adam [1]

Adamczak [1]

Adamczuk [4]

1687 – 1773

Brzeźnica Książęca – …

Adamczyk [18]

1876 – 1961

Bójki – Lublin

Adamek [2]

1686

Brzeźnica Książęca

Adamiak [4]

1733 – 1736

Brzeźnica Bychawska

Adamowicz [2]

1812

Kolechowice

Adamowska [7]

1791 – 1947

… – Suchowola

Adamowski [2]

1837 – 1877

… – Lublin

Adamska [12]

1857 – 1974

Lubartów – …

Adamski [18]

1834 – 2013

Zagrody Lubartowskie – …

Adaszewski [2]

1918

Budki Kudrańskie

Adkonis [5]

Adrian [13]

1827 – 1933

Miechanów, Wielkie Księstwo Poznańskie – Drozdówka

Adriańska [1]

1833

Lubartów

Adriański [1]

Aerda [1]

Aftanas [7]

1935

Aftyka [19]

1871 – 1920

… – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Agata vel Jagata [1]

1668

Ostrów Lubelski

Agata [4]

1665 – 1672

Ostrów Lubelski

Akinowska [1]

1681

Ostrów Lubelski

Akinowski [1]

Albert [1]

Aleksandrowicz [42]

1697 – 1949

… – Wólka Stara Kijańska

Aleksandrowska [1]

Aleksiejew [1]

Alras [1]

Alunowski [2]

1677

Ostrów Lubelski

Ałas [1]

Ambroż [1]

Ambrożek [2]

1679

Rozkopaczew

Ambrożewicz [1]

Ambrożewska [2]

1779 – 1814

Ostrów Lubelski – …

Ambrożewski [3]

1750 – 1777

… – Ostrów Lubelski

Ambroży [3]

1839 – 1868

Wólka Milińska – Kolechowice

Ameryk [10]

1838 – 1943

… – Brzeźnica Bychawska

Anasiewicz [9]

1918 – 2009

Andraczek [1]

Andreas [3]

1859

Andrejuk [2]

1977

Kodeń

Androziuk [1]

Andruszczyk [1]

Andruszewska [2]

1840 – 1905

Wólka Zawieprzycka – Jawidz

Andruszewski [3]

1813 – 1835

… – Wólka Zawieprzycka

Andrutuk [1]

Andrysek [1]

Andrzejak [3]

1950

Bychawa

Andrzejaszek [1]

Andrzejewska [5]

1838 – 1845

Brzostówka

Andrzejewski [7]

1799 – 1917

… – Lublin

Andrzejowska [1]

1817

Andrzejowski [2]

1720 – 1781

Andrzejuk [6]

1923 – 1973

… – Biała Podlaska

Andys [2]

1802

Ostrów Lubelski

Angerda [3]

1835 – 1840

Tyśmienica

Angierda [3]

1789 – 1832

Szulce – Bójki

Antecka [4]

1775 – 1777

Tyśmienica – Kolechowice

Antecki [1]

1750

Antek [1]

Antol [2]

Antonik [158]

1655 – 2017

Antonik-Pełczyńska [1]

Antoniuk [23]

1860 – 1935

Gródek Szlachecki – …

Antosiewicz [7]

1836 – 1881

… – Jamy

Antoszewicz [2]

1874

Anułowicz vel Janułowicz [1]

1680

Anułowicz [2]

1701 – 1702

Ostrów Lubelski

Anyszewska [1]

Apanowicz [2]

1979 – 2006

Arabska [1]

1800

Rozkopaczew

Arabski [2]

1777 – 1802

… – Ostrów Lubelski

Aramczuk [2]

1701

Rudka

Arancibia Jimenez [1]

1932

Arasim [3]

1881

Wierzchowiska

Arasimiuk [1]

Arasińska [1]

1856

Kaznów

Araszczuk [1]

1888

Kolechowice

Archimowicz [5]

1853 – 1929

… – Bójki

Arciszewska [18]

1854 – 1958

Świszczewo – …

Arciszewski [28]

1760 – 1956

Arminik [2]

1669

Jamy

Arnaszowska [2]

1697 – 1699

Ostrów Lubelski

Arnaszowski vel Ornaszewski [1]

Arnaszowski [2]

1703 – 1708

Ostrów Lubelski

Artanik [1]

Artemiuk [1]

1890

Artymek [11]

1759 – 1897

… – Tyśmienica

Artymik [2]

1740 – 1765

… – Zabiele

Artymko [41]

1770 – 1920

Zabiele – Jamy

Assek [3]

Atkielska [1]

Augusiewicz [2]

1811

Piesia Wola

Augustyniak vel Sidor [1]

1802

Brzeźnica Bychawska

Augustyniak [14]

1719 – 1788

… – Brzeźnica Bychawska

Augustynowicz [9]

1778 – 1931

… – Podpałecznica

Aurigae [2]

1673

Kaznów

Awryk [1]

1760

Rozkopaczew

Ba os [1]

Babel [5]

1770 – 1809

… – Uścimów

Babiarz [1]

Babicka [89]

1660 – 1967

Babicki [83]

1640 – 1948

… – Ostrów Lubelski

Babik [66]

1650 – 1805

Babkiewicz [1]

1841

Baboski [2]

1754

Ostrów Lubelski

Babski [4]

1740 – 1822

Babulewicz [2]

1842

Sochaczew

Babut [2]

1874

Bacański [2]

1929

Horodło

Bachor [1]

Bachorczyk [2]

1668

Głębokie

Bachorowska [1]

1709

Głębokie

Bachorowski [1]

Bachrej [10]

Backa [1]

Baczyńska [1]

1846

Siedliszcze

Baczyński [1]

Bader [2]

1889

Stężarzyce

Badylo [2]

1728

Ostrów Lubelski

Badzio [1]

Baeza [1]

Bagajewska [1]

1962

Lublin

Bagajewski [2]

1962 – 1987

Bagdosz [2]

1760 – 1781

… – Kaznów

Bagińska [2]

Bagniuk [1]

1958

Łosice

Bagnuszan [1]

Bagocki [1]

1807

Bajas [1]

Bajda [8]

1763 – 1798

… – Ostrów Lubelski

Bajdak [2]

1876

Wola Skromowska

Bajdek [2]

1920 – 1958

Zbójno – Wyhalew

Bajdosz [1]

Bajek [3]

1953

Bajor [1]

Bajura [12]

1699 – 1743

… – Ostrów Lubelski

Bajuta [2]

1686

Ostrów Lubelski

Baka [2]

1933

Gliny

Bakon [2]

1882

Orzechów

Bakulska [1]

Bakulski [2]

1922

Skurpie

Bakun [14]

1890 – 1960

Orzechów Stary – …

Balawajder [2]

1841 – 1885

Kombornia

Balbir [1]

1816

Balcerzak [2]

1913

Warszawa

Balicka [43]

1697 – 1922

Berejów – Ostrów Lubelski

Balicki z Balic [1]

1389

Balicki [63]

1690 – 1897

… – Brzeźnica Bychawska

Bałaban [3]

1801

Baładysz [1]

Bałajewicz [1]

Bałanda [1]

Bałdyga [4]

1910 – 1940

Majdan Krasieniński – Kaznów

Bałkowska [1]

Banach [63]

1728 – 2003

… – Parczew

Banachewicz [545]

1670 – 1963

Banasiak [2]

1875

Baranów

Banasiewicz [1]

Banasiński [1]

1808

Banaszek [4]

1843 – 2005

Zabiele – …

Banaszewicz [1]

Banaszewski [2]

1784

Sienna

Banaszkiewicz [2]

Banaszyk [12]

1647 – 1680

… – Rudka Korbutowa

Banaśkiewicz [1]

Bancerz [2]

1904

Wola Blizocka

Banda [2]

1728

Rozkopaczew

Bandosz [2]

1797

Kijany

Bant [1]

Banucha [20]

1861 – 1950

Syry – Kolechowice Kolonia

Bańka [6]

1967 – 2008

Siewierz

Bańkowska [3]

1815 – 1836

Bańkowski [2]

1830

Baran [136]

1700 – 2014

Baraniuk [1]

Baranowicz [1]

Baranowska [1]

1760

Wilno

Baranowski [3]

1728 – 1730

Brzeźnica Bychawska

Barańska [2]

1868

Rozwadów

Barański [5]

1793 – 1878

Berejów – Godów

Baraszowska [1]

Barberis [4]

1952 – 1989

… – Concepcion, Chile

Barcikowski [4]

1740 – 1770

Barcki [2]

1974 – 2003

Barczak [5]

1960 – 1984

… – Knurów

Barczewski [2]

1760

Wierzbówka

Barczuk [1]

Bardzińska [1]

Bargiel [4]

Bargiel-Sachajda [1]

Barisonek [2]

1919

Baron [2]

1723

Wólka Kijańska

Barszcz [23]

1815 – 1955

… – Ostrów Lubelski

Barszczewski [2]

1862

Barszczyk [13]

1840 – 1958

Niemce – Ostrów Lubelski

Bartek [2]

1697

Brzostówka

Bartel [2]

1812 – 1861

… – Ostrów Lubelski

Bartkiewicz [8]

1748 – 1950

… – Kolechowice

Bartkowiak [2]

1740

Ostrów Lubelski

Bartkowicz [82]

1761 – 1955

… – Kolechowice

Bartkowski [2]

1760 – 1786

… – Rozkopaczew

Bartnicka [8]

1753 – 1841

… – Budy Siemieńskie

Bartnicki [7]

1730 – 1760

Bartnik [36]

1718 – 1955

… – Pałecznica

Bartnikiewicz [1]

Bartnikowicz [3]

1687 – 1689

Prokop – Młyny

Bartosiewicz [5]

1951

Bartosik [4]

1822

Niemce

Bartoszek [13]

1697 – 1732

Wólka Zawieprzycka – Rozkopaczew

Bartoszuk [1]

Bartoś [2]

1907

Góry

Bartusiewicz [1]

1774

Bartyś [2]

1885

Baruk [2]

1949

Lublin

Barwińska [2]

1794 – 1845

… – Uścimów

Barwiński [1]

1821

Barylak [2]

1732

Brzostówka

Baryła [1]

Basiak [3]

Basierska [1]

1789

Basińska [2]

Basiński [3]

1954

Bastrzyk [2]

1956

Siedliszcze

Bat [1]

1781

Bator [3]

1800 – 1838

… – Tyśmienica

Bauer [2]

1858

Opole

Baumbach [2]

1804 – 1833

… – Kaznów

Bazańska [1]

1878

Tyśmienica

Bazański [1]

1843

Bazeła [19]

1740 – 1953

… – Ostrów Lubelski

Bazylczuk [2]

1734

Brzeźnica Książęca

Bazylewska [1]

1900

Komarówka

Bazylewski [3]

1864 – 1895

Rudno – Brzozowy Kąt

Bazylik [1]

1801

Bazylowski [2]

1742

Brzeźnica Książęca

Bazyluk [4]

1813 – 1897

… – Gródek Szlachecki

Bazyła [7]

1748 – 1794

Brzostówka – …

Bażej [2]

1681

Brzeźnica Bychawska

Bąbol [3]

1881 – 1884

Tarkowice – Tarkawica

Bącała [1]

Bącik [3]

1957

Czemierniki

Bącławek [61]

1755 – 1995

Bączalska [1]

1874

Bączalski [1]

Bączek [152]

1650 – 1957

… – Kolechowice

Bączkiewicz [1]

1893

Poland

Bączkowska [3]

1924 – 1926

Gościniec

Bączkowski [2]

1881

Długie

Bąk [9]

1752 – 1878

Parczew – Suchowola

Bąkowska [2]

Beaudoin [2]

1921 – 1956

Bechter [2]

1735

Ostrów Lubelski

Beczkal [5]

1891 – 1904

Józefin – Kolechowice

Bednarczuk [88]

1752 – 1960

Rozkopaczew – Kamiennik

Bednarczyk [18]

1676 – 1898

Jedlanka – Zawieprzyce

Bednarska vel Cieniuch [1]

1816

Bednarska [7]

1762 – 1875

… – Zabiele

Bednarski vel Dziedzic [1]

1809

Bednarski [5]

1789 – 1865

Lubartów – Nowodwór

Bednarz vel Bednarczyk [2]

1848

Dębowa Kłoda

Bednarz [17]

1672 – 1794

… – Gościniec Propinacja

Bednarzewska [41]

1755 – 1932

Ostrów Lubelski

Bednarzewski [31]

1730 – 1896

… – Ostrów Lubelski

Bejan [1]

Bejla [1]

Bejtka [4]

1914 – 1960

Kejnia – Ostrów Lubelski

Bekulard [2]

1907

Miłków

Belcarz [26]

1743 – 1994

Belcz [1]

1785

Belingowska [1]

1794

Uścimów

Belingowski [3]

1770 – 1796

… – Uścimów

Bełczacka [2]

Bełczącki [2]

1895

Tarło

Bełczyńska [1]

Bełdowska [2]

Bełdowski [4]

Bendyk [2]

1755 – 1776

… – Brzeźnica Książęca

Benesz [2]

1826

Lubartów

Benet [4]

1846 – 1870

Rudka Starościńska

Beniach [2]

1841

Tarnów

Berchiera [1]

Berczyńska [1]

Berdo [2]

1831

Wolica

Berecka [1]

Berej [4]

1892 – 1928

Siedliska – Wólka Zawieprzycka

Bereza [4]

1751 – 1796

Tyśmienica – Rudka Starościńska

Berezińska [1]

1894

Karczeńsk

Bereziński [1]

Berger [4]

1871

Bergiel [1]

Bergur [2]

1891

Brzeźnica Książęca

Berkowski [1]

Bernacka [122]

1764 – 2004

Ostrów Lubelski – …

Bernacki [117]

1710 – 2011

Bernard [1]

1827

Bernardo [1]

1972

Bernat [11]

1770 – 1810

… – Berejów

Besser [2]

1843

Beszt [1]

1792

Beszta [1]

Bez [5]

1771 – 1808

… – Kaznów

Bezeła [2]

1803

Kolechowice

Będziński [2]

1859

Łężyce

Bętkowska [1]

1811

Biadun [1]

Biala [3]

Bialy [1]

Biała [82]

1666 – 1969

Rozkopaczew – Lubartów

Białacki [3]

1959 – 1964

Białasiewicz [1]

Białecka [5]

1834 – 1941

… – Borowiczki

Białecki [5]

1970

Szczecin

Białek [3]

1919 – 1951

Poizdów Kolonia – Kock

Białkowska [16]

1934 – 2005

… – Warszawa, Mazowsze, Polska

Białkowski [18]

1902 – 2013

Białoch [2]

1909

Tatary

Białonowska [1]

Białosiewicz [2]

1882

Liszne

Białowąs [1]

Biały [83]

1644 – 1965

… – Ostrów Lubelski

Biaszewska [1]

Bicka [1]

Bicki [1]

1927

Brzeźnica Bychawska Kolonia

Bicz [2]

1894

Dąbrówka

Biedak [7]

1805 – 1899

… – Jawidz

Biedrzycka [6]

1788 – 1828

Rudka Starościńska – Ostrów Lubelski

Biedrzycki [5]

1766 – 1831

… – Ostrów Lubelski

Biedzińska [1]

Biegańska [1]

Biegut [2]

1692

Ostrów Lubelski

Bielak [5]

1783 – 1937

… – Dębina

Bielańska [30]

1708 – 1973

Bielański [22]

1687 – 1802

Tyśmienica – Ostrów Lubelski

Bielawska [1]

1723

Ostrów Lubelski

Bielawski [2]

1720 – 1722

Ostrów Lubelski

Bielec [4]

1754 – 1763

Kaznów – Tarło

Bielecka [40]

1668 – 1909

Brzeźnica Książęca – Jedlanka Stara

Bielecki [49]

1755 – 1949

… – Jedlanka Stara

Bielewska [1]

Bielińska [6]

1682 – 1868

Tyśmienica – …

Bieliński [9]

1660 – 1939

… – Antonówka

Bielniak [1]

Bielonowski [2]

1867

Dratów

Bielski [3]

1703 – 1712

Brzostówka

Biełuszka [3]

1873 – 1934

Rossosz – Bójki

Biełuszko [1]

Bieniak [13]

1834 – 1927

Bieniasz [2]

1957

Tarło

Bieniek [4]

1808

Bieńczyk [2]

1795

Kłoczów

Bieńko [2]

1805

Bogucin

Bierecka [1]

1578

Bierka [55]

1647 – 1806

… – Ostrów Lubelski

Biernacka [6]

1838 – 1971

… – Puławy

Biernacki [3]

Bierzyńska [1]

1800

Biesak [1]

Biestrzyka [1]

Bietkowski [3]

1759 – 1779

… – Kolechowice

Bijasińska [1]

1837

Bilcz [1]

1822

Bilińska [3]

1683

Tyśmienica

Biliński [1]

Bilska [1]

1776

Brzeźnica Książęca

Bilski [1]

1755

Biniszewska [14]

1834 – 1906

Wereszczyn – Głębokie

Biniszewski [10]

1805 – 1963

Binkowska [1]

1810

Bińko [2]

1836

Rudka Kijańska

Bisha [1]

Bisiakowska [1]

1937

Dąbek

Bisiakowski [1]

Biskup [10]

1676 – 1896

… – Czerniejów

Biskupek [3]

1668 – 1676

Brzeźnica Bychawska – Brzeźnica Książęca

Biskupska [1]

Biskupski [4]

1897 – 1956

Dratów – Zamość

Biurko [1]

Biwan [3]

1843 – 1882

Grabowo, pow. łęczycki – Ludwinów

Blajda [24]

1789 – 1886

… – Brzeźnica Książęca

Blaszczuk [1]

Blaszka [2]

1866

Blazła [2]

1857 – 1858

Brzostówka – Wólka Zawieprzycka

Bledziak [2]

1733

Poluchy

Blejczak [2]

1734

Jamy

Blewski [1]

Blicharz [27]

1821 – 1974

Potok Wielki – …

Bliźniak [3]

1750 – 1771

… – Brzostówka

Bliźniuk [83]

1678 – 1958

Ostrów Lubelski

Bloch [17]

1800 – 1908

Tyśmienica

Block [2]

Bluszcz [4]

Błaszczak [41]

1750 – 1985

… – Lublin

Błaszczuk [5]

1760 – 1859

… – Brzeźnica Bychawska

Błaszczyk [31]

1750 – 1905

… – Brzeźnica Książęca

Błaszczykowska [1]

Błaszczyński [2]

1915

Kazimierz Dolny

Błaszkowska [2]

1769

Ostrów Lubelski

Błaszkowski [2]

1740 – 1766

… – Ostrów Lubelski

Błaśniak [2]

1770 – 1794

… – Rozkopaczew

Błazik [4]

1950

Błażczak [1]

1896

Brzeźnica Książęca

Błażej [1]

1814

Błażejczak [6]

1882 – 1948

Śniadówka – Ewunin

Błażejczyk [1]

Błażejewicz [23]

1645 – 1740

… – Ruda

Błażejowicz [7]

1698 – 1735

Ostrów Lubelski – Ruda

Błażejowska [2]

1809 – 1810

Kaznów

Błażejowski [2]

1780 – 1812

… – Kaznów

Błażewicz [2]

1865

Parczew

Błażniowska [1]

1779

Drozdówka

Błażniowski [1]

1759

Błędowska [1]

1779

Ostrów Lubelski

Błędowski [1]

1759

Błonka [13]

1866 – 1925

Borki – Bójki

Bobek [1]

Bober [3]

1941

Bobowska [1]

1696

Brzeźnica Bychawska

Bobowski vel Bob [1]

Bobowski [1]

1691

Berejów

Bobras [2]

1972 – 1999

Wrocław – Gdańsk

Bobrowicz [7]

1665 – 1684

Rudka – Rudka Korbutowa

Bobrowska [2]

Bobrowski [2]

1707 – 1766

Bobrzecka [1]

1830

Załozie

Bobrzecki [1]

Bochen [1]

Bochenek [1]

1950

Bocheńska [8]

1683 – 1709

Ostrów Lubelski

Bocheński [11]

1630 – 1905

… – Rusko Wola

Bochman [2]

1922

Łuków

Bochniarz [1]

Bociak [3]

1720 – 1791

Brzeźnica Książęca – Brzeźnica Bychawska

Bocian [9]

1781 – 1894

Brzostówka – Zawieprzyce

Bocianiak [2]

1750 – 1773

… – Brzostówka

Bocianowska [1]

Bociek [3]

1840 – 1867

… – Niedźwiada

Boczar [3]

Boczek [1]

1865

Brzeźnica Książęca

Boczkal [1]

Boczkowska [1]

1953

Szczecin

Boczkowski [2]

1928 – 1955

… – Ostrów Lubelski

Bodzak vel Kołodziński [2]

1809

Sowin

Bodzak [275]

1731 – 1967

… – Ostrów Lubelski

Bodziak [216]

1730 – 1998

Bogacz [2]

1885

Bogal [1]

Bogdanowicz [4]

1843 – 1957

Garbów – Wola Sernicka

Bogdańska [2]

1780

Boglewski [1]

Bogucińska [4]

1871 – 1879

Brzostówka

Boguciński [5]

1842 – 1878

Niedrzwica – Kolechowice

Bogucki [1]

Boguczewski [2]

1844 – 1867

… – Babianka

Bogusławska [1]

Bogusz [8]

1877 – 1902

… – Klementynów

Boguszewicz [2]

1725

Brzeźnica Bychawska

Boguszewska [4]

1818 – 1882

Ostrów Lubelski

Boguszewski [7]

1789 – 1870

… – Ostrów Lubelski

Boguś [3]

2002 – 2008

Boinski [2]

1896 – 1934

Arnot, PA – …

Bojankowska [5]

1858 – 1880

Ostrów Lubelski

Bojankowski [5]

1823 – 1881

… – Ostrów Lubelski

Bojarczuk [3]

1935

Kopina

Bojarska [33]

1673 – 1804

Kaznów – Rozkopaczew

Bojarski [23]

1681 – 1797

Kaznów – Rozkopaczew

Bokiniec [2]

Bokiniecki [2]

1846

Kolechowice

Bolanczyk [1]

Bold [1]

Bolesławska [4]

1849 – 1861

Ostrów Lubelski – Brzeźnica Książęca

Bolesławski [3]

1815 – 1821

… – Kurów

Bolesta [10]

1826 – 1924

Boleścianka (?) [1]

Bomińska [1]

Bonalska [5]

1785 – 1796

Ostrów Lubelski

Bonalski [3]

1741 – 1794

… – Ostrów Lubelski

Bonat [4]

1902 – 1908

Kolonia Serock – Berejów Kolonia

Bondarczuk [3]

1899

Włodawa

Bondas [1]

Boniecka [1]

Boniek [1]

1841

Bordzała [1]

Bordzoł [2]

1933

Annobór

Borecki [1]

Borek [1]

Borkowska [13]

1801 – 1919

… – Kolechowice Nowe

Borkowski [6]

1846 – 1883

… – Kolechowice

Borocińska [1]

Borodijczuk [2]

1669

Jedlanka

Borodziuk [2]

1678

Drozdówka

Boroś [1]

1957

Borowiak [2]

1950

Szczytno

Borowicz [5]

1822 – 1864

Austria – …

Borowska [4]

1784 – 1925

Kozigóry – Zezulin

Borowski [11]

1764 – 1867

Bójki – Rudka Kijańska

Borówczak [2]

1733

Drozdówka

Borówka vel Borowski [1]

1679

Ostrów Lubelski

Borówka [439]

1646 – 2002

Borrisz [1]

Borsuk [13]

1648 – 1759

… – Brzeźnica Książęca

Bortniczuk [2]

1825

Boruch [1]

Boruta [5]

Borychowski [3]

1912 – 1947

Niedźwiada – Rudka Starościańska

Boryna [2]

1797

Borys [79]

1713 – 1950

Kaznów – Zamość

Borysiak [3]

1774 – 1872

Kaznów – …

Borysik [92]

1660 – 1986

… – Lubartów

Borzęcka [43]

1742 – 1992

Kolechowice – Lubartów

Borzęcki [42]

1710 – 1990

Bosacka [1]

Bosacki [1]

Bosak [1]

1786

Bowszys [1]

1976

Bozdarowicz [2]

1728

Ostrów Lubelski

Boziłowicz [1]

1807

Bozyk [1]

Bożej [6]

1678 – 1686

Brzeźnica Bychawska

Bożyk [2]

1810

Bożym [2]

Bójczuk [22]

1760 – 1930

… – Bójki

Bójko [102]

1715 – 2005

… – Lublin

Braciewicz [3]

1776 – 1811

… – Rudka Starościńska

Bracławski [3]

1760 – 1781

… – Brzeźnica Bychawska

Brandt [2]

1841

Szczebrzeszyn

Branica [58]

1812 – 1949

Branicka [7]

1787 – 1884

Gościniec Młyn – …

Branicki [8]

1760 – 1858

… – Dębowa Kłoda

Bratkowska [1]

1839

Braun [3]

1942 – 1965

Brauner [1]

1811

Brąglewicz [8]

1770 – 1805

… – Ostrów Lubelski

Breczuk [16]

1835 – 1904

Uścimów – Uścimów Nowy

Breś [6]

1965

Kraśnik

Broda [2]

1820

Bystrojowice

Brodacka [2]

Brodecka [2]

Brodecki [4]

1923

Tchórzewek

Brodowska [3]

1819

Brodowski [1]

Brodziak [1]

1683

Ostrów Lubelski

Brodzik [27]

1686 – 1867

Ostrów Lubelski – Spiczyn

Brodzisz [1]

Brodziszek [7]

1665 – 1805

Ostrów Lubelski – Brzeźnica Bychawska

Brodziszkiewicz [2]

1649 – 1669

… – Ostrów Lubelski

Brodzka [1]

1667

Krasne

Brodzki [1]

Brojakowska [1]

Broma vel Haraszczuk [1]

1836

Makoszka

Broma [1]

Bronakowska [1]

1716

Brzostówka

Bronakowski [2]

1712

Brzostówka

Broniewska [1]

Bronik [1]

Bronikowska [7]

1812 – 1889

Ostrów Lubelski – Włodawa

Bronikowski [9]

1786 – 1829

Ostrów Lubelski – Huta Jarczewska

Bronis [1]

1896

Brzostówka

Bronisz [151]

1760 – 1972

Broniszewska [2]

1730 – 1845

Lubartów – …

Bronkiewicz [1]

1816

Bronowicka [4]

1918 – 1951

… – Gowarzewo

Bronowicki [4]

1882 – 1951

Niemila – …

Brosławski [1]

Broszczak [1]

1690

Rozkopaczew

Broszczak/Brożko [1]

Broszek [2]

1677

Rozkopaczew

Brozek [3]

1684

Rozkopaczew

Brożek [3]

1882

Brożenit [1]

Brożko [1]

1697

Rozkopaczew

Brückner [2]

1901

Stryj

Brud [1]

Brudka [1]

Brudowska [1]

Brudzińska [6]

1672 – 1702

… – Kaznów

Brudziński [1]

1692

Kaznów

Brudzisz [3]

1776 – 1810

… – Baranów

Bruszko [2]

1904

Syczyn

Brychton [5]

1677 – 1684

Brzeźnica Książęca

Brychuc [1]

Bryczoł [1]

Bryda [1]

Brygała [1]

Brygatek [2]

1683

Kaznów

Brygoła [4]

1896 – 1921

Górki, par. Kock – Kolonia Łucka

Bryk [106]

1678 – 1932

Uścimów – Jamy

Brylska [1]

Brylski [1]

Brymas [1]

Bryska [2]

1818 – 1825

Rozkopaczew

Bryski [2]

1789

Fajsławice

Brzak [1]

1787

Brzeska [3]

1822 – 1838

Rozkopaczew

Brzeski [1]

1844

Rozkopaczew

Brzeszczyńska [4]

1878

Brzeszczyński [4]

Brzezińska [2]

1760

Brzeziński [4]

Brzoskowska [2]

Brzostowicz [10]

1905 – 1946

Orchowiec – Kaznów

Brzostowski vel Brzozowski [1]

1723

Brzostówka

Brzostowski [1]

Brzozek vel Brzozko [1]

Brzozek [2]

1693 – 1698

Ostrów Lubelski – Rozkopaczew

Brzozowiec [1]

Brzozowska [66]

1727 – 1992

Brzeźnica Książęca – Lubartów

Brzozowski [73]

1707 – 1973

Brzuchański [2]

1691

Kaznów

Brzuszkiewicz [2]

1816

Siedliszcze

Brzyke [2]

1893

Załucze

Brzykowicz [2]

1688

Brzeźnica Książęca

Brzyska [5]

1795 – 1834

Oleśniki – Rozkopaczew

Brzyski [7]

1760 – 1944

… – Ostrów Lubelski

Brzystonka [1]

1787

Bubik [2]

1770 – 1793

… – Rozkopaczew

Bubko [2]

1757

Ostrów Lubelski

Bucek [1]

Buczak [5]

1777 – 1896

Kijany – Krasne

Buczkowska [2]

1722

Jedlanka

Buczkowski [3]

1834

Wierzbowce

Buczyńska [3]

Buczyński [2]

1830

Kock

Bućka [2]

1864

Ignatki

Buda [4]

1671 – 1673

Babianka – Kaznów

Budka [51]

1821 – 1956

Czerniejów – Wólka Stara Kijańska

Budryńska [1]

Budzalska [1]

1852

Budziacka [1]

Budzicka [1]

1820

Budziłowicz [1]

1820

Budzisz [1]

1782

Budzowski [2]

1879

Zabrze

Budzyła [9]

1821 – 1865

Budzyniak [76]

1716 – 1885

… – Ostrów Lubelski

Budzyńska [105]

1730 – 2007

Uścimów – …

Budzyński [128]

1700 – 2014

Budzyńszczak [2]

1678

Rozkopaczew

Bujak [12]

1755 – 1844

… – Babianka

Bujalska [3]

1783 – 1977

Ostrów Lubelski – …

Bujalski [3]

1740 – 1818

… – Jedlanka

Bujanowicz [2]

2005

Bujanowski [1]

Bujczyk [5]

1647 – 1673

… – Ostrów Lubelski

Bujkowicz [1]

1735

Ostrów Lubelski

Bukaj [1]

Bukal [2]

1771 – 1812

… – Rudka Kijańska

Bukara [3]

1864

Bukosiak [2]

1728

Brzostówka

Bulewski [2]

1754

Uścimów

Buławska [4]

1798 – 1810

… – Ostrów Lubelski

Buławski [3]

1698 – 1761

Ostrów Lubelski – …

Bułgrabek [1]

1749

Bunia – Howe [1]

Bunia [192]

1725 – 2017

… – Lubartów

Buraczynek [1]

Burczycka [1]

Burczyk [1]

Burda [16]

1701 – 1733

Brzeźnica Bychawska – Brzostówka

Burdach [1]

Burdal [3]

1780

Burdon [2]

1910

Folwark Remblów

Burdziak [1]

1689

Brzostówka

Burdzicka [1]

1898

Kurów

Burdzicki [1]

Burdzinski [2]

1750 – 1773

… – Kolechowice

Burek [2]

1723

Jedlanka

Buris [2]

1899

Komarówka

Burka vel Burda [1]

1691

Brzostówka

Burka vel Burdziak vel Burda [1]

1669

Burka [5]

1671 – 1695

Ostrów Lubelski – Brzostówka

Burkiewicz [4]

1719 – 1727

Jedlanka

Burkowicz vel Burkiewicz vel Burek [1]

1675

Ostrów Lubelski

Burkowicz [9]

1647 – 1752

… – Rozkopaczew

Burlik [53]

1710 – 1879

… – Wólka Zawieprzycka

Burnat [1]

Bursaczek [3]

1696 – 1704

Berejów

Burska [1]

Burtka [2]

1688

Brzostówka

Burzec [7]

1845

Jabłoń

Burzyńska [1]

1720

Busk [1]

Buskyn [1]

Butko [2]

1755

Ostrów Lubelski

Butryn [2]

1888

Abramów

Buzdyganik [2]

1673

Berejów

Bychawska [83]

1665 – 1820

Kostry

Bychawski [73]

1640 – 1888

… – Dratów

Byczek vel Byk [1]

1647

Byczek vel Bykowski [1]

Byczek [25]

1615 – 1756

… – Rozkopaczew

Byczkowska [1]

Byczkowski [1]

1860

Niedźwiada

Bydzik [2]

1670

Babianka

Byk [31]

1671 – 1996

Brzeźnica Książęca – …

Bylik [1]

Bystrzycka [1]

1665

Ostrów Lubelski

Bystrzycki [2]

1665

Ostrów Lubelski

Bzicka [1]

Bzoma [104]

1784 – 1972

Bzowska [2]

1897

Minkowice

Bzowski [1]

Cabaj [5]

1864

Juliopol

Caban [3]

1959 – 1996

Cabon [1]

Cajzer [2]

1954

Bychawa

Carpinello Negrier [1]

Carpinello Silva [2]

Carrasco Samur [1]

1977

Casaj [1]

Casey [1]

Ceber [8]

1696 – 1866

Berejów – Stoczek

Ceberak [1]

Cebula [1]

Cebulska [1]

Cech [1]

Cechulska [2]

1836 – 1838

Rozkopaczew

Cechulski [2]

1813

Bochotnica/Czasławice

Cedrzyńska [3]

1841

Piotrawin

Ceglarska [1]

Ceglarski [3]

Cekiera [1]

Celejewska [3]

1871 – 1876

Kolechowice

Celejewski [3]

1846 – 1878

… – Kolechowice

Celejowska [1]

1736

Brzostówka

Celejowski [2]

1734

Ostrów Lubelski

Celińska [15]

1786 – 1843

… – Drozdówka

Celiński [11]

1735 – 1847

… – Drozdówka

Cemer [2]

1745 – 1769

… – Ostrów Lubelski

Cempel [1]

Cepuch [1]

1935

Warszawa

Cerbach [1]

Cerda Pińa [1]

1940

Cergowski [1]

1958

Cezner [1]

Chabasińska [1]

Chaber [2]

1887

Niedźwiada

Chabros [5]

Chabrowska [1]

Chac [5]

1750 – 1873

… – Ostrów Lubelski

Chachuła [2]

1891

Brzeziny

Chaczyk [2]

1694

Jamy

Chadzyniak [1]

1807

Ostrów Lubelski

Chajchowski [1]

Chajnowicz [2]

1760 – 1787

… – Brzeźnica Bychawska

Chałupnik [2]

Chałys [1]

1820

Chamerski [2]

1963 – 2006

Wrocław

Chandzelewska [1]

1958

Charapeczek [1]

1783

Charchowska [1]

1869

Charchowski [1]

Charęża [35]

1688 – 1844

Brzeźnica Książęca – Ostrów Lubelski

Charko [4]

1946 – 1952

Ostrów Lubelski – Podlodów

Charleński [2]

1881

Łucka

Charlęża [2]

1886

Leszkowice

Charłampowicz [10]

1783 – 1820

… – Ostrów Lubelski

Charłoziński [1]

Charmacińska [2]

1909

Sosnowica

Charmaciński [1]

Chart [3]

1953 – 1963

Charycka [1]

Charzewski [1]

Chatkiewicz [1]

Cheduniak [2]

1786

Chelemonik [1]

Chełmionka [1]

Chełstowska [2]

1845

Ostrów Lubelski

Chełstowski [1]

1793

Chęckiewicz [2]

1919

Sewerynówka

Chęć [2]

1892

Niedzieliska

Chibowska [1]

Chiczewska [1]

1730

Chilczuk [4]

1665 – 1730

Jamy – Kolechowice

Chilimoniuk [2]

1929

Suchowola

Chipps [1]

1949

Morgantown, West Virginia USA

Chlebiej [6]

1821 – 1850

Nowa Wieś – …

Chlebik [38]

1801 – 1948

Tyśmienica – Ostrów Lubelski

Chlipalski [2]

1939

Hordzież

Chliwa [1]

Chłopasik [1]

1735

Brzostówka

Chłopaś [278]

1669 – 1967

Rozkopaczew – Lublin

Chłopek [1]

Chłopiak [2]

1752

Babianka

Chmiel [1]

Chmielak [1]

Chmielarz [3]

Chmielewska [11]

1789 – 1908

… – Tyśmienica

Chmielewski [18]

1769 – 1974

Chmielik [1]

1716

Babianka

Chmielowicz [1]

1715

Babianka

Chmielowicz/Chmielik [1]

Chmielowska [8]

1722 – 1815

Krasne – Ostrów Lubelski

Chmielowski [13]

1626 – 1807

… – Ostrów Lubelski

Chmura [3]

1951 – 1956

Krzyżanów – Brzeziny

Chmurzyk [1]

1829

Chmurzyńska [3]

1787 – 1797

Jamy

Chmurzyński [5]

1760 – 1808

… – Jamy

Chobrzyńska [1]

1791

Chocyk [105]

1675 – 1980

Jamy – …

Chodecki [2]

1824

Chodkiewicz [18]

1802 – 1879

Rozkopaczew – Jedlanka

Chodon [2]

1921

Zawieprzyce

Chodun [2]

1949

Wólka Zawieprzycka

Choina [7]

1951 – 1953

Choińska [1]

1580

Chojak [6]

1873 – 1886

… – Gołąb

Chojecka [1]

1975

Chojecki [2]

1969 – 2002

Chojewki [1]

1996

Chojnacka [2]

1729

Kolechowice

Chojnacki [5]

1732 – 1888

Kolechowice – Kroczew

Cholewa [5]

1900 – 1907

Bełczac – Glinny Stok

Chołoda [3]

1962

Chołubowska [1]

Choma [2]

1869

Chomicka [3]

1894

Lubartów

Chomicki [4]

1733 – 1735

Brzeźnica Bychawska

Chomicz [55]

1750 – 1933

… – Tyśmienica

Chomicz-Bara [2]

1947

Chomik [27]

1754 – 1964

Tyśmienica – Ostrów Lubelski

Chominiec [1]

Choreń [2]

1943

Zbulitów Mały

Chotecka [2]

1665 – 1667

Jedlanka

Chotecki [1]

Chotkowska [2]

Chotkowski [1]

Chowicka [1]

1914

Krępiec

Chowicki [1]

Chrich [1]

Chromczak [1]

Chrościcka [1]

1816

Łuków

Chrościcki [1]

1789

Chrościechowski [2]

1760 – 1781

… – Brzostówka

Chrusiewicz [2]

1697

Jedlanka

Chrust [2]

1843

Chruścicka [1]

1908

Miastówek

Chruścicki [1]

1821

Zadubin

Chruścielewska [1]

Chruścikowska [2]

1747 – 1750

Kaznów

Chruścikowski [2]

1727 – 1754

… – Kaznów

Chruścińska [1]

Chrycek [1]

Chryciak [2]

1724

Rozkopaczew

Chryczek [3]

1722 – 1725

Berejów

Chrzanowski [5]

1680 – 1717

Głębokie – Krasne

Chrząszczewska [1]

Chrzczonowska [1]

1884

Grajewo

Chuc [2]

1738

Jamy

Chudakowska [1]

1728

Brzostówka

Chudakowski [1]

Chudek [7]

1969

Chudziak [127]

1646 – 1914

… – Wólka Kijańska

Chudzik [24]

1849 – 1972

Firlej – Parczew

Chumicka [1]

Chunek [1]

Chustecka [2]

Chustecki [1]

Chwalczuk [29]

1850 – 1995

Dawidy – Parczew

Chwalibóg [1]

Chwedejczuk [2]

1760 – 1790

… – Ostrów Lubelski

Chwedorowicz [1]

Chweduniak [6]

1793 – 1828

… – Ostrów Lubelski

Chwedyniak [1]

1813

Chwedziak [2]

1864

Ziólków

Chwejdek [1]

Chwejtczak [1]

1730

Wólka Kijańska

Chwejtko vel Chwejtczak [1]

Chwejtko [2]

1728

Wólka Kijańska

Chwila [3]

1762

Brzeźnica Książęca

Chyla [216]

1644 – 1839

… – Brzeźnica Książęca

Chylak [12]

1814 – 1874

… – Brzeźnica Książęca

Chylik [15]

1733 – 1839

Brzeźnica Bychawska – Ostrów Lubelski

Chylińska [7]

1797 – 1964

… – Ostrów Lubelski

Chyliński [8]

1737 – 1968

… – Ostrów Lubelski

Chylko [2]

1717

Babianka

Chyra [1]

Chyrka [2]

1670

Ostrów Lubelski

Chyrza [1]

Chytayło [1]

Ciąglińska [2]

1780 – 1805

Ciągliński [4]

1795 – 1833

… – Ostrów Lubelski

Ciborowska [1]

1829

Ciborowski [4]

1800 – 1827

Stromce – …

Cich [1]

1827

Cicha [1]

Cichecki [2]

1891

Kiełczewice

Cichocka [6]

1860 – 1883

Jedlanka

Cichocki [2]

1880

Jedlanka

Cichon [1]

Cichosz [12]

1804 – 1897

Gródek – Jedlanka

Cichowska [1]

Cichowski [1]

1863

Jedlanka

Ciechalska [1]

Ciechanowicz [2]

1753

Krasne

Ciechanowski [2]

1804

Balbierzyska

Ciechański [2]

1673

Rudka Korbutowa

Cieciera [3]

1681 – 1685

Brzeźnica Bychawska

Ciecierski [2]

1666

Brzeźnica Bychawska

Ciecierz [2]

1793

Rudka Starościńska

Cieciora [18]

1648 – 1711

… – Kaznów

Cieczkowski [4]

1730 – 1764

… – Brzeźnica Książęca

Ciećwierz [2]

2008

Cieklińska [1]

Cielemecka [2]

1722 – 1725

Kaznów

Cielemecki [1]

Cieniuch [11]

1812 – 1895

… – Tulniki

Cienkus [1]

Ciepielański [2]

1798

Ciepielewska [3]

1873 – 1879

Rudka Starościańska

Ciepielewski [5]

1829 – 1875

Kazimierz – Rudka Starościańska

Ciepielowska [3]

1821 – 1843

… – Gościniec

Ciesielska [13]

1846 – 1918

Kock – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Ciesielski [19]

1820 – 1940

Oszczepalin – Kozera

Cieszko [1]

Cieśla [1]

Cieślak [2]

1856

Cieślawska [1]

Cieślik [1]

Cieśluk [2]

1875

Glinny Stok

Cigalotti [1]

1958

Pace Florida USA

Ciok [1]

Ciołek [9]

1676 – 1897

Jedlanka – Niwa

Ciołko [2]

1870

Orzechów

Ciopcia [46]

1849 – 1948

Jamy

Cios [3]

Ciotka [1]

Cisielska [1]

Cisik [2]

1712

Ostrów Lubelski

Cisowska [1]

1781

Babianka

Cisowski [1]

1760

Ciszak [1]

1700

Ostrów Lubelski

Ciszak/Cisik [1]

Ciszewska [1]

Ciulikowski [2]

1755 – 1777

… – Rudka

Cloos [2]

1950 – 1989

Coleman [1]

2011

Orpington UK

Cormier [1]

1933

Cupryn [9]

1822 – 1943

… – Pohulanka

Cur [3]

1816

Tarło

Cura [1]

Cybuka [1]

Cybul [5]

1925

Poizdów

Cybula [5]

1740 – 1781

… – Brzeźnica Książęca

Cybulla [2]

1678

Rozopaczew

Cybulska [24]

1666 – 1819

Ostrów Lubelski – …

Cybulski [13]

1655 – 1925

… – Horodyszcze

Cyfra [2]

1722

Brzeźnica Książęca

Cygan [13]

1711 – 1863

Kaznów – Zawieprzyce

Cyganek [15]

1667 – 1743

Kaznów

Cygler [12]

1794 – 1861

… – Babianka

Cymbylak [2]

1916

Monasterzec

Cymer [1]

Cymerling [1]

Cynkowska [2]

1938

Warszawa

Cynkowski [5]

1947

Gródek

Cyranek [2]

1874

Cyranowski [1]

Cywińska [3]

1985 – 1991

Cywiński [4]

1953

Zdroje

Cyzik [2]

1668

Kaznów

Czabaj [191]

1600 – 2008

Czaban [1]

Czachowska [1]

Czaczkowska [1]

1901

Czaczkowski [2]

1867

Czaglowicz [3]

1666 – 1687

… – Ostrów Lubelski

Czaja [6]

1904 – 1960

Słupia Nowa – …

Czajczanka [1]

Czajewska [1]

1833

Czajka [5]

1882 – 1891

Wodyczki – Rusko Wola

Czajkowska [12]

1823 – 2003

Radzyń Podlaski – …

Czajkowski [21]

1780 – 2007

Czapkowska [1]

Czaplica [3]

1760 – 1781

Szpanów – Brzeźnica Książęca

Czaplińska [6]

1775 – 1792

Jedlanka – Krasne

Czapliński [14]

1712 – 1994

Drozdówka – …

Czapor [4]

1820 – 1909

Kombornia

Czapska [47]

1630 – 1988

Czapski [46]

1729 – 2016

Czaranczuk [1]

Czarkowska [3]

1851

Siemień

Czarkowski [2]

1869

Siemień

Czarnacka [4]

1747 – 1909

Kaznów – Szytki

Czarnacki vel Czarnecki [1]

1715

Czarnacki [3]

1745 – 1749

Kaznów

Czarnas [3]

1887 – 1914

Marciszów – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Czarnaś [2]

1885

Marcynów

Czarnata [135]

1660 – 1960

… – Ostrów Lubelski

Czarnecka [44]

1669 – 1950

Kaznów – Lubartów

Czarnecki [58]

1700 – 1958

… – Michów

Czarneta [2]

1888

Lubartów

Czarniak [1]

1897

Nadzieja

Czarnocka [2]

1684

Kaznów

Czarnocki [4]

1672 – 1940

Kaznów – Huszcza

Czarnota [10]

1710 – 1896

Rudka – Ostrów Lubelski

Czasnyska [1]

1500

Czeberak [128]

1686 – 1936

Tyśmienica – Ostrów Lubelski

Czech [81]

1780 – 1983

Czechowska [6]

1865 – 1956

Brzeźnica Książęca – Głębokie

Czechowski [9]

1841 – 1887

Lubartów – Brzeźnica Książęca

Czeczyńska [3]

1734 – 1736

Ostrów Lubelski – Białka

Czeczyński [2]

1732

Ostrów Lubelski

Czekierda [2]

1916

Folwark Serniki

Czekirda [2]

1988

Czempiński [2]

1788

Wojciechów

Czerkawska [2]

Czerkawski [1]

Czerniak [1]

Czerniakowska [1]

Czerniakowski [2]

1795 – 1831

… – Tyśmienica

Czerniawska [1]

Czernicka [2]

1814 – 1826

Brzeziny – …

Czernicki [1]

1794

Czerniechowska [1]

1761

Rozkopaczew

Czerniechowski [5]

1705 – 1781

… – Ostrów Lubelski

Czernieczak [2]

1733

Rozkopaczew

Czerniewicz [3]

1847 – 1856

Czerń [1]

1660

Rozkopaczew

Czerska [4]

1866 – 1874

Krasne

Czerski [3]

1845 – 1883

… – Krasne

Czerwińska [13]

1764 – 1926

Uścimów – Łęczna

Czerwiński [26]

1713 – 1930

Brzeźnica Bychawska – …

Czerwonka [82]

1647 – 1828

… – Brzostówka

Czeszewski [2]

1770 – 1796

… – Ostrów Lubelski

Czichowska [1]

1678

Ostrów Lubelski

Czichowski [1]

Czop [12]

1740 – 1838

… – Jedlanka

Czopik [44]

1740 – 1931

… – Jamy

Czopiński [1]

1780

Czornata [1]

Czuba [2]

1679

Brzeźnica Książęca

Czubacka [418]

1676 – 1969

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Czubacki [463]

1656 – 1954

… – Rozkopaczew

Czubaczka [2]

1671

Rozkopaczew

Czubak [1]

Czubała [2]

1703

Prokop

Czubek [1]

Czuchot [1]

Czuchryta [5]

Czulec [2]

1974 – 2005

Czupryn [3]

1771 – 1833

Czupryńska [1]

1866

Ostrów Lubelski

Czupryński [1]

1836

Czurkiewicz [1]

1851

Czyrnik [1]

Czyrska [1]

1877

Krasne

Czyrski [2]

1853

Kaznów

Czyszkowska [1]

1813

Czyż vel Czyżyk [1]

1675

Czyż vel Markis [1]

1832

Kaznów

Czyż [125]

1671 – 1885

… – Jedlanka

Czyżewska [44]

1765 – 1980

Ostrów Lubelski – …

Czyżewski [58]

1743 – 1988

Czyżkowska [1]

1742

Młyn Prokop

Czyżkowski [1]

Czyżyk [1]

Ćmielowski [2]

1755 – 1777

… – Ostrów Lubelski

Ćwidak [1]

Ćwierniowicz [1]

1630

Ćwireń [25]

1665 – 1786

Rozkopaczew

Ćwirynkało [4]

1919 – 1955

Lwów – …

Dacewicz vel Daczyk [1]

Dacewicz [11]

1664 – 1713

… – Ostrów Lubelski

Dachnowski [3]

1723

Ostrów Lubelski

Dacik [3]

1730 – 1740

Tyśmienica

Daciuk [4]

1875 – 1904

Laski

Dacowicz [5]

1670

Ostrów Lubelski

Daczyk [2]

1673 – 1676

Ostrów Lubelski

Dados [4]

1983 – 2010

… – Lublin, Lubelskie, Poland

Dadun [5]

1837

Paskudy

Dadziełowicz [1]

Dajek [1]

Dajko [1]

Danecka [1]

1949

Danek [2]

1878

Danewska [1]

Daniel [2]

Danielczuk [2]

1882

Nietiacze

Danielewicz [7]

1755 – 1794

… – Jedlanka

Danielkiewicz [11]

1885 – 2008

Lubartów – …

Daniewska [1]

Danilak [3]

1670 – 1714

… – Kaznów

Danilewicz [1]

Danilkiewicz [1]

Daniluk [2]

1812

Kozera

Danił [35]

1757 – 1941

… – Wola Sernicka

Daniłowicz [18]

1558 – 1710

Uchanie – Uścimów

Daniłuk [1]

1888

Dankiewicz [2]

1864

Firlej

Dankowski [3]

1790 – 1820

… – Babianka

Dańko [4]

1896 – 1900

Dzierżawie – Surków

Dańska [1]

1739

Kolechowice

Dański [1]

Darczuk [8]

1714 – 1900

Babianka – Olendernia

Dasiuk [33]

1817 – 1964

… – Ostrów Lubelski

Daszczuk [3]

1673 – 1678

Zabiele

Daszczyk [151]

1667 – 1950

… – Wyczechy

Daszkiewicz [7]

1772 – 1805

… – Ostrów Lubelski

Davidson [3]

Dawado [1]

Dawczyc [1]

Dawid [4]

1683 – 1695

Jedlanka

Dawidek [5]

Dawidowska [1]

1857

Dawidziad vel Dawid [1]

Dawidziad [1]

1681

Jedlanka

Dąbek [1]

Dąbik [1]

1787

Dąbkowska [2]

1990

Dąbkowski [5]

1930 – 1996

Lublin – …

Dąbrowa [3]

Dąbrowniuk [1]

Dąbrowska [34]

1671 – 1964

Uścimów – …

Dąbrowski [38]

1730 – 1920

… – Laski

Dąże [27]

1815 – 1951

Górki, par. Sosnowica – Lublin

de Gross [2]

1817

Kolechowice

de Holz [1]

1787

de Rosenfeld [2]

1802

Ostrów Lubelski

Dec [16]

1836 – 1894

… – Kolechowice

Deciak [2]

1806

Bohutynia

Deczkowska [2]

1858 – 1865

Tyśmienica – Brzeźnica Książęca

Deczkowski [4]

1836 – 1904

Parczew – Przewłoka

Degler [1]

Deja [2]

1928

Dejko [210]

1659 – 1955

… – Brzostówka

Dejnowski [2]

1734

Ostrów Lubelski

Dekonty [2]

1712

Jedlanka

del Puerto Gelcich [1]

1931

Delmaczyński [2]

1955

Łask

Dembicka [1]

Dembińska [1]

1520

Dembiński [3]

1390 – 1490

Dembosz [3]

1853 – 1876

Dronżlów – Rozkopaczew

Demczuk [13]

1665 – 1903

Brzeźnica Książęca – Rudka Starościńska

Demeszko [2]

1797

Demiczuk [2]

1754

Tyśmienica

Demkiewicz [3]

1779

Demkowicz [3]

1685 – 1688

Ostrów Lubelski

Demuch [2]

Demucha [6]

1873 – 1898

Kaznów – Głębokie

Deneczuk [1]

Deneka [7]

1894 – 1923

Tyśmienica – Dawidy, Polska

Denis [10]

1695 – 1866

Ostrów Lubelski – …

Denka [2]

1941

Sułoszyn

Denko [4]

1693 – 1788

Zabiele – Brzostówka

Dera [1]

1956

Kwidzyn

Derecka [12]

1774 – 1903

Szczekarków – Babianka

Derecki [16]

1770 – 1959

… – Lubartów

Derlicka [1]

1821

Derlukiewicz [2]

1861

Łomazy

Derm [1]

1915

Desperak [1]

Deszczak [2]

1876

Deymut [4]

1797 – 1804

Ostrów Lubelski

Dęba [21]

1782 – 1943

… – Bójki

Dębała [1]

Dębczuk [27]

1794 – 1937

… – Rudka Starościańska

Dębczyńska [5]

1821 – 1833

Wołczyn – Ostrów Lubelski

Dębczyński [5]

1785 – 1836

… – Ostrów Lubelski

Dębecki [2]

1919

Załucze

Dębek [2]

1831

Poraj

Dębicka [3]

1829

Kaznów

Dębicki [3]

1790

Dębiec [1]

Dębko [2]

1760 – 1788

… – Browar Starościński

Dębkowska [1]

1802

Sosnowica

Dębkowski [1]

Dębowczyk [17]

1792 – 1954

… – Drozdówka

Dębowska [8]

1760 – 1850

… – Suchowola

Dębowski [8]

1740 – 1867

… – Kolechowice

Dębska [15]

1829 – 1898

Ostrów Lubelski

Dębski [15]

1778 – 1901

… – Ostrów Lubelski

Dęmbski [1]

Dierl [1]

1919

Garching bei Munchen Germany

Dłoczowska [1]

Długoborska [1]

Długopięcik [2]

1668

Ostrów Lubelski

Długosz [7]

1877 – 1915

… – Studzianka

Dłuska [1]

1825

Dłużewska [1]

Dłużewski [1]

1795

Dmitruk [2]

1903

Lina

Dmochowska [1]

1832

Dmowska [8]

1784 – 1970

Dmowski [9]

1758 – 1972

Dobczeńska [1]

1830

Józefów

Dobczeński [1]

Dobkowska [1]

1889

Nogawki

Dobkowski [1]

Doblowska [1]

Dobosz [75]

1665 – 1949

Ostrów Lubelski – Zabiele

Doboszeńko [1]

1866

Kaznów

Dobroczyńska [1]

Dobrowolska [15]

1730 – 1926

Jedlanka – Kolechowice

Dobrowolski [14]

1700 – 1896

… – Lublin

Dobrzańska [1]

Dobrzyńska [5]

1821 – 1845

… – Bytyń

Dobrzyński [4]

1949

Czerniejów

Dobynia [2]

1727

Brzostówka

Docak [2]

1770 – 1790

… – Brzostówka

Dojutrek [1]

1781

Dolecka [3]

1718 – 1831

Kaznów – …

Dolecki [1]

Doleński [1]

1770

Dolińska [2]

1852 – 1881

… – Rudka Kijańska

Doliński [1]

1842

Dołęga [7]

1893 – 1984

Przerośl – …

Dołgieła [2]

1717

Dołowska [1]

Domagalska [1]

Domak [1]

Domaniuk [6]

1819 – 1859

… – Brzeźnica Bychawska

Domańska [104]

1768 – 1988

Ostrów Lubelski – …

Domański [121]

1742 – 1982

Domaracka [8]

1746 – 1785

Ostrów Lubelski

Domaracki [8]

1704 – 1782

… – Ostrów Lubelski

Domaradzki [2]

1955

Lublin

Domaszewska [76]

1765 – 1990

Wola Tulnicka – …

Domaszewski [93]

1735 – 1986

Domek [3]

1701 – 1702

Zabiele

Domin [2]

1760

Rudka

Dominiczak [1]

Dominko [1]

Domińska [1]

Dönhoff [1]

1670

Donica [2]

1911

Niemce

Donin [2]

1881

Suchowola

Donjeux [2]

1777

L’Isle Jourdain

Doroba [3]

1880

Ostrówek

Dorosz [74]

1645 – 1802

… – Brzeźnica Książęca

Doroszewska [17]

1873 – 2009

Doroszewski [31]

1826 – 2013

Doroszuk [9]

1903

Doroszyk [2]

1666

Brzeźnica Bychawska

Doucette [5]

1955 – 2009

… – Mesa, Arizona, USA

Doumacko [1]

Dowgwiłło [3]

1935 – 1969

Wilno – …

Drab [2]

Drabik [759]

1645 – 2004

Jedlanka – Lublin

Drabikowski [1]

1864

Brzeźnica Książęca

Dragan [26]

1654 – 1831

… – Brzeźnica Bychawska

Draganczuk [5]

1716 – 1732

Wólka Zawieprzycka – Brzeźnica Bychawska

Dragańczuk [12]

1728 – 1781

Brzeźnica Bychawska

Dragon [22]

1698 – 1854

Brzeźnica Bychawska

Drakowska [5]

1844 – 1885

Ostrów Lubelski – Bójki

Drakowski [6]

1818 – 1896

Sowin – Bójki

Drąbek [1]

Drążkiewicz [24]

1819 – 1914

Kurów – Ostrów Lubelski

Dremel [2]

1866

Kolonia Juliopol

Drewniak [1]

Drobiński [1]

Drogosz [2]

1955

Drojecka [1]

1817

Ostrów Lubelski

Drojecki [1]

1779

Drokowicz [1]

Dromańska [1]

Drozd [488]

1750 – 2010

… – Warszawa, Sadyba

Drozdek [2]

1878

Dębice

Drozdowski [2]

1814

Staje

Drozdzik [31]

1736 – 1809

… – Ostrów Lubelski

Drozdziński [2]

1793

Walewice

Droźdź [1]

Drożdżyk [12]

1901

Drużylowska [1]

1681

Rozkopaczew

Drużylowski [1]

1680

Rozkopaczew

Drużyłowski [1]

Drwal [1]

Drzazga [1]

Drzewicka [1]

Drzewiecka [9]

1697 – 1908

Berejów – Samoklęski

Drzewiecka-Antonik [1]

Drzewiecki [9]

1695 – 1894

Berejów – Kamionka, Samoklęski

Drzewińska [1]

1800

Dubicz [2]

1822

Babianka

Dubiczeńko [20]

1792 – 1957

… – Lubartów

Dubiczewska [1]

1815

Dubiel [2]

1945

Kolonia Studzianka

Dubińska [5]

1693 – 1913

Uścimów – Tyśmienica

Dubiński [5]

1698 – 1899

Uścimów – Kozłówka

Dubiszenko [1]

1843

Ostrów Lubelski

Dubiszewska [1]

Dubrowska [10]

1755 – 1803

Rozkopaczew

Dubrowski [5]

1730 – 1783

Duchniewska [3]

1800 – 1869

Rozkopaczew – Kock

Duchniewski [2]

1798

Rozkopaczew

Ducimiński [2]

1745 – 1768

… – Ostrów Lubelski

Duczek [3]

1674 – 1678

Kaznów

Duczkowska [1]

1862

Niedźwiada

Duczmal [2]

1925

Ostrów Wielkopolski

Duczymińska [1]

Duda [342]

1650 – 1959

… – Rozkopaczew

Dudek [3]

1885

Dudka [4]

1682 – 1743

Wólka Rozkopaczewska – Brzostówka

Dudkiewicz [7]

1751 – 1834

… – Ostrów Lubelski

Dudkowska [1]

1858

Dudkowski [3]

1877

Dudycz [6]

1838 – 1870

… – Jedlanka

Dudziak vel Duda [1]

Dudziak [9]

1670 – 1882

Ostrów Lubelski – Charlęż

Dudzic [1]

Dudzieński [2]

1798

Krasuse Radziki

Dudzik [1]

Dudzińska [13]

1735 – 1881

Ostrów Lubelski

Dudziński [15]

1785 – 1888

Kamionka – Makoszka

Duk [10]

1656 – 1765

… – Rozkopaczew

Dukarska [1]

1850

Osiek Wielki

Dukarski [4]

1817 – 1846

Powidz – …

Duklewska [55]

1756 – 1924

Jedlanka – Kolechowice

Duklewski [65]

1727 – 1931

Uścimów – Kolechowice

Dula [1]

1781

Dulanowska [5]

1785 – 1915

Pałecznica – Ostrów Lubelski

Dulanowski [11]

1864 – 1920

Lubartów – Bójki

Dulek [1]

Dulęba [2]

1778 – 1803

Dulik [1]

Duljak [1]

Dulska [1]

Duma [2]

1980

Świdnica

Dumańska [2]

1739

Dumański [1]

1803

Wólka Kijańska

Dumińska [1]

1798

Dunajewska [26]

1807 – 1880

Ostrów Lubelski – Rudka Starościańska

Dunajewski [26]

1747 – 1907

… – Uścimów

Dunajuk [1]

Dunin ze Skrzynna [2]

1719 – 1754

… – Głębokie

Dunin [14]

1690 – 1792

… – Głębokie

Dunin-Brzezińska [1]

Dunin-Wolska [1]

Dura [2]

1899

Pawłów

Durak [3]

1698

Ostrów Lubelski

Durat [2]

1711

Zabiele

Durczuk [3]

1720 – 1746

… – Tyśmienica

Durys [2]

1871

Kolonia Elżbietów

Dusak [3]

1871

Wola Tulnicka

Duszak [4]

1877

Tulniki

Duszkiewicz [1]

Dutkiewicz [17]

1744 – 1875

Uścimów – Jamy

Dutkowska [1]

1897

Komarówka

Dutkowski [3]

1813

Jedlanka

Dużyńska [2]

Dwoińska [1]

1833

Gościniec

Dwoiński [2]

1791 – 1834

… – Prokop

Dworakowska [4]

1697 – 1712

Ostrów Lubelski

Dworakowski [8]

1670 – 1709

… – Ostrów Lubelski

Dworczyk [83]

1645 – 1875

… – Rozkopaczew

Dworek [2]

1697

Brzeźnica Książęca

Dybała [2]

Dybek [1]

Dybicka [1]

Dybicki [3]

1812 – 1845

… – Wólka Zawieprzycka

Dycan [10]

1756 – 1801

… – Ostrów Lubelski

Dyciewska [1]

Dydycz [1]

Dyks [1]

Dyląszek [1]

Dylewska [1]

1869

Berejów

Dylewski [4]

1831 – 1984

Dylik [1]

Dymaszewski [1]

1785

Dymecka [1]

Dymicki [2]

1820

Piotrków

Dymińska [2]

1800

Wólka Kijańska

Dymiński [2]

1752 – 1796

… – Wólka Kijańska

Dymowska [1]

Dymowski [1]

1770

Dymuch [5]

1762 – 1871

Wola Sernicka – Kaznów

Dypkowicz [2]

1686

Ostrów Lubelski

Dyrdowska [1]

1853

Dysak [1]

Dyś [2]

1905

Dytkiewicz [2]

1770 – 1795

… – Gościniec Młyn

Dzesler [2]

1864 – 1886

… – Rudka Kijańska

Dziadko [128]

1776 – 1990

Dziadulewicz [5]

1845 – 1900

Działa [2]

1944

Majdan Neprzyski

Działek [7]

1876 – 1907

Osówka – …

Dziarkowska [2]

1839 – 1842

Kolechowice – Krasne

Dziarkowski [1]

1797

Dziarska [2]

1973 – 1980

Środa Wielkopolska – ŚrodaWlkp.

Dziarski [3]

1946 – 1976

Kruszewnia – Środa Wlkp

Dziatko [1]

Dziczek [2]

1946

Myszyniec Stary

Dzido [45]

1840 – 1989

Tarło – …

Dziedzic [22]

1826 – 1960

… – Lubartów

Dziekowska [1]

1811

Szanie

Dziekowski [1]

Dzierżek [2]

1736

Brzostówka

Dzierżek-Krzyniecka [2]

1730 – 1740

Dzierżek-Krzyniecki [1]

1710

Dzierżeńska [1]

1805

Wisznice

Dzierżeński [1]

Dzierżko [1]

Dziewulska [3]

Dziewulski [2]

1742

Kaznów

Dzięcioł [36]

1773 – 1897

… – Tarło

Dzięciołowski [1]

Dzik [1]

Dziubiński [2]

1918

Machery

Dziura [2]

1864

Trębaczów

Dziwirz [1]

Dziwisz [1]

Dziwulski [2]

Dzwoniarek [2]

1922

Ostrów Lubelski

Dzwonińska [1]

1829

Prokop

Dzwoniński vel Zwoliński vel Dwoiński [1]

1791

Chodel

Dzwoniński [1]

Dzyr [1]

1920

Dzyruk [4]

1810 – 1858

… – Kolechowice

Egan [1]

1949

Ejnik [2]

1757

Kolechowice

Ejsmentewicz Ba os [1]

Ejsmentewicz Baeza [2]

Ejsmentewicz Farfan [2]

Ejsmentewicz Figueroa [2]

1954

Ejsmentewicz Pawlowicz [1]

1925

Ejsmentewicz Robres [1]

1950

Ejsmentewicz Valero [3]

1986 – 1992

Ejsmentewicz Yefi [1]

1993

Ejsmentewicz [72]

1857 – 2009

Ostrów Lubelski – …

Ejsmentowicz [4]

1857 – 1890

Ostrów Lubelski

Ejsmond [1]

1831

Kolechowice

Ejsmontowicz [2]

1853 – 1882

Ostrów Lubelski

Ejsmuntowicz [9]

1819 – 1855

Ostrów Lubelski

Elert [6]

1867 – 1921

Biadaczka – Stara Wieś

Elgert [1]

Elsner [2]

1770 – 1790

… – Uścimów

Enckajt [2]

1838 – 1877

… – Rudka Kijańska

Enskajt [9]

1843 – 1912

… – Rudka Kijańska

Entrad [1]

Espinoza Caamańo [1]

Evans [1]

1972

Eyronn [1]

Eysmond [54]

1726 – 1909

… – Studzianka

Eysmontowicz [1]

1822

Ostrów Lubelski

Eysmund [2]

1769 – 1790

… – Studzianka

Eysmunt [1]

1824

Ostrów Lubelski

Eysymontt [2]

1836

Wilno

Fabian [4]

1884 – 1907

Zakrzew – Zakrzów (par.Łęczna)

Fabiańska [6]

1820 – 1870

Brzostówka – Ostrów Lubelski

Fabiański [11]

1758 – 1854

Fajge [1]

Fajgiel [1]

Faliszewska [1]

1794

Łuszczów

Faliszewski [1]

1770

Falkowicz [10]

1873 – 1910

Wola Mieczysławska – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Farfan [1]

Fasol [1]

Fatyga [2]

1914

Rudnik

Federowicz vel Chwederowicz [1]

1667

Federowicz [29]

1666 – 1812

… – Wólka Sarnowska

Fedorczyk [1]

Fedorek [2]

1806

Mełgiew

Fedorowicz [3]

1877 – 1906

Wola Tulnicka – Zabiele

Fedorowska [1]

1736

Brzostówka

Fedorowski [1]

Feduniak [1]

1810

Ostrów Lubelski

Fejkiel Zaro [2]

1716

Kolechowice

Fejkiel [1]

Felek [1]

Felińska [1]

Fencki [2]

1812 – 1846

… – Wólka Zawieprzycka

Ferens [1]

1949

Wólka Kańska

Feres [1]

Fernal [2]

1750 – 1772

… – Jedlanka

Ffrench-Davis Del Puerto [1]

1956

Ffrench-Davis Mu oz [1]

1926

Fiałko [1]

Fiałkowska [3]

Fic [6]

1828

Ficiak [2]

1719

Kaznów

Ficińska [1]

Fidut [2]

Figiel [1]

1793

Figueroa [1]

1926

Figura [4]

1867 – 1902

… – Brzeźnica Książęca

Figurska [6]

1709 – 1740

Wólka Zawieprzycka

Figurski [5]

1716 – 1722

Wólka Zawieprzycka

Fijałek [1]

Fijałkowska [7]

1903 – 1914

Tarło – Pałecznica

Fijałkowski [3]

1955

Kraków

Fijewski [2]

1882

Milanów

Fijołek [1]

Filip [2]

1893

Pożarów

Filipczak vel Filipek [1]

1700

Filipczak [4]

1703 – 1759

Jedlanka – Kaznów

Filipczon [2]

1901

Uścimów

Filipczuk [29]

1740 – 1908

… – Tyśmienica

Filipek vel Dworczyk [2]

1838 – 1839

Rozkopaczew

Filipek [456]

1670 – 1955

… – Kolechowice

Filipiak [1]

Filipowa [2]

1764 – 1837

Filipowicz [18]

1743 – 1871

… – Włodawa

Filipowska [31]

1814 – 1950

Ostrów Lubelski – Jedlanka Nowa

Filipowski [27]

1779 – 1934

… – Kolechowice

Finke de Finkenthal [2]

Finke [3]

1831 – 1837

Krępiec par Mełgiew

Firak [1]

Firtak [1]

Fiszer [1]

Fit [1]

Fituch [14]

1955 – 1990

Fitzpatrick [1]

Fiuk [2]

Fiut [1]

Fiutka vel Woźniak [5]

1727 – 1818

… – Kaznów

Fiutka [578]

1644 – 1960

… – Ostrów Lubelski

Fleck [3]

1973 – 2001

Fliczyński [2]

1740 – 1760

… – Brzeźnica Bychawska

Flintas [1]

Flisak [2]

Flisek [4]

1800 – 1839

… – Jawidz

Flisowska [1]

1844

Flisowski [2]

1847

Florczyk [2]

2017

Lubartów

Florek vel Czubacki [1]

1801

Rozkopaczew

Florek vel Florkowicz [1]

1662

Florek [421]

1660 – 1935

… – Nowa Wola

Folta [6]

1826 – 1898

Krościenko Wyżne

Foltyn [36]

1779 – 1935

… – Kaznów

Fornalska vel Fornalewicz [1]

1819

Naczachów par. Izbica Kujawska

Frankiewicz [2]

1818

Kaznów

Frąciewicz [2]

1813

Biskupice

Frąckiewicz [1]

Frączak [2]

1735 – 1781

Brzostówka – …

Frączek vel Frączak [1]

Frączek [8]

1650 – 1760

… – Jedlanka

Frączewicz [2]

1837

Wólka Łańcuchowska

Frączkiewicz [24]

1740 – 1884

… – Tyśmienica

Frąkała [6]

1857 – 1951

Nowa Wieś

Frątczak [2]

2007

Frechette [1]

1949

Frejer [1]

Frelich [3]

Frenechowicz [2]

1880

Zabiele

Frikart [2]

1805

Ostrów Lubelski

Fronkiewicz [1]

1840

Fryczyńska [5]

1754 – 1760

Jedlanka – Kolechowice

Fryczyński [3]

1730 – 1754

… – Uścimów

Frydrych [4]

1760 – 1920

Frysz [1]

Fryszkowska [4]

1873 – 1910

… – Kaznów

Fryszkowski [5]

1851 – 1914

… – Pieszowola

Fuks [2]

1901

Ostrów Lubelski

Furda [2]

1760 – 1787

… – Brzeźnica Bychawska

Furman [2]

1873

Czeberaki

Furmaniak [1]

1799

Ostrów Lubelski

Furmanowicz [21]

1740 – 1843

… – Ostrów Lubelski

Furmańczuk [1]

Furmańska [3]

1834 – 1854

Stanisławów – …

Furmański [1]

Furtak [36]

1855 – 1974

… – Gródek Szlachecki

Futro [1]

Gabriel [1]

Gabrylewicz [4]

1854 – 1876

Czerniew – …

Gacan [2]

1884

Luszczów

Gaciuski [2]

1750 – 1774

… – Kolechowice

Gacki [2]

1792

Koszarzyńce

Gadaj [4]

1925 – 1952

Dąbrowica – Rudka Kijańska

Gadejska [1]

1865

Gadomska [2]

1884

Ostrów Lubelski

Gadomski [5]

1859 – 1886

Serokomla – Ostrów Lubelski

Gadoś [2]

1949

Garwolin

Gadziło [2]

1812

Charlęż

Gajczyk [1]

Gajda [16]

1760 – 1902

… – Uścimów

Gajewska [7]

1754 – 1778

Kolechowice

Gajewski vel Gajuś [5]

1743 – 1763

Kolechowice

Gajewski [7]

1710 – 1797

… – Jedlanka

Gajko [6]

1722 – 1839

Ostrów Lubelski – Babocin

Gajkowska [3]

1719 – 1731

Ostrów Lubelski – Kolechowice

Gajkowski [3]

1722 – 1725

Kolechowice

Gajoniak [1]

Gajos [5]

1885 – 1889

Krasne – Rozpłucie

Gajosz [4]

1950

Mroczkowice

Gajownik [9]

1907 – 1949

Stępie – Kaznów

Gajowska vel Gajuś [1]

1746

Kolechowice

Gajowska [5]

1702 – 1745

Kolechowice

Gajowski [4]

1738 – 1756

Kolechowice – Wólka Zawieprzycka

Gajuś [133]

1757 – 1971

Kolechowice – …

Gajuta [27]

1684 – 1950

Jamy – Ostrów Lubelski

Gajutek [2]

1644 – 1666

… – Brzostówka

Galas [2]

1932

Trzeciewnica

Galdamez Galdamez [1]

Galejczuk [1]

1987

Galenko [1]

Galewska [2]

1835 – 1951

Głębokie – Milicz

Galewski [1]

1795

Galicka [1]

Galińska [1]

Galiński [5]

1894 – 1956

Tarnawka – …

Gallick [1]

1963

Gałek [1]

Gano [4]

1720 – 1747

… – Jedlanka

Gańska [3]

1816 – 1820

Gościniec – Głębokie

Gapski [1]

Gara [7]

1669 – 1691

Brzeźnica Bychawska

Garas [1]

Garasiuk [1]

Garba [1]

Garbacik [2]

1822

Wola Burzecka

Garbarczuk [1]

Garbatowska [1]

1755

Babianka

Garbatowski [3]

1706 – 1753

… – Babianka

Garbiewska [1]

Garbowska [1]

Garbowski z Garbowa [1]

1350

Garbuś [1]

Garczewski [3]

1811 – 1854

Bolechów – Ostrów Lubelski

Garczyk [13]

1831 – 1918

Kusin – Ostrów Lubelski

Garczyński [2]

1874

Michów

Gargol [2]

1883

Sewerynówka

Garlikowska [1]

1805

Kumów

Garlikowski [1]

Garnat [1]

Garncarek [4]

1953

Szczecin

Gartych [2]

1755 – 1779

… – Zabiele

Garzanek [1]

Gawełda [2]

1953 – 1978

Gawinek [33]

1855 – 1958

Kaznów – Ostrów Lubelski

Gawłowska [2]

1873

Rozkopaczew

Gawłowski [1]

Gaworowski [2]

1685

Rozkopaczew

Gawron [19]

1741 – 1900

… – Jastków

Gawronek [1]

1773

Gawroniak [2]

1720 – 1740

… – Brzeźnica Bychawska

Gawrońska [2]

1800

Gawroński [1]

Gawryluk [5]

1929

Nowosiółki

Gawryszewska [2]

1808 – 1828

Gawryszewski [4]

1761 – 1819

Gazda [1]

Gądarz [1]

Gągała [3]

1958

Gągol [2]

1745 – 1765

… – Kolechowice

Gągolewska [1]

1889

Głębokie

Gągolewski [1]

Gąsak [2]

1870

Fajsławice

Gąsior [39]

1757 – 1942

Kaznów – Brzostówka

Gąsiorek vel Gąsior [1]

Gąsiorek [4]

1713 – 1754

Brzeźnica Książęca – Kaznów

Gąsiorowska [2]

1882 – 1894

Wąwolnica – Łąki

Gąsiorowski [4]

1881

Wąwolnica

Gąska [3]

1900

Jastków

Gąsowska [5]

1806 – 1850

Ostrów Lubelski

Gąsowski [11]

1782 – 1858

… – Ostrów Lubelski

Gąszcz [2]

1894

Kierzkówka

Gąszczyk [2]

1897

Kozłówka

Gątarz [4]

1799 – 1801

… – Ostrów Lubelski

Gdela [3]

Gdowska [3]

1923

Lubartów

Gdowski [2]

1893

Szymanów

Gdula [112]

1700 – 1938

… – Wincentów

Gebhart von Bülow-Gorow [1]

1790

Gudow, ks. Laudenburskie

Genca [1]

Gendaj [2]

1921 – 1947

Genderka [1]

Gepner [3]

1770 – 1837

Żagań – Warszawa

Geracz [1]

1839

Kaznów

Gerlicz [1]

Gerliński [2]

1806

Majdan Lipniaki

Geronis de Libuschin [8]

1850 – 1923

Jarosław – …

Geronis vel Jeronis von Libuschin [1]

1775

Czechy

Geronis vel Jeronis [1]

1802

Ostrów Lubelski

Geronis [2]

1804 – 1815

Ostrów Lubelski – …

Gębacka [8]

1841 – 1900

Brzeźnica Książęca

Gębacki [17]

1810 – 1882

… – Brzeźnica Książęca

Gębka [19]

1844 – 1924

… – Lubartów

Gębska [1]

1811

Dys

Gębski [2]

1770 – 1807

Gęsiarz [4]

Giedwiłło [1]

Giega [1]

Gielo [2]

Giemza [10]

1710 – 1760

Warmia – Głębokie

Gieniuś [3]

1874 – 1877

Kijany

Gierac [3]

1839 – 1846

… – Kamionka

Gieracz [4]

1872 – 1883

Wólka Kijańska

Gierasińska [1]

Gierchand [2]

1905

Konopnica

Gierej [6]

1958 – 1980

Tychowo – …

Gieresz [5]

1703 – 1704

Babianka

Giergiewicz [6]

1687 – 1692

Drozdówka

Gierl [1]

1868

Gierlach [2]

Gierlicz [1]

1798

Gierlik [2]

1789

Czemierniki

Gierszon [2]

1974

Giertruda [1]

Gierun [2]

1920

Siedliszcze

Gietka [1]

Giez [2]

1956

Puczyce

Gil [7]

1865 – 1910

Sewerynówka – …

Gilewska [9]

1785 – 1832

Jamy – Kaznów

Gilewski [4]

1752 – 1798

… – Jamy

Giljak [1]

Gill [3]

1821 – 1858

Giorcianowska [1]

1804

Ostrów Lubelski

Giorcianowski [1]

Giszczak [3]

Gizińska [1]

1879

Oguchów

Giziński [1]

Glazar [1]

1931

Glazer [2]

1923

Wysokie

Gleń [1]

Glinka [7]

1666 – 1704

Kaznów – Ostrów Lubelski

Glińska [4]

Gliński [8]

1691 – 1921

Ostrów Lubelski – Babianka

Gliszczyńska [1]

Gliuski [2]

1859

Babianka

Globisz [3]

1841 – 1858

… – Rudka par. Biskupice

Glusiuk [1]

Gluza [6]

1881 – 1919

… – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Gładosz [1]

Gładysz [6]

1783 – 1812

… – Brzeźnica Książęca

Głąb [3]

1680

Brzeźnica Książęca

Głąbik [2]

1668

Kaznów

Głębicka [1]

1950

Głębicki [1]

Głębocka [72]

1730 – 1943

Wólka Zawieprzycka – Brzostówka

Głębocki [61]

1700 – 1900

… – Wólka Zawieprzycka

Głodowska [1]

Głombeska [1]

1810

Głowacka [10]

1813 – 1883

Brzeźnica Bychawska – Kolechowice

Głowacki [11]

1777 – 1886

Brzeźnica Bychawska – Kolechowice

Głowacz [2]

1923

Wola Wereszczyńska

Główczyńska [3]

1844 – 1878

Jedlanka – Głębokie

Główczyński [8]

1814 – 1908

… – Wólka Zabłocka

Główka [1]

Głuchowska [3]

1789 – 1862

Głusiec [2]

1962

Bychawa

Głusiuk [22]

1824 – 1898

Uścimów

Głuska [4]

1721 – 1823

Krasne – Słotwiny

Głuski [2]

Głusko [2]

1720

Brzeźnica Bychawska

Głuszczuk [4]

1985 – 1988

Gmitrowicz [2]

1703

Głębokie

Gmitruk [2]

1883

Leszkowice

Gmitrzyk [5]

1737 – 1766

Gmurzyński [1]

1792

Jamy

Gnaciewicz [2]

1931

Pałecznica

Gnatowska [1]

1724

Kolechowice

Gnatowski [2]

1726

Kolechowice

Gniecka [1]

1997

Gniecki [2]

2006

Gniezdowska [1]

1779

Drozdówka

Gniezdowski [1]

1755

Gniot [3]

Gnyp [6]

1910 – 1988

Folwark Wesołówka – …

Gocan [1]

1857

Brzeźnica Książęca

Gocko [4]

Gocolińska [3]

Gocoliński [4]

Gocon [33]

1709 – 1885

Brzeźnica Bychawska – Brzeźnica Książęca

Goczon [2]

1766 – 1787

… – Szczekarków

Godek [1]

Godlewska [4]

1660 – 1897

… – Warszawa

Godlewski [3]

1813

Godowska [4]

1790 – 1806

Godowski [7]

1620 – 1804

Godzki [3]

1730 – 1732

Głębokie

Gogłoza [1]

1805

Gogłuska [2]

1838

Dębowa Kłoda

Gojda [12]

1845 – 2008

Golaski [5]

1652 – 1678

… – Ostrów Lubelski

Golba [1]

Golbiecka [1]

Golczuk [1]

Golda [4]

1971 – 1997

Bielawa – …

Golec [4]

1844

Golecka [10]

1817 – 1882

Brzeźnica Książęca – …

Golecki [11]

1778 – 1878

Parczew – Siemień

Goleń [1]

Golian [1]

Golon [2]

Golonka [35]

1850 – 1896

… – Wólka Siemieńska

Goluch [20]

1851 – 1951

Skrubki – Ostrów Lubelski

Gołacka [1]

Gołaski [2]

1868

Gołaś [1]

Goławska [13]

1863 – 1956

Zarzecz Łukowski – …

Goławski [14]

1827 – 1957

Gołąb [9]

1855 – 1867

Brzeźnica Bychawska

Gołąbczak [2]

1677

Brzeźnica Książęca

Gołąbek [1]

Gołba [4]

1697 – 1704

Berejów

Gołbysz [2]

1830

Czeberaki

Gołebiowska [1]

Gołęberska [1]

1947

Gawłówka

Gołęberski [3]

1926 – 1950

Rudno – Gawłówka

Gołębiewski [1]

1885

Brzeźnica Bychawska

Gołębiowska [77]

1779 – 1912

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Gołębiowski [80]

1640 – 1987

… – Polska

Gołuchowska [1]

1640

Gołuchowski [5]

1450 – 1590

Gomolczyk [2]

1683

Ostrów Lubelski

Gomółka [4]

Gomulicki [2]

1817

Płock

Gomulińska [22]

1813 – 2006

Iżyce – …

Gomuliński [28]

1781 – 2009

Wielkopole (Ukraina) – …

Goniewski [2]

1824

Gontarczuk [2]

1929

Białka

Gontarczyk [71]

1710 – 1917

… – Kaznów

Gontarska [2]

Gontarz [9]

1861 – 1947

Wola Sernicka – Zakępie woj. lubelskie

Gontek [1]

Gorajewski [2]

1812 – 1845

… – Babianka

Gorayska z Goraja i Sienna [1]

1360

Gorączkiewicz [2]

1769 – 1802

… – Ostrów Lubelski

Gorczyca [1]

Gorczyk [1]

1792

Gorczyńska [1]

Gordziowska [1]

1723

Wólka Zawieprzycka

Gordziowski [1]

Gorecka [8]

1780 – 1996

… – Chojnice

Gorecki [14]

1782 – 1995

… – Lublin

Gorzała [2]

1814

Łęczna

Gorzechowski [2]

1825

Gorzkowska [1]

1670

Goska [6]

1685 – 1742

Głębokie

Goski [12]

1665 – 1749

… – Głębokie

Gosławska [1]

1560

Gospodarek [3]

Gospodaryk [2]

1762

Wólka Kijańska

Gosslin [1]

1923

Gostkowska [1]

1770

Gostowski [2]

1716

Brzostówka

Gotkiewicz [1]

Gowin [3]

1884 – 1890

Bałtów

Gozdal [6]

1809 – 1855

Niedźwiada

Gozdawska [1]

1783

Gozdecka [1]

Gozdejka [1]

Gozdowska [1]

Gozdowski [2]

1802 – 1834

… – Brzeźnica Książęca

Goździak [1]

Goździelińska [10]

1853 – 1884

Wólka Kijańska – Rozkopaczew

Goździeliński [8]

1833 – 1876

Łęczna – Rozkopaczew

Goździewska [1]

1851

Goździewski [6]

1884 – 1951

Branica – Lubartów

Goździkowska [25]

1746 – 1926

Kaznów – Brzostówka

Goździkowski [28]

1720 – 1893

… – Zabiele

Gójska [2]

1666 – 1703

Kaznów – Babianka

Gójski [7]

1660 – 1709

… – Babianka

Góra [2]

Góral [3]

1752

Ostrów Lubelski

Górecka [8]

1794 – 1887

Stepków – Maśluchy

Górecki [7]

1877 – 1894

Maśluchy

Góreska [1]

Górkiewicz [3]

1973

Górna [2]

1799

Górniak [2]

Górny [10]

1886 – 1988

Nowodwór – …

Górska [10]

1711 – 1984

Ostrów Lubelski – Lublin, Polska

Górski [21]

1640 – 1955

Góźdź [7]

1852 – 1906

… – Nowodwór

Graban [1]

1785

Grabarczuk [1]

Grabaś [2]

1807

Targowisko

Grabek [5]

1900 – 1913

Biskupice – Chojeniec

Grabowiecka [1]

1778

Grabowska [61]

1726 – 1955

Brzeźnica Książęca – Ostrów Lubelski

Grabowski [60]

1700 – 1920

… – Ostrów Lubelski

Grabska [1]

Gracek [1]

1788

Gradecka [5]

1893 – 1940

Kolechowice – Brzostówka

Gradecki [3]

1868 – 1908

… – Kolechowice Kolonia

Gradek [3]

2011 – 2013

… – Szczecin, zachodniopomorskie, Poland

Grajewska [1]

Gramusz [1]

1748

Granat [8]

1856 – 1951

Luszawa – Lubartów

Granatowicz [6]

1766 – 1881

Parczew

Granc [3]

1891 – 1914

Ostrów Lubelski – Brzostówka

Graniecki [3]

1956 – 1981

Granżan [2]

1893

Janów Podlaski

Grądkowska [1]

1983

Grądkowski [3]

1957 – 2013

… – Lublin

Grądzka [12]

1834 – 1897

Brzeźnica Książęca – Zawady

Grądzki [15]

1807 – 1904

Lipnica – Zawady

Grątka [2]

1760 – 1786

… – Brzeźnica Bychawska

Grechota [1]

1873

Ostrów Lubelski

Greczek vel Ryczek [1]

1900

Ostrów Lubelski

Greczek [3]

1897 – 1907

Ostrów Lubelski

Greczkowska [1]

Greczuk [2]

Gregorczuk [5]

1850 – 1864

Jamy

Gregorczyk [30]

1797 – 1878

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Gregorowicz [5]

1810 – 1907

… – Spiczyn

Gregula [1]

Greguła vel Grzeszczuk [1]

1839

Berejów

Greguła vel Kubik [1]

1843

Brzeźnica Bychawska

Greguła vel Tkaczyk [11]

1780 – 1896

… – Brzeźnica Bychawska

Greguła [169]

1697 – 1952

Brzeźnica Bychawska – Jamy

Gregura vel Tkaczyk [1]

1834

Brzeźnica Bychawska

Gregura [153]

1676 – 1836

… – Brzeźnica Bychawska

Grela [2]

1747

Rozkopaczew

Greszta [1]

Gręda [17]

1658 – 1704

… – Brzeźnica Książęca

Grędzianka [1]

Grędziuk [1]

Grobczyńska [1]

1752

Ostrów Lubelski

Grobczyński [1]

Grochowska [9]

1690 – 1853

Brzeźnica Książęca – …

Grochowski [8]

1666 – 1703

Kaznów – Brzeźnica Książęca

Grodecka [5]

1746 – 1886

… – Brzostówka

Grodecki [4]

1720 – 1862

… – Kolechowice

Grodek [291]

1679 – 1990

Wólka Rozkopaczewska – …

Grodkiewicz [27]

1953 – 1997

Grodzicka [1]

1787

Ostrów Lubelski

Grodzicki [4]

1755 – 1867

Grodzka [1]

Grodzki [2]

1852 – 1855

Brzeźnica Bychawska

Grojner [1]

1857

Gromadzka [1]

Gromaszek [2]

1790 – 1894

… – Ciecierzyn

Gromek [20]

1823 – 1919

… – Tyśmienica

Gromoska [1]

Gromoszek [1]

Gromysz [18]

1924 – 1985

Gront [2]

1693

Brzeźnica Książęca

Gros [2]

1832

Lublin, Czwartek

Grosz [48]

1771 – 1937

… – Ostrów Lubelski

Groszek [6]

1824 – 1894

… – Miłków

Groszewicz [1]

Grotkowska [1]

1866

Ostrów Lubelski

Grotkowski [1]

1819

Grubczyński [1]

1762

Ostrów Lubelski

Grubka [2]

1894

Sobolew

Grubska [7]

1767 – 1833

Brzeźnica Bychawska – Ostrów Lubelski

Grubski [11]

1740 – 1850

… – Ostrów Lubelski

Gruchot [2]

1745 – 1765

… – Berejów

Gruchul [3]

1704 – 1710

Berejów

Gruda [1]

1808

Grudka [6]

1721 – 1891

Wólka Zawieprzycka – …

Grudnicka [3]

1830 – 1841

Maciejowice – Ostrów Lubelski

Grudnicki [5]

1790 – 1841

… – Ostrów Lubelski

Grudzicka [1]

1842

Grudzicki [4]

1750 – 1781

Grudzień vel Grudniak [1]

1720

Kijany

Grudzień [44]

1744 – 1912

Wólka Kijańska – Wola Sernicka

Grudziński [2]

1750 – 1771

… – Ostrów Lubelski

Gruncik [2]

1695

Młyn Grunt

Grunt [13]

1753 – 1912

Tysmienica – Tyśmienica

Grusiewicz [4]

1837 – 1886

… – Laski

Gruszczyk [356]

1690 – 2002

Gruszczyński [2]

1816

Ostrów Lubelski

Gruszecka [1]

1694

Ostrów Lubelski

Gruszecki [2]

1690

Ostrów Lubelski

Gruszewicz [1]

Gruszka [4]

1885 – 1919

Niedźwiada – Leszkowice

Gruzianka [1]

1799

Wólka Kijańska

Grycz [1]

Gryczan [7]

1888 – 1897

Lubartów – Brzeźnica Bychawska

Gryczanik [2]

1760 – 1790

… – Brzostówka

Gryczaniuk [1]

Gryczek [2]

1710

Brzeźnica Bychawska

Gryczkowska [2]

1872

Gryczon [1]

1965

Gryczyńska [1]

1859

Grygiel [32]

1680 – 2010

… – Lublin

Gryglicki [1]

Grygorczuk [1]

Gryguć [1]

Grymuz [2]

1885

Grymuza [9]

1889 – 1946

Kozłówka – Lublin

Grynek [1]

1844

Gryt [1]

Gryzińska [1]

1859

Gryzio [97]

1776 – 1948

… – Brzostówka

Gryż [1]

Grzączek [2]

1700

Berejów

Grzebalska [1]

Grzebalski [3]

1873 – 1901

… – Brzeźnica Książęca

Grzebała [3]

1881 – 1908

Bartoga – Rozkopaczew

Grzebielec [5]

1951 – 1955

Głogów – Ostrów Lubelski

Grzebuła [4]

1868 – 1876

Grzechnik [2]

1871

Grzechot [2]

1820 – 1843

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Grzechota [9]

1845 – 1870

Ostrów Lubelski

Grzechuła [9]

1980 – 1992

Grzeczkowska [3]

1862 – 1894

Rudka Kijańska – Ostrów Lubelski

Grzeczkowski [4]

1837 – 1865

Ostrów Lubelski – Kolechowice

Grzegorczuk [3]

Grzegorczyk [57]

1695 – 1951

Berejów – …

Grzegorowicz [1]

Grzegorowska [1]

1773

Brzeźnica Książęca

Grzegorowski [1]

1750

Grzegorz [2]

Grzegorzewski [1]

1882

Kaznów

Grzegółka [2]

1669

Kaznów

Grzela vel Kubik [1]

1832

Brzeźnica Bychawska

Grzela [2]

1729 – 1861

Wólka Kijańska – Berejów

Grzelak vel Grzela [1]

Grzelak [12]

1727 – 1888

Wólka Kijańska – Abramów

Grzeluk [2]

1797

Czemierniki

Grzendziejewska [1]

Grzendziejewski [1]

1762

Grzesiak vel Grzesiowicz [1]

Grzesiak [15]

1677 – 1968

Rudka Korbutowa – Lublin

Grzesiuk [1]

1833

Brzostówka

Grzesiuk-Wołnysz [1]

Grzeszczak [11]

1761 – 1805

… – Rozkopaczew

Grzeszczuk [123]

1660 – 1937

… – Kolechowice

Grzeszczyk [2]

1787 – 1793

Grzeszyk [1]

Grześ [1]

Grześka [1]

1962

Grzęda [1]

Grzyb [60]

1716 – 1938

… – Brzostówka

Grzybalska [1]

1875

Grzybalski [2]

1880

Grzybała [1]

1915

Rozkopaczew

Grzybek [11]

1724 – 1873

Drozdówka – …

Grzybowska [33]

1673 – 1935

Ostrów Lubelski – Gródek Szlachecki

Grzybowski [39]

1649 – 1921

… – Brzeźnica Bychawska

Grzybuła [2]

1877

Grzyczkowski [2]

1802

Świerza

Grzyniewska [1]

1842

Grzywacki [1]

Grzywacz [14]

1732 – 1874

… – Zawieprzyce

Grzywaczewska [2]

1826 – 1917

… – Folwark Lasek

Grzywaczewski [3]

1894

Wołoskowola

Gudowska [1]

1806

Brzostówka

Gudowski [5]

1770 – 1809

… – Brzostówka

Gudzińska [1]

Guerra [1]

Guerrero Mena [1]

1982

Guilbert [1]

1994

Gujska [4]

1731 – 1759

Brzostówka

Gujski [3]

1707 – 1755

… – Brzostówka

Gulan [2]

1894

Wereszczyn

Gulska [1]

Gułaś [4]

1847 – 1884

Nowogród par. Kijany – Rozkopaczew

Guławska [1]

Gumiela [1]

Gumieniaczek [1]

1922

Trzeciaków

Gumieniak [9]

1821 – 1907

Łutów – Zawieprzyce

Gumieniczek [3]

1945

Trzeciaków

Gumienniak [6]

1863 – 1910

Wólka Kijańska

Gumienniczek [3]

1906 – 1911

Trzeciaków

Gumiennik [2]

1740 – 1760

… – Brzostówka

Gumulak [1]

Gunia [1]

Gunsiorkiewicz [1]

Gurska [1]

Gurzyńska [1]

1824

Kurów

Gurzyński [1]

Gusłowski [1]

Gust [2]

1897

Sosnowica

Gustowska [2]

Guszej [1]

Gutowska [3]

1796 – 1815

… – Jakówki

Gutowski [2]

Gutt [1]

Guz [14]

1804 – 1899

… – Folwark Lipniak

Guzikowski [1]

Guzowska [5]

1817 – 1862

… – Rozkopaczew

Guzowski [1]

Guźma [2]

1760 – 1789

… – Drozdówka

Gwiazda [1]

Gwinczewska [5]

1760 – 1766

Kolechowice – Ostrów Lubelski

Gwinczewski [5]

1722 – 1769

… – Ostrów Lubelski

Gziut [4]

1871 – 1917

Pałecznica

Hac [7]

1808 – 1867

… – Ostrów Lubelski

Hackiewicz [2]

1770 – 1794

… – Berejów

Haczkur [1]

Haczyk [1]

1832

Hajdo [1]

Hajduczek [5]

1667 – 1690

… – Ostrów Lubelski

Hajkowska [2]

1913 – 1915

Kaznów – Kolonia Kaznów

Hajkowski [2]

1884

Minkowice

Halczanowski [2]

1672

Ostrów Lubelski

Haligowski [2]

1977

Hałabuda [1]

1791

Hałas [3]

1902 – 1942

Karolina – Zezulin

Hałaszewski [2]

Hamal [1]

Hapaczak? [1]

Hapaniuk [2]

1760 – 1783

… – Głębokie

Hapon [5]

Harasim vel Haraszczuk [1]

1830

Kaznów

Harasim [115]

1730 – 1979

… – Ostrów Lubelski

Harasimiuk [1]

Harasiuk [2]

1751

Brzeźnica Książęca

Haraszczuk vel Araszczuk [1]

1725

Haraszczuk vel Harasim [2]

1802 – 1854

Babianka – Kaznów

Haraszczuk [161]

1660 – 1965

… – Ostrów Lubelski

Haraszczyk [1]

Haraszewski [2]

1899

Łosice

Haratym [12]

1787 – 1850

Haratyn [2]

1794

Turaszówka

Haręzga [3]

Harlender [1]

Harmacińska [1]

1865

Harmaciński [1]

Harmasz [4]

1873 – 1896

Ciechanki – Stara Wieś

Hasiewicz [2]

1936

Kuzawka

Hassig [1]

Hata [2]

1893

Poland

Hatala [1]

1938

Hawrylak [29]

1750 – 1944

Hawryluk vel Awryk [1]

1710

Hawryluk [35]

1722 – 1938

Rozkopaczew – Laski

Hawrył [1]

Hawryła [2]

1799

Hawryło [1]

Hec [3]

1940

Warszawa

Hej [2]

1884

Zieleniec

Hejduk [2]

1891

Łucka

Henry [2]

2017

Detroit MI USA

Hera [10]

1670 – 1703

Ostrów Lubelski – Głębokie

Herc [13]

1816 – 1911

Herka [6]

1676 – 1682

Ostrów Lubelski – Głębokie

Herliczek [2]

Herliczuk [2]

1807

Hermaciński [2]

1911

Sosnowica

Herman [2]

1865

Hermanowska [4]

1863

Kijany

Hermanowski [2]

1864

Pińczew

Hernas [1]

Hernowska [1]

Heyda [1]

Hickey [1]

1978

Hilszer [2]

1840

Siemień

Hincz [9]

1818 – 1886

… – Berejów

Hirszczuk [1]

Hirurgi [2]

1675

Ostrów Lubelski

Hittel [1]

Hiż [2]

1821

Głębokie

Hladisz [1]

Hodun [84]

1759 – 1954

… – Rozkopaczew

Hoduń [8]

1940 – 1973

Rozkopaczew – …

Hoffman [2]

Hojnowska [1]

1815

Kaznów

Hojnowski [7]

1786 – 1820

… – Babianka

Holewa [2]

1923

Przytyk

Holik [1]

Holmberg [2]

Holtz [6]

1791 – 1837

… – Babianka

Hołodyńska [1]

1781

Tyśmienica

Hołodyński [1]

1760

Hołodziak [2]

1802

Kolechowice

Hołodziuk [12]

1797 – 1883

… – Drozdówka

Hołownia [1]

Hołubowicz [2]

1838

Hołyk [7]

1865 – 1919

Zawieprzyce – Rudka Kijańska

Homicz [5]

Homoncik [4]

1950

Kamionka Wielka

Horaim [1]

1680

Horbaczowicz vel Horbaczyk [1]

Horbaczowicz [4]

1703 – 1704

Gościniec – Ostrów Lubelski

Hordejuk [1]

Hordyjewska [1]

Horoch z Leszczan [30]

1560 – 1829

Hośniak [1]

1817

Zawieprzyce

Howe [1]

Howorusz [1]

Hreczanik [1]

Hrehorowicz [2]

1812 – 1831

Hron [1]

1809

Hryciuk vel Waszczuk [6]

1866 – 1902

Jasionka Ruska – Kaznów

Hryczek [1]

Hübel [1]

Hubel [1]

Huczko [3]

1755 – 1962

Huder [1]

Hudra [1]

Hulajka [2]

1885

Kaznów

Hulan [2]

1754

Ostrów Lubelski

Hulewicz [7]

1883

Jasionka

Hultgren [2]

1943 – 1982

Humaniak [2]

1828

Hunek [6]

1828 – 1851

Lisów – Brzeźnica Książęca

Hurko [3]

Hus [1]

Huszaluk [104]

1811 – 1966

Drozdówka – Ostrów Lubelski

Huszał [10]

1855 – 1948

… – Maśluchy

Huszczuk [2]

1893

Kładniów

Hyde [1]

Hyra vel Hyrka [1]

Hyra [7]

1666 – 1839

Ostrów Lubelski – Plebania Wola

Ichnaciuk [2]

1733

Brzeźnica Książęca

Idzikowska [3]

1777 – 1954

Ostrów Lubelski – …

Idzikowski [4]

1750 – 1801

… – Ostrów Lubelski

Igielski [2]

1671

Kolechowice

Igler [2]

1830

Kock

Ignacewicz [1]

Ignaciuk [7]

1730 – 1737

Berejów – Brzeźnica Bychawska

Ignasiak [1]

Ignat [1]

Ignatek [2]

1713

Kaznów

Ilczuk [2]

1880

Olchówek

Ilczum? [1]

Ilczyńska [9]

1733 – 1768

Ostrów Lubelski

Ilczyński [6]

1709 – 1780

… – Ostrów Lubelski

Ilkowa [1]

Ilkowicz [4]

1666 – 1673

Berejów

Ilkowiec [3]

1681

Jedlanka

Illichmann [3]

1803 – 1804

Ostrów Lubelski

Iniuszko [1]

Irla [1]

Irzewicz [2]

1733

Brzostówka

Irzewska [1]

1807

Parczew

Irzewski [2]

Isańska [3]

1897 – 1909

… – Lwów, par. św. Anny

Isański [14]

1871 – 2009

Iszczuk [2]

1873

Zapole

Iwach [2]

1957

Iwan [5]

Iwanczuk [1]

Iwanczyk [1]

Iwanejko [17]

1894 – 1945

Jabłoń

Iwanek [120]

1750 – 1972

Iwanicka [57]

1769 – 1909

Drozdówka

Iwanicki [60]

1734 – 1924

… – Uścimów Nowy

Iwaniluk [2]

1776

Sosnowica

Iwaniuk [10]

1941 – 1979

Ossówka – Biała Podlaska

Iwankiewicz [1]

Iwankowska [1]

1789

Brzeźnica Bychawska

Iwankowski [1]

1770

Iwanowska [7]

1607 – 1789

… – Kaznów

Iwanowski [3]

1760 – 1791

… – Kaznów

Iwańczuk [1]

Iwaszko [1]

Izdebska [6]

1798 – 1871

Jedlanka – …

Izdebski [5]

1819 – 1889

… – Turno

Izowska [1]

1787

Iżewska [2]

1922

Kaznów Kolonia

Iżycka [3]

1789

Iżycki [2]

1903

Gródek Szlachecki

Jabłoniec [2]

Jabłonowska [1]

1791

Jabłońska [25]

1689 – 1942

Brzostówka – Uścimów

Jabłoński [19]

1692 – 1918

Brzostówka – Horodyńskie Budki

Jabłoszewska [1]

1819

Rowiny

Jabłoszewski [1]

Jach [18]

1858 – 1954

Kock – Kolechowice

Jachałkowska [5]

1775 – 1811

Ostrów Lubelski – Brzostówka

Jachałkowski [7]

1738 – 1804

Jachan [1]

Jachewicz [97]

1737 – 1982

Jachim [2]

1713

Kaznów

Jachimek [1]

Jachowicz [6]

1789 – 1898

Puchaczów – Kaznów

Jacko [2]

1690

Rozkopaczew

Jackowska [5]

1674

Kaznów

Jackowski [4]

Jaculak [1]

Jaczmienikow [2]

1923

Grochów

Jaczminików [3]

1901 – 1923

Zasiecznoje, Gubernia penzeńska – Grochów

Jadam [1]

Jadkowska [1]

1810

Jadlińska [1]

1880

Uścimów

Jadliński [3]

1845 – 1882

… – Brzostówka

Jagalska [1]

Jagata [6]

1695 – 1701

Ostrów Lubelski

Jagda [1]

Jagielniak [1]

Jagielnik [2]

1888

Głębokie

Jagielniuk [1]

Jagielska [1]

1792

Kolechowice

Jagielski [4]

1702 – 1770

Jagieluk [2]

1822

Uścimów

Jagieła [16]

1739 – 1895

Kolechowice – Tyśmienica

Jagiełła [7]

1738 – 1896

… – Tyśmienica

Jagiełło [33]

1760 – 1947

… – Kolechowice

Jaglińska [1]

1798

Brzeźnica Książęca

Jagliński [1]

1778

Jagodziński [2]

1713

Ostrów Lubelski

Jajos [1]

Jakiewska [1]

Jakoniuk [4]

1946 – 1978

Komarno – …

Jakowicz [1]

Jaksim [9]

1848 – 1903

… – Pałecznica

Jakubczak [106]

1720 – 1953

… – Wólka Zawieprzycka

Jakubczyk [1]

1990

Jakubiak vel Jakubczak [1]

1700

Jakubiak [12]

1739 – 1942

Wólka Zawieprzycka – Kolechowice

Jakubiec [1]

Jakubik [1]

Jakubiuk [6]

1951 – 2013

Polubicze Dworskie – …

Jakubowska [10]

1813 – 2005

Płock – …

Jakubowski [20]

1667 – 1945

Ostrów Lubelski – Berejów

Jałat [1]

Jałocha [8]

1898 – 1987

Dziesiątna – …

Jamak [1]

Jamiołka [1]

Jamroga [1]

Jamrowska [7]

1851 – 1912

… – Rudka Kijańska

Jamrowski [8]

1838 – 1938

… – Rudka Kijańska

Jamrozy [1]

Jan [2]

Janczak [5]

1997 – 1998

… – Szczecin

Janczuk [1]

Janczyk [2]

1668

Głębokie

Janczyńska [1]

1771

Wólka Zawieprzycka

Janczyński [1]

1750

Janda [2]

1685

Ruda na Piłach

Janeczek [4]

1665 – 1668

Brzeźnica Książęca

Janeczyńska [1]

1782

Janek [5]

1891 – 1899

Wolica

Janiak vel Grodek [1]

1781

Janiak [25]

1802 – 1954

Rozkopaczew – Lubartów

Janicińska [1]

Janicka [7]

1863 – 1965

Czułczyce – …

Janicki [7]

1708

Brzeźnica Bychawska

Janik [3]

1660 – 1680

Wola Sernicka – Ostrów Lubelski

Janina [1]

Janiszewska [1]

1825

Rozkopaczew

Janiszewski [5]

1630 – 1853

… – Głębokie

Jank [2]

1894

Hradycz

Jankowska [8]

1799 – 1954

Jankowski [19]

1732 – 1986

Janocińska [5]

1798 – 1870

Zawieprzyce – …

Janociński [11]

1774 – 1862

… – Jawidz

Janoszyńska [2]

1835 – 1858

Wólka Kijańska

Janowska [4]

1852 – 1853

Janułowicz [1]

1704

Ostrów Lubelski

Janusz [3]

1764

Januszek [2]

1890

Brzeziny

Januszko [47]

1806 – 2015

Jabłoń – …

Januszowska [1]

1680

Uścimów

Januszowski [1]

Jaochka [2]

1830

Tatar

Jarchimek [1]

1770

Wola Sernicka

Jarek [1]

Jarkim [2]

1730 – 1750

… – Zabiele

Jarkimek [2]

1760 – 1781

… – Jamy

Jarko [1]

Jarmolińska [15]

1834 – 1926

… – Polany

Jarmoliński [18]

1795 – 1905

… – Ostrów Lubelski

Jarmoła [4]

1827 – 1857

Białka – Kolechowice

Jarmonik [11]

1739 – 1894

Jamy

Jarmoń [45]

1816 – 1949

Jamy – Ostrów Lubelski

Jarmosz [2]

1708

Berejów

Jarmulińska [4]

1858 – 1869

Kolechowice – Kaznów

Jarmuła [4]

1862 – 1885

Kolechowice – Kaznów

Jarociński [2]

1824

Moczna

Jarocki [2]

1829

Krasnystaw

Jarosiewicz [2]

1750 – 1774

… – Krasne

Jarosik [1]

Jarosińska [4]

1868

Wólka Zabłocka

Jarosiński [3]

1904

Gródek Szlachecki

Jarosławska [13]

1805 – 1905

… – Kaznów

Jarosławski [11]

1772 – 1897

… – Kaznów

Jarosz [42]

1751 – 2015

Jaroszkiewicz [7]

1912 – 1963

Biała – Ostrów Lubelski

Jaroszuk [2]

1745 – 1769

… – Kaznów

Jaroszyński [1]

1828

Wólka Kijańska

Jarpusz [1]

Jarusiak [2]

1749

Ostrów Lubelski

Jaruszak [2]

1747

Ostrów Lubelski

Jarząbek [2]

1888

Zabrodzie

Jarząbkowska [4]

1789 – 1800

Kaznów

Jarząbkowski [7]

1760 – 1798

… – Kaznów

Jarzębik [2]

1745

Zabiele

Jarzyna [4]

1814 – 1925

Stępków – Wygnanów

Jarzyńska [1]

Jasica [1]

Jasielewicz [1]

Jasieniak [2]

1856

Prokop

Jasieniewicz vel Jasiewski [1]

Jasieniewicz [4]

1729 – 1732

Rudka – Gościniec

Jasiewski [1]

1736

Ruda

Jasińska [26]

1805 – 1941

Bójki – Kurów

Jasiński [39]

1660 – 1930

… – Długi Kąt

Jasionek [3]

1820 – 1850

Rozkopaczew

Jasionka [19]

1756 – 1827

Rozkopaczew

Jaskowiak [3]

1979 – 2006

Jaskólska [2]

1830 – 1889

Hrubieszów – Zaliszcze

Jaskólski [2]

Jaskulska [2]

1985

Lipno

Jaskulski [1]

Jastrzębska [6]

1721 – 1762

Kolechowice – Ostrów Lubelski

Jastrzębski [14]

1700 – 1829

… – Zarzyce

Jaszczowska [1]

Jaszczór [1]

Jaszczuk [71]

1799 – 1978

… – Parczew, Polska

Jaszczur [1]

1824

Kombornia

Jaszewska [1]

1704

Kaznów

Jaszewski [5]

1651 – 1708

… – Tyśmienica

Jaszkowska [1]

Jaszkowski [2]

1770 – 1794

… – Wólka Zawieprzycka

Jaszowska [2]

1686 – 1690

Kaznów

Jaszowski [1]

Jaszuk [3]

1869

Jaśkiewicz [2]

1759 – 1779

… – Rozkopaczew

Jaśkowska [3]

1735 – 1746

Rozkopaczew

Jaśkowski [2]

1751

Rozkopaczew

Jaślikowska [2]

1874 – 1884

Piaski – Mościska

Jaślikowski [2]

Jatofft [1]

1840

Jawdoszuk [2]

1869

Bohukały

Jawionka [1]

Jaworek [5]

1920 – 1953

Jaworska [28]

1770 – 1953

Jaworski [34]

1780 – 1888

… – Kolonia Stasin

Jay [1]

Jazgarska [43]

1751 – 1910

Brzostówka

Jazgarski [49]

1716 – 1949

… – Brzostówka

Jąc [1]

Jedlecka [15]

1749 – 1851

Ostrów Lubelski

Jedlecki [23]

1669 – 1837

… – Ostrów Lubelski

Jedlińska [2]

1945

Brzostówka

Jedliński [6]

1755 – 1882

… – Brzostówka

Jedut [2]

1834

Jemielniak vel Niemielniak [3]

1709 – 1727

Brzostówka

Jemielniak [376]

1640 – 1957

… – Kaznów

Jemiełka [2]

1699

Wólka Zawieprzycka

Jensen [1]

Jeronim [1]

Jeronis [3]

1798 – 1813

Rudzienko, par. Michów – Tarnów

Jeronys [1]

1808

Jerozalska [1]

Jerzyna [2]

1908

Miesiące

Jesionek [62]

1829 – 1956

Rozkopaczew

Jesiornicki [1]

1778

Jesiotrowicz [2]

1697

Ostrów Lubelski

Jess [2]

1927

Jedlanka

Jewłaszowicz [1]

Jeziernicka [2]

1816

Jeziernicki [3]

1777 – 1811

Jezierska [2]

1809

Kaznów

Jezierski vel Siepsiak [2]

1820 – 1833

Rozkopaczew

Jezierski [5]

1666 – 1887

Kaznów – Milicz

Jezior [10]

1806 – 1964

… – Ostrów Lubelski

Jeziorna [1]

1801

Siedliska

Jeziorny [1]

Jeziorska [1]

1709

Brzeźnica Bychawska

Jeziorski [1]

Jeż [1]

Jeżewska [2]

1773 – 1885

Gościniec – Zabiele

Jeżewski [1]

1892

Kaznów

Jeżowska [4]

1878 – 1925

… – Tarło

Jeżowski [5]

1857 – 1893

Leszkowice – Zabiele

Jeżykowska [1]

Jęczała [1]

Jęczkowski [2]

1745

Ostrów Lubelski

Jędrusiak [6]

1839 – 1938

Grabianowice – Sobianowice

Jędruszczak [30]

1806 – 1890

Zezulin – …

Jędruszewska [3]

1810 – 1871

Lublin – Głębokie

Jędruszewski [4]

1786 – 1861

… – Kolechowice

Jędryk [1]

Jędryszek [4]

Jędrzejowska [1]

1742

Kolechowice

Jędrzejowski [1]

1770

Jęszkowiak [1]

Joć [12]

1663 – 1847

… – Tyśmienica

Jodko [1]

Johnson [1]

Johnston [12]

1894 – 1983

Pendleton ON Canada – Texas USA

Jołtuch [1]

1806

Jonaszek [2]

1714

Brzeźnica Bychawska

Joniak [1]

1781

Jończak [5]

1962

Kock

Jordan z Myślenic [1]

1650

Jordon [1]

Jorkowicz [1]

Jorz [2]

1880

Annobór

Jośko [5]

1678 – 1963

… – Poniatowa

Jovc [3]

1971 – 2002

Jowczonka [1]

Jożycka [1]

Józefowicz [5]

1798 – 1830

… – Rozkopaczew

Jóźwiaczek vel Jóźwiak [2]

1640

Jóźwiaczek [3]

1668 – 1686

Brzeźnica Bychawska – Berejów

Jóźwiak vel Sobolewski [1]

1868

Rozkopaczew

Jóźwiak [121]

1660 – 1957

… – Rozkopaczew

Jóźwiakowski [1]

1725

Jóźwik [13]

1654 – 1931

… – Zabiele

Jubanyik [1]

1945

Camden, New Jersey USA

Juchimiuk [3]

1901

Czeputka

Juć [13]

1760 – 1801

Jukowska [2]

1784 – 1852

… – Brzostówka

Jukowski [1]

1814

Jung [1]

Jurach [106]

1726 – 1993

Ostrów Lubelski – …

Jurak [2]

1755

Wólka Zawieprzycka

Jurasik [4]

1709 – 1718

Ostrów Lubelski

Juraszyk vel Jurach [1]

1700

Juraszyk [17]

1706 – 1757

… – Ostrów Lubelski

Jurczak vel Jurko vel Jurak [1]

Jurczak [16]

1726 – 1807

Wólka Zawieprzycka

Jurek [20]

1718 – 1913

Wólka Zawieprzycka – Maków Podhalański

Jurkiewicz [13]

1708 – 1887

Berejów – Kock

Jurko vel Jurek vel Jurczak [1]

1688

Wólka Zawieprzycka

Jurko vel Szymanek [1]

1770

Tarło

Jurko [45]

1711 – 1904

Wólka Zawieprzycka – Maśluchy

Jurkowicz [2]

1772

Rudka

Jurkowska [4]

1761 – 1767

Ostrów Lubelski

Jurkowski [5]

1734 – 1771

Głębokie – Brzeźnica Książęca

Jurman [2]

1851

Jusiak [40]

1760 – 1953

… – Kolechowice

Jusiek [1]

Juszczak [5]

1861 – 1916

… – Jedlanka

Juszczuk [5]

1950 – 1979

Juszko vel Pidek [2]

1957

Bychawa

Juśkiewicz [1]

Juświk [1]

Jutko [1]

Kabacińska [3]

1804 – 1829

… – Jedlanka

Kabaciński [14]

1807 – 1954

Siedliska – Krasne

Kabat [7]

1862 – 1909

Siemień – Brzeźnica Bychawska

Kac [1]

1733

Tyśmienica

Kaczan [19]

1974 – 1995

Kaczeński [2]

1750 – 1772

… – Berejów

Kaczkowska [2]

Kaczmarek [18]

1923 – 1984

Kolechowice Kolonia – …

Kaczmarski [3]

1904

Zezulin

Kaczor vel Kaczorowski [1]

Kaczor [12]

1865 – 1942

Nadzieja – Wólka Zawieprzycka

Kaczorek [3]

1666

Kaznów

Kaczorowicz [16]

1700 – 1788

… – Ostrów Lubelski

Kaczorowska [13]

1727 – 1888

Ostrów Lubelski – Głębokie

Kaczorowski [7]

1744 – 1824

Tyśmienica – Bytom, Księstwo Poznańskie

Kaczyk [1]

1761

Kaczyńska [2]

Kaczyński [2]

Kadela [1]

Kafarska [3]

1876

Krasne

Kafarski [2]

1824 – 1888

… – Załucze

Kahl [6]

1778 – 1816

… – Międzyrzec Podlaski

Kajka [1]

Kajzer [2]

1900

Górka

Kakała [28]

1650 – 1735

… – Brzeźnica Książęca

Kakawska (?) [1]

Kalbarczyk [8]

1863 – 1886

… – Kosy

Kalberczyk [1]

Kaleta [3]

1733 – 1734

Wólka Kijańska

Kaliciak [1]

Kalicka [4]

1859 – 1873

Tomaszów Lubelski – …

Kalicki [8]

1827 – 1878

… – Tyśmienica

Kalinka [1]

1777

Brzeźnica Książęca

Kalinowska [18]

1748 – 2007

Kaznów – …

Kalinowski [22]

1720 – 2011

Kalinowszczak [1]

Kalińska [4]

1740

Jedlanka

Kaliński [5]

1678 – 1874

Ostrów Lubelski – Przewłoka

Kalisz [247]

1720 – 2013

… – Warszawa

Kaliszak [3]

1876 – 1878

Kolechowice – Brzeźnica Bychawska

Kaliszewska [2]

Kaliszewski [1]

1765

Kaliszuk [15]

1847 – 2012

Lublin – …

Kaliszyńska [1]

1827

Krasne

Kaliszyński [1]

1779

Kalita [2]

1920

Niedźwiada Duża

Kałamańczuk [1]

Kałduba [1]

Kałucka [1]

Kałuża [4]

1953 – 1985

Kamecka [1]

1678

Kaznów

Kamecki [5]

1858

Kamieniecka [3]

1812 – 1825

Hizy – Ostrów Lubelski

Kamieniecki [1]

1773

Kamieńska [7]

1710 – 1797

… – Łubki

Kamieński [7]

1650 – 1833

… – Drozdówka

Kamińska [33]

1677 – 1956

Uścimów – Ostrów Lubelski

Kamiński [39]

1671 – 1956

Brzeźnica Bychawska – Ostrów Lubelski

Kamoń [1]

Kanadys [13]

1858 – 1975

Kanak [20]

1877 – 1973

Wola Tyśmienicka – Ostrów Lubelski

Kanclerz [3]

1924

Malinówka

Kanelerz [2]

1863

Kania [8]

1691 – 1724

Brzostówka

Kanicik [3]

1687 – 1695

Brzostówka

Kaniec [2]

1725

Ostrów Lubelski

Kaniewski [2]

1792 – 1847

… – Brzeźnica Książęca

Kanigowski [1]

1921

Milwa, Poland

Kanion [1]

Kaniowska [1]

Kaniuczka vel Kania [1]

1682

Wólka Rozkopaczewska

Kaniuka [1]

Kanon [32]

1770 – 1937

… – Uścimów Nowy

Kańczugowska [2]

1930 – 1932

Lublin

Kańczugowski [5]

1902 – 1941

Nasutów – Wola Sławińska

Kańczukowski [1]

1868

Czortowice (par. Moniatycze)

Kańkowski [2]

1946

Czernięcin

Kańska [12]

1748 – 1794

Ostrów Lubelski – Rozkopaczew

Kański [13]

1725 – 1799

… – Rozkopaczew

Kapala [8]

1865 – 1908

Kamień – Jedlanka Stara

Kapała [1]

Kapciuch [1]

Kapik [1]

1826

Kapińska [1]

Kapitan [259]

1721 – 1995

Jedlanka – …

Kapitanczyk [1]

1717

Jedlanka

Kapitanik [10]

1650 – 1715

… – Jedlanka

Kapitąn [1]

1712

Jedlanka

Kapkin [2]

1889

Spirydów

Kapliński [2]

1901

Warszawa

Kapłan [3]

1863 – 1874

Zabiele

Kapłon [5]

1834 – 1868

Zabiele

Kapron [1]

Kapturkiewicz [2]

Karasek [5]

1822 – 1882

… – Nowy Staw

Karasiewicz [2]

1760 – 1788

… – Uścimów

Karasińska [5]

1774 – 1811

Sowin – Jabłoń

Karasiński [7]

1730 – 1780

… – Sowin

Karaś [7]

1820 – 1964

Głusk – Lublin

Karaśko [1]

Karczewska [8]

1780 – 2000

Karczewski [12]

1852 – 2005

Karczmarczyk [2]

Karczmarek [25]

1841 – 1952

… – Kolechowice

Karczmarska [4]

1837 – 1876

Łęczna – Brzeźnica Bychawska

Karczmarski [4]

1839 – 1882

… – Brzeźnica Bychawska

Karczmarz [4]

1932

Stara Wieś

Karczowska [2]

1703

Kaznów

Karczowski [2]

Kardacz [2]

1872

Czuchów

Kardasiewicz [1]

1842

Kardaszewska [3]

1888 – 1903

Borki – Spiczyn

Kardaszewski [3]

1853

Borki

Karkuszewska [1]

Karkut [1]

Karłowska [5]

1670 – 1701

… – Kolechowice

Karłowski [1]

Karnowska [1]

1729

Berejów

Karnowski [3]

1723 – 1725

Berejów

Karpik [91]

1682 – 1996

Uścimów – …

Karpiłowicz [3]

1897

Rozkopaczew

Karpińska [77]

1711 – 1997

Uścimów – …

Karpiński [74]

1653 – 1986

Karpiuk vel Karpiński [1]

Karpiuk [2]

1752 – 1755

Ostrów Lubelski

Karpowicz [28]

1750 – 1960

… – Ostrów Lubelski

Karska z Kars [1]

1777

Karska [1]

1788

Kartaszewska [1]

1828

Karwacka [4]

1805 – 1945

… – Łęczna

Karwacki [8]

1797 – 1887

Kijany – Malinówka

Karwat [5]

1892 – 1906

Baranówka – Wólka Rokicka

Karwoska [1]

Karwowska [9]

1784 – 1878

Brzeźnica Książęca – Karwów

Karwowski [10]

1760 – 1900

Kasak [1]

Kasalska [1]

1750

Ostrów Lubelski

Kasalski [1]

1730

Kasińska [1]

1982

Kasiura [4]

1935 – 1953

Witaniów – Lublin

Kasjaniuk [1]

Kasper [1]

Kasperczuk [140]

1732 – 2008

… – Lublin

Kasperek [4]

1682 – 1941

Głebokie – …

Kasperowicz [1]

Kasperski [5]

1892

Dratów

Kaspruk [2]

1687

Głebokie

Kasprzak [1]

Kasprzyk vel Kasperek [1]

Kasprzyk [5]

1671 – 1942

Głębokie – Michigan USA

Kasta [1]

1812

Kastelik [1]

Kasza [1]

Kaszewska [3]

1893 – 1987

Ostrów Lubelski – Złotów

Kaszewski [5]

1878 – 1990

… – Złotów

Katkowska [1]

1810

Kawałczuk [9]

1809 – 1842

Głębokie

Kawałek [4]

1755 – 1787

… – Głębokie

Kawczyńska [1]

Kawecka [2]

Kawecki [3]

1728 – 1740

Kaznów

Kawiak [1]

Kawrowski [2]

1755 – 1777

… – Ostrów Lubelski

Kazanowska [3]

1698 – 1919

Ostrów Lubelski – Kazimierz

Kazanowski [3]

1696

Ostrów Lubelski

Kazimierska [1]

1890

Kazimierski [5]

1850 – 1918

… – Wólka Zabłocka

Kazimirczuk [1]

Kaznowska [51]

1673 – 1842

Kaznów – Wola Skromowska

Kaznowski [58]

1649 – 1804

… – Kaznów

Kazubek [7]

1666 – 1949

Brzeźnica Bychawska – Zieleniec

Kazubiak [4]

1669 – 1677

Brzeźnica Bychawska

Kaźmierczak [5]

1760 – 1786

… – Brzeźnica Książęca

Kaźmierczuk [1]

Kaźmierska [1]

1922

Wólka Zabłocka

Kaźmierski [3]

1720 – 1744

… – Rozkopaczew

Kaźmirski [3]

1834 – 1854

Kącik [1]

Kądras [2]

1923

Czarnylas

Kądziela [6]

1749 – 1792

Rozkopaczew – Oleśniki

Kądzier [2]

1770 – 1790

… – Rozkopaczew

Kądziora [2]

1739

Kolechowice

Kąkiel [1]

Keller [19]

1832 – 2003

Budki Siemieńskie – …

Kędracka [4]

1827

Kolano

Kędracki [4]

1828

Paszenki

Kędzierska [7]

1823

Kędzierski [3]

Kędzioła [3]

1846 – 1860

Trębaczów – Krasne

Kędzior [14]

1772 – 1915

… – Berejów

Kędziora [10]

1801 – 1907

Wola Sernicka – Zofiówka

Kępa [13]

1760 – 1891

… – Mieczysławka

Kępiński [2]

1848

Brzoza

Kiciak [2]

1681

Jamy

Kicik [2]

1793

Kicińska [2]

1803 – 1979

Ostrów Lubelski – …

Kiciński [7]

1778 – 1927

… – Grabowice

Kić [1]

Kiecewicz [6]

1791 – 1840

Chamsko – Terespol

Kiejler [1]

1856

Kolonia Działyń

Kielar [3]

1941

Jarczów

Kieler [11]

1842 – 1960

Siemień – …

Kieller [46]

1834 – 1994

Folwark Działyń – …

Kiełbasa [1]

Kiełbowicz [22]

1877 – 1968

Trzeszkowice – Lublin

Kiełczewska [2]

1881 – 1892

Piaski – Stryjno

Kiełczewski [3]

1819

Łęczna

Kierabiński [1]

Kierebińska [2]

1981 – 2009

Kierko [2]

1712

Ostrów Lubelski

Kiernozek [3]

1975 – 2007

Kierzek [2]

1848

Brzostówka

Kierzko vel Florek [1]

1845

Brzostówka

Kierzko [8]

1804 – 1851

Wola Sernicka – Brzostówka

Kierznowska [1]

1761

Kierznowski [1]

Kijanka [3]

Kijańska [1]

1816

Uścimów

Kijański [3]

1814

Uścimów

Kijk [1]

Kijowska [3]

1749 – 1839

Ostrów Lubelski – Piotrowice

Kijowski [2]

Kikut [3]

1670 – 1673

Drozdówka – Jedlanka

Kilańska [1]

Kilański [2]

Kilnka [1]

1804

Kilowski [2]

1684

Rozkopaczew

Kinastowska [1]

1989

Knurów

Kirała [1]

Kirejewski [1]

1896

Morris Run, PA

Kirylak [4]

1883 – 1923

Antoninówka – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Kisiel [24]

1866 – 1982

Kisielecka [1]

Kisielewicz [5]

1821 – 1923

Opole – Ostrów Lubelski

Kisielińska [1]

Kiszewska [1]

Kiszkowski [2]

1770 – 1798

… – Brzeźnica Bychawska

Kiziuk [1]

Klajda [20]

1784 – 1881

… – Siemień

Klajner [1]

1815

Klamut [2]

2013

Krościenko Wyżne

Klej [1]

1839

Klejner [1]

1826

Klejst [6]

1865 – 1901

Stępków – Łosice

Klembokowski [2]

1836

Klementewicz [234]

1696 – 1994

Ostrów Lubelski – …

Klepacka [1]

1785

Klepacki [1]

Klepacz [2]

1896

Horostyta

Klepaniak [1]

1791

Klepczyński [4]

Klepka [37]

1830 – 1980

Kleszcz [5]

1743 – 1960

Babianka – Warszawa

Kleszczowska [6]

1660 – 1698

… – Ostrów Lubelski

Kleszczowski [23]

1620 – 1692

… – Ostrów Lubelski

Kleszczyńska [1]

1855

Brzeźnica Książęca

Kleszczyński [1]

Klewczyński [2]

1740 – 1764

… – Ostrów Lubelski

Klim [2]

1822

Karmanów

Klimczuk [17]

1799 – 1911

Piesia Wola – Ostrów Lubelski

Klimczuk-Dzido [1]

2010

Klimek [11]

1773 – 1953

… – Zamość

Klimenti [1]

1650

Klimentowicz [2]

1676 – 1706

… – Ostrów Lubelski

Klimiuk [1]

Klimkiewicz [14]

1750 – 1937

… – Radzic

Klimkowicz [8]

1832 – 1887

… – Polubicze

Klimkowska [1]

Klimkowski [4]

1712 – 1748

Kolechowice – Ostrów Lubelski

Klimsiak [1]

1897

Warszawa

Kliwczuk [2]

1740 – 1767

… – Brzeźnica Bychawska

Klota [5]

1939 – 1972

… – Poznań

Kloz [15]

1939 – 2007

Klubiński [2]

1916

Kalisz

Kluch [1]

Klucznik [5]

1666 – 1672

Uścimów

Kluczyk [2]

1883

Folwark Ewelin

Klügier [8]

1782 – 1880

… – Rozkopaczew

Kłembokowski [2]

1955

Cyców

Kłębowski [1]

Kłocz [1]

Kłoczowska [2]

1790

Kolechowice

Kłoczowski [1]

1760

Kłoczyk [1]

Kłoda vel Piesta [1]

1861

Zabiele

Kłoda [412]

1666 – 1991

… – Łęczna

Kłodka vel Kłodziak [1]

Kłodka [4]

1666 – 1685

Rozkopaczew

Kłodziak [2]

1696

Rozkopaczew

Kłopocka [1]

1849

Ruski

Kłopocki [1]

Kłopotowska [4]

1766 – 1782

Babianka – Ostrów Lubelski

Kłopotowski [6]

1740 – 1784

… – Ostrów Lubelski

Kłos [14]

1856 – 1891

Kijany – Rozkopaczew

Kłosowska [7]

1808 – 1845

Ostrów Lubelski

Kłosowski [5]

1778 – 1838

… – Ostrów Lubelski

Kłusa [2]

1806

Wólka Zawieprzycka

Kłyk [5]

1805 – 1869

Kmiecik [1]

Kmitewicz [2]

1727

Kaznów

Kmonk [1]

Knap [6]

1751 – 1779

Ostrów Lubelski – Jamy

Knapik [3]

1843 – 1879

… – Ostrów Lubelski

Knapińska [6]

1841 – 1899

Wola Drzazgowa – Kaznów

Knapiński [5]

1838 – 1907

Wola Drzazgówa – Kaznów

Knapiuk [2]

1755

Kolechowice

Kniaziewicz [2]

1800

Chlebiszki

Knut [6]

1868 – 1902

Jabłoń – Uścimów

Knuta [1]

1911

Bójki

Knyspel [2]

1810 – 1850

… – Siemień

Kobalczyk [1]

Kobielarz [22]

1778 – 1899

… – Brzeźnica Książęca

Kobielska [1]

1798

Ostrów Lubelski

Kobielski [2]

1745 – 1765

… – Ostrów Lubelski

Kobryna [5]

1730 – 1734

Brzostówka

Kobrzyniak vel Kobryna [1]

1680

Berejów

Kobrzyniak [1]

Kobusińska [2]

Kobuz [1]

Kobylak [2]

1690

Ostrów Lubelski

Kobylińska [7]

1665 – 1682

Ostrów Lubelski

Kobyliński [13]

1644 – 1697

… – Ostrów Lubelski

Kobyłka [12]

1924 – 2010

Klementynów – …

Kobyłko [1]

Kobyłt [2]

1914

Meko

Kobzan [5]

1785 – 1849

… – Babianka

Koc [2]

Koch [2]

1789

Kwidzyn

Kochan [1]

Kochańska [6]

1679 – 1689

Ostrów Lubelski

Kochański [3]

1657 – 1686

… – Ostrów Lubelski

Kochman [2]

1700

Jamy

Kociak [1]

1829

Berejów

Kocielak [1]

Kociełko [9]

1897 – 1903

Krasne

Kociołek [9]

1846 – 1958

Krasne – Krasnystaw

Kociołko [1]

Kociuba [3]

Kocka [1]

1818

Suprawice

Kocki [1]

Kocyła [1]

Koczańska [1]

Koczewicz [2]

1750 – 1773

… – Tyśmienica

Kodrębska [1]

1793

Kodrębski [2]

1775 – 1823

… – Rozkopaczew

Kodzierowska [1]

1819

Bukowa Wielka

Kodzierowski [1]

Köeler [2]

1803

Chróścina/Sokolica/Wałkno

Kogut [1]

Kogutowska [2]

1847 – 1852

… – Wólka Zawieprzycka

Kogutowski [1]

1826

Kojarska [1]

Kokor [1]

1722

Kokorska [1]

1718

Kokoryk [2]

1907

Kolechowice

Kokoszkiewicz [4]

1814 – 1844

… – Brzeźnica Bychawska

Kokur [7]

1700 – 1730

… – Młyn Kolechowski

Kokuryk [1]

Kokwa [1]

Kolanek [11]

1682 – 1700

Ostrów Lubelski

Kolanik vel Koleśnik [1]

1791

Kolanik [4]

1729 – 1790

Brzostówka – …

Kolano [2]

Kolanowska [1]

1814

Kolanowski [2]

1878

Łęczna

Kolasa [2]

1671

Rudka na Gościńcu

Kolasińska [2]

1868

Nadzieja

Kolasiński [1]

Kolczyńska [1]

Kolczyński [1]

1806

Ostrów Lubelski

Kolek [7]

1923 – 2003

Kraśnik – …

Kolenda [1]

1978

Tomaszów Lubelski

Kolesińska [1]

Koleśniewska [1]

Koleśnik [8]

1815 – 1871

… – Czeberaki

Kolęda [1]

Kolonka [1]

Kolonkowska [1]

Koloszczuk [2]

1750 – 1773

… – Drozdówka

Kołacz [1]

Kołaczkowska [1]

Kołbaniuk [1]

Kołcewicz [1]

1792

Kołciewicz [4]

1781 – 1832

Rudka Kijańska – Rudka Starościńska

Kołczewicz vel Kołkowicz [1]

1757

Kołczewicz [1]

1779

Rudka Kijańska

Kołkiewicz [84]

1770 – 1991

Rudka Kijańska – …

Kołkowicz [1]

Kołkowski [6]

1667 – 1820

Tyśmienica – …

Kołoczeński [2]

1716

Rozkopaczew

Kołodziej [163]

1640 – 1992

Kołodziejczak [2]

1665

Kaznów

Kołodziejczuk [19]

1700 – 1897

… – Kolechowice

Kołodziejczyk [69]

1690 – 1940

Kaznów – Kolechowice

Kołodziejek [2]

1946

Podłęż

Kołodziejska [3]

1867 – 1871

Kołodziejski [4]

1874

Kołodzińska [2]

1729

Uścimów

Kołodziński [1]

Kołowicz [1]

Kołożyn [3]

1926 – 1950

Wołkowysk – …

Kołpa [1]

Kołpak [1]

1750

Kołtak [1]

Kołtuk [1]

Kołtuńska [1]

Kołtyńska [1]

Komajda [2]

1940

Abtoniówka

Komar [11]

1740 – 1824

Ostrów Lubelski – Łucka

Komarek [4]

1865 – 1887

Oleksów – Brzeźnica Książęca

Kombukowska [1]

Komendarczyk [1]

Komendecka [3]

1886 – 1896

Świerszczów – Wereszczyn

Komendecki [3]

1881 – 1889

Bytyń – Świerszczów

Komińska [1]

Komła [2]

1866

Lublin

Komon [1]

Komonin [1]

Komoń [5]

1952

Gawliki Wielkie

Komor [6]

1975 – 2004

Lublin

Komornik [4]

1943

Podborcze

Komorowska z Komorowa [1]

1728

Komorowska [5]

1768 – 1784

Jedlanka – …

Komorowski [5]

1712 – 1713

Kaznów – …

Komos [1]

1806

Komsta [1]

Komunia [1]

Komuń [2]

1939

Brzeźnica Leśna

Konach [2]

1678

Brzostówka

Konarska [3]

1775 – 1953

Ostrów Lubelski – …

Konarski [1]

1750

Konarzewska [1]

1870

Konasiuk [2]

1910

Plebania Wola

Konaszczuk [2]

1681

Brzostówka

Konaszewicz [2]

1700

Rozkopaczew

Konaszycki [1]

Konaszyk [2]

1901

Kalinówka

Koncewicz [11]

1823 – 1925

… – Lipniak

Konczewicz vel Konczyk vel Kuniec [1]

Konczewicz [25]

1718 – 1836

Ostrów Lubelski

Konczyk vel Konczewicz [1]

1688

Ostrów Lubelski

Konczyk [3]

1763 – 1788

Kolechowice – …

Kondracka [10]

1833 – 1913

Drozdówka – Białka

Kondracki [20]

1778 – 1908

Jedlanka – Bobryk

Kondrat [24]

1776 – 1978

Kondratiuk [2]

1813

Turno

Kondratowicz [21]

1696 – 1899

… – Kaznów

Kondzielska [1]

1819

Koniniewska [1]

Koniszewska [1]

1956

Konkowski [2]

1918

Krajęcin

Konon [1]

Konopek [2]

1828

Dorohusk

Konopińska [1]

1820

Tulniki

Konopiński [1]

Konopka [2]

1700

Jedlanka

Konopska [1]

Konowałek [1]

Konrad [3]

1855

Olszew

Kontyła [1]

Kontz [1]

1839

Kończyk [2]

1770 – 1789

… – Kolechowice

Kopacz [2]

Kopak [1]

Kopańska [2]

Kopciewicz vel Kopczyński [1]

1713

Ostrów Lubelski

Kopciewicz [10]

1666 – 1721

Krasne – Ostrów Lubelski

Kopcik [2]

1669

Brzostówka

Kopcińska [1]

Kopczyk [2]

1676

Brzostówka

Kopczyńska [5]

1736 – 1762

Ostrów Lubelski

Kopczyński [8]

1729 – 1834

Ostrów Lubelski

Kopeć [51]

1679 – 1955

Brzostówka – Puławy

Koper [4]

1869 – 1909

Jastków – Folwark Siemień

Koperczak [49]

1820 – 1951

Koperska [1]

Kopiejkin [1]

Kopij [3]

1917

Nierucze

Kopijek [1]

Kopik [5]

1671 – 1882

Brzostówka – Żabianka

Kopińska [6]

1748 – 1839

Ostrów Lubelski

Kopiński [10]

1725 – 1911

… – Białka

Kopis [12]

1724 – 1835

Parczew

Kopranowska [1]

Kopranowski [1]

1797

Ostrów Lubelski

Kopron [10]

1769 – 1904

Zawieprzyce – Wólka Kijańska

Koprowska [1]

Kopryk [2]

1916

Brzeźnica Bychawska

Kopuliński [2]

1819

Kaznów

Koput [5]

Kopycińska [1]

Kopylak [2]

1672

Berejów

Kopytek [40]

1660 – 1801

… – Brzostówka

Kopytko [2]

1922

Lublin, par. św. Agnieszki

Koral [8]

1824 – 1888

… – Jakubowice

Koraluk [1]

Koraszewska [1]

1826

Wólka Zawieprzycka

Koraszewski [1]

1786

Korba [9]

1904 – 1973

Korczewicz [2]

1719

Ostrów Lubelski

Korczyk [2]

1873

Kordaczuk [4]

Kordecka [1]

1852

Rozkopaczew

Kordecki [2]

1883

Rozkopaczew

Kordiaka [2]

1924

Złochowice

Kordzikowski [2]

1743

Kaznów

Korecka [3]

1982 – 2007

Korecki [3]

Korkut [2]

1826

Rejowiec

Kornacka [3]

1766

Kolechowice

Kornacki [3]

1740 – 1910

… – Folwark Miłków

Kornasz [3]

1790 – 1800

… – Berejów

Kornaszek [1]

Kornaszewska [1]

Kornecki [5]

1805 – 1952

Korniejczuk [1]

Kornit [1]

1808

Korobeń [1]

Korol vel Korolczuk [1]

1700

Korol [178]

1723 – 1997

Ostrów Lubelski – …

Korolczuk [9]

1713 – 1852

Ostrów Lubelski – Jamy

Korolek [1]

Korolik vel Król [1]

Korolik [3]

1677 – 1680

Ostrów Lubelski

Korowajko [1]

Korpysa [2]

1940

Bychawska

Korpysz [7]

1789 – 1839

… – Kudry

Korsundska [1]

1696

Kolechowice

Korsundski [1]

Korsunowski [2]

1679

Ostrów Lubelski

Korsuń [1]

Korszeń [4]

1871 – 1877

Brzozowy Kąt – …

Korwacka [1]

Korycińska [5]

1825 – 1895

Rozkopaczew – Brzostówka

Koryciński [4]

1860 – 1886

Kolonia Działyń – Zabiele

Korycka [1]

Korzan vel Czyżewski [1]

1859

Ostrów Lubelski

Korzan [146]

1758 – 2014

… – Warszawa

Korzeniewski [2]

1889

Zagrody Baranowskie

Korzeniowska [6]

1685 – 1967

Kaznów – Ostrów Lubelski

Korzeniowski [9]

1678 – 1958

Rudka Korbutowa – Wydminy

Kosadzka [1]

1817

Kosadzki [1]

1786

Kosak [23]

1673 – 1812

Kaznów – Wólka Kijańska

Kosarczyk [6]

1666 – 1713

Drozdówka – Jedlanka

Kosarowski [2]

1671

Drozdówka

Kosarska [1]

Kosaryk [2]

1696

Jedlanka

Kosarz [5]

1692 – 1708

Drozdówka

Koscina [1]

Kosek [7]

1882 – 1909

Baranów – Jamy

Kosiaczak [2]

1740 – 1762

… – Brzeźnica Bychawska

Kosiak [30]

1670 – 1994

Kosiarczyk [9]

1681 – 1704

Jedlanka

Kosiarska [3]

1899

Brzostówka

Kosiarski [4]

1870 – 1878

Lubartów – Zawadówka

Kosicki [2]

1872

Kosidło [1]

Kosik [6]

1874 – 1905

Rusko Wola – Ruska Wola

Kosińska [4]

1724 – 1787

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Kosiński [12]

1726 – 1903

Rozkopaczew – Komarówka

Kosior [73]

1720 – 2005

Kosiorak [2]

1740 – 1767

… – Berejów

Kosiorczak [1]

1777

Wólka Zawieprzycka

Kosiorek [6]

1778 – 1860

Wólka Zawieprzycka – Brzostówka

Kosiorkiewicz [4]

1857 – 1870

Piekoszówka – …

Kosmal [1]

1798

Kosmala [1]

Kosobudzka [5]

1897 – 1913

Wola Wereszczyńska – Jedlanka Nowa

Kosobudzki [4]

1885 – 1908

Zawadówka – Głębokie

Kosowicz [1]

Kosowska [5]

1822 – 1999

Wólka Zawieprzycka – …

Kosowska-Ceglarska [1]

Kosowski [4]

Koss [3]

1963

Kossak [2]

1906

Lisewo

Kossowska [2]

Kossowski [9]

1912

Annobór

Kostecka [1]

Kostecki [2]

1813

Brzostówka

Kosterowicz [4]

1676 – 1699

Uścimów

Kostrzak [1]

Kostrzewa [20]

1744

Brzostówka

Kostrzewicz [14]

1774 – 1914

Brzostówka – Kolano

Kostrzewska [4]

1890 – 1896

Bekelta – Górka

Kostrzewski [1]

Kostyła [2]

1878

Kosyk [2]

Kosz [10]

1737 – 1798

… – Bójki

Koszarski [1]

1791

Koszewski [4]

1865 – 1893

… – Andrzejówka

Koszołek [2]

1737

Ostrów Lubelski

Koszoszowska [1]

1823

Koszowicz [2]

1690 – 1710

… – Drozdówka

Koszterowicz [1]

1702

Uścimów

Koszyk [4]

1721 – 1763

Jedlanka

Kościanek [5]

1927 – 1937

Kościejańczuk [1]

Kościelski [3]

Kościewicz [2]

1747

Rozkopaczew

Kościńska [1]

Kościuk [1]

Kośina [1]

Kośminder [2]

1865

Kośmińska [1]

Kośniowski [1]

1792

Kot [215]

1730 – 1961

… – Ostrów Lubelski

Kotanik [2]

1688

Ostrów Lubelski

Kotarbski [1]

1774

Kotarska [2]

Kotarski [2]

1879

Koter [2]

1889

Płonka

Kotlińska [1]

1815

Kotliński [3]

1774 – 1788

… – Parczew

Kotłowska [3]

1926 – 1930

Ostrów Lubelski – Biała Podlaska

Kotłowski [3]

1893 – 1931

Siemień – Wohyń

Kotor [1]

1774

Kotowicz [5]

1870 – 1922

Bogucice – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Kotowski [8]

1871 – 1949

Ostrów Lubelski – Majdan Krasieniński

Kotuńska [1]

Kotus [106]

1731 – 1963

Ostrów Lubelski

Kowakowska [1]

Kowal [15]

1655 – 1904

… – Charlęż

Kowalczak [3]

1737 – 1757

… – Ostrów Lubelski

Kowalczuk vel Kowalczyk [2]

1734 – 1900

… – Uścimów

Kowalczuk [104]

1688 – 1935

… – Uścimów

Kowalczyk vel Kowal [1]

1669

Kowalczyk vel Kowalczuk vel Kowal [1]

1694

Wólka Kijańska

Kowalczyk [113]

1689 – 1994

Wólka Kijańska – Lubartów

Kowalewska [6]

1909

Kowalewski [2]

1801

Tarnogród

Kowalik [68]

1779 – 1980

Kowalina [1]

Kowalkowska [1]

1766

Kowalowska [3]

1730 – 1744

Ostrów Lubelski – Uścimów

Kowalowski [2]

Kowalska [49]

1711 – 1983

Brzostówka – Lublin

Kowalski [51]

1728 – 2011

Ostrów Lubelski – Lubartów

Kowaluk [8]

1860 – 1885

Orzechów

Kownacka [1]

1754

Kolechowice

Kownacki [1]

Koza [2]

Kozak [40]

1745 – 1975

Kozanecka [1]

Kozera vel Czarnata [2]

1652 – 1710

… – Ostrów Lubelski

Kozera vel Czarnota [1]

1667

Ostrów Lubelski

Kozera [63]

1665 – 1830

Ostrów Lubelski – Drozdówka

Kozerka [4]

1672 – 1673

Rudka Korbutowa – Brzeźnica Książęca

Kozerski [1]

1780

Koziar [1]

Koziara [5]

1885 – 1952

Huty Kreszowskie – Brzostówka

Koziarczuk [2]

1712

Brzostówka

Koziarska [1]

1834

Lubartów

Koziarski [1]

Koziarz [2]

1699

Brzostówka

Kozicka [158]

1686 – 1930

Ostrów Lubelski

Kozicki vel Sidor [1]

1778

Brzeźnica Bychawska

Kozicki [153]

1646 – 1923

… – Kolechowice

Koziczak [2]

1730

Berejów

Koziej [89]

1810 – 1962

Kijany – Rozkopaczew

Kozieł vel Koźlak [1]

1739

Brzostówka

Kozieł [56]

1686 – 1987

Brzostówka – …

Koziełek vel Kozieł [3]

1651 – 1690

… – Brzostówka

Koziełek [15]

1671 – 1719

Brzostówka

Kozierska [1]

Kozinowska [1]

1722

Jamy

Kozinowski [1]

Kozioł [28]

1675 – 2008

Kozioła [2]

1938

Mielnica

Kozłowska [79]

1695 – 1985

Ostrów Lubelski – …

Kozłowski [94]

1670 – 1956

Kozłowskiej [1]

Kozubal [1]

Kozubiak [7]

1695 – 1704

Berejów – Brzeźnica Bychawska

Kozubowska [5]

1669 – 1797

Brzeźnica Bychawska – Ostrów Lubelski

Kozubowski vel Kozubiak [1]

1665

Kolechowice

Kozubowski [8]

1645 – 1921

… – Warszawa

Kozyra vel Czarnecki [4]

1645

Kozyra [54]

1660 – 1953

… – Blinów

Kozyrski [3]

1788 – 1832

… – Berejów

Koźlak [3]

1731 – 1769

Kolechowice – …

Koźmian [1]

1856

Koźmińska [2]

1897 – 1905

Łęczna

Koźmiński [6]

1786 – 1901

Ostromęczyn – Łęczna

Koźnar [2]

1790

Kożańczuk [2]

1682

Ostrów Lubelski

Kożuch [2]

Kożuchowski [2]

1880

Lubartów

Kraińska [1]

1770

Głębokie

Kraiński [5]

1740 – 1783

… – Głębokie

Krajewska [1]

1815

Krajewski [4]

1804 – 1945

Krępie – Łódź

Krakowiak [8]

1723 – 1826

Brzeźnica Książęca – Krasne

Krakowska [1]

Krakowski [2]

1889

Zalesie

Kramarczyk [1]

Kramek [4]

1927 – 1956

Niwa – Poniatowa

Krasa [4]

1880 – 1882

Janów – Wola Dudowska

Krasiewski [1]

1790

Krasnoborski [2]

1906

Zarzecze

Krasowska [5]

1673 – 1680

Głębokie

Krasowski vel Krasucki [1]

1740

Krasowski [4]

1665 – 1767

Głębokie – Kaznów

Krassowska [1]

1840

Krassowski [1]

1800

Krasucka [39]

1695 – 1936

Brzeźnica Książęca – Jedlanka Nowa

Krasucki [53]

1660 – 1947

… – Przewłoka

Krasuska [2]

Kraszewska [2]

Kraśnicka [1]

Kratewicz [8]

1725 – 1737

Kaznów

Kratkowska [1]

1857

Ostrów Lubelski

Kratowicz [1]

Krauz [2]

1797

Ostrów Lubelski

Krawcewicz [9]

1693 – 1928

Kaznów – Kosów Poleski

Krawczewska [1]

1945

Krawczewski [1]

Krawczyk [11]

1723 – 2002

Kaznów – …

Krawczyńska [8]

1825 – 1859

Brzeźnica Książęca – …

Krawczyński [7]

1787 – 1854

… – Prokop

Krawenda [2]

1672

Berejów

Krawender [1]

Krawiec [1]

Kreduszyńska [4]

1859 – 1896

… – Gościniec

Kreduszyński [3]

1856 – 1886

Lipniak par. Rudno – Gościniec

Krekora vel Krekura [1]

1840

Krekora [18]

1830 – 1952

… – Tyśmienica

Kremenz [5]

1851 – 1881

… – Krasne

Kremky [20]

1835 – 1939

Kremm [7]

1778 – 1811

Lublin – Ostrów Lubelski

Krepa [38]

1653 – 1704

… – Brzeźnica Książęca

Krepiak vel Krepa [3]

Krepiak [6]

1669 – 1691

Brzeźnica Książęca

Kreszczyńska [1]

1861

Rozkopaczew

Kreszczyński [2]

1829

Suszno

Kret [3]

Kretiuk [7]

1866 – 1902

Krasne – Uścimów

Kretowicz [2]

Krępska [1]

1794

Zabiele

Krępski [1]

1770

Kristensen [3]

Krocz [1]

1986

Lublin

Kroczyński [2]

1730

Ostrów Lubelski

Kroduszyńska [4]

1856 – 1862

Kaznów – Wólka Zawieprzycka

Kroduszyński [4]

1820 – 1855

… – Kaznów

Krojec [18]

1824 – 1892

Brzeziny – Brzeźnica Książęca

Kroszczyński [3]

1822 – 1865

Słuck – Babianka

Kroszko [2]

1695

Drozdówka

Krotki [2]

1821 – 1846

… – Rozkopaczew

Krowica [2]

1756

Rozkopaczew

Krowiecki [2]

1893

Lwów

Krożko [2]

1698

Berejów

Król [18]

1668 – 2006

Ostrów Lubelski – …

Królik [39]

1650 – 1779

… – Młyn Królik

Królikowska [2]

1836

Krótkie [2]

1799

Jaślików

Kruczek [3]

1760

Brzostówka

Kruczkowska [1]

1801

Kruczkowski [1]

Kruczyński [2]

1757

Kaznów

Kruk [3]

1848 – 1906

… – Kolonia Dratów

Krukowska [4]

1834 – 1886

… – Babianka

Krukowski [1]

1861

Krulikowska [1]

1837

Nagrodzany

Krulikowski [1]

Krupa vel Fiutka [2]

1777 – 1808

Kaznów

Krupa vel Krupski [1]

1704

Kaznów

Krupa [206]

1645 – 1936

… – Brzeźnica Książęca

Krupczyńska [1]

1761

Ostrów Lubelski

Krupczyński [1]

Krupińska [4]

1688

Brzeźnica Bychawska

Krupiński vel Krupa [1]

1668

Krupiński [5]

1658 – 1916

… – Ludwin

Krupska [4]

1739 – 1764

Kaznów – Brzostówka

Krupski [3]

1740 – 1995

Krupściak [2]

1694

Rozkopaczew

Kruszewska [4]

1690 – 1752

Uścimów – …

Kruszewski [7]

1682 – 1754

Uścimów – Ostrów Lubelski

Kruszyńska [3]

Krwinicka [1]

Krych [1]

Krychowska [4]

1774 – 1849

Ostrów Lubelski – Tulniki

Krychowski [4]

1750 – 1779

… – Ostrów Lubelski

Kryczek [1]

1881

Stara Wieś

Kryczka [7]

1881 – 1924

… – Zabiele

Krygier [4]

1830 – 1879

… – Kaznów

Kryjak [7]

1795 – 1850

Kolechowice – Markuszów

Kryjuk [2]

1760 – 1786

… – Kolechowice

Krymska [4]

1826 – 1882

Brzeźnica Bychawska – Jadachy

Krymski [6]

1784 – 1835

… – Brzeźnica Bychawska

Kryńska [1]

1993

Krypa [160]

1675 – 1851

… – Tyśmienica

Krysa [1]

Krysiak [1]

1799

Kolechowice

Kryska [2]

1784

Kock

Krystaszek [2]

1702

Brzostówka

Krystosik [1]

1988

Krystyn [1]

Krystyniak [62]

1647 – 1791

Kryszczak [2]

1863

Serniki

Kryszczuk [1]

1913

New Jersey

Kryszka [3]

1815 – 1848

Szkarłowice

Kryszuch [2]

1793

Kryszuk [3]

1797

Krywda [4]

1825 – 1828

Paszenki

Krzak [1]

Krzeczkowska [1]

1817

Krzeczkowski [2]

1797

Ostrów Lubelski

Krzemiński [2]

1944

Jedlanka

Krzesimiak [1]

Krzesiuk [2]

1780

Krzeska [1]

Krzeski [1]

Krzesz [2]

1580 – 1620

Krzewicka [1]

1696

Ostrów Lubelski

Krzewicki [2]

1701

Ostrów Lubelski

Krzewska [33]

1749 – 1959

Ostrów Lubelski – …

Krzewski [29]

1720 – 1950

Krzychacz [1]

Krzychowska [1]

1825

Ostrów Lubelski

Krzyk [1]

Krzymowska [2]

1747 – 1887

Kolechowice – Biała Podlaska

Krzymowski [1]

Krzymuska [3]

1696

Ostrów Lubelski

Krzymuski [5]

1640 – 1703

… – Kaznów

Krzyniecka [4]

1758 – 1761

Brzeźnica Bychawska

Krzyniecki [6]

1650 – 1737

Krzysiak [5]

1886

Charlęż

Krzyszczak [4]

1765 – 1789

Krzyszewska [1]

1848

Krzysztofowicz [1]

Krzyszuk [2]

1858

Krzytaszewski [2]

1745

Ostrów Lubelski

Krzywińska [1]

1690

Krzywkowska [1]

Krzyżak [1]

Krzyżanowska [5]

Krzyżanowski z Oleśnicy [1]

1330

Krzyżanowski [13]

1800 – 1980

Rozkopaczew – …

Książek [3]

Książkiewicz [2]

1838

Guzówka, parafia Turobin

Księżyc [1]

Kubacki [2]

1908

Folwark Stoczek

Kubak [2]

1885

Kubal [6]

1823 – 1856

… – Kolechowice

Kubalska [2]

1761

Kozyra Młyn

Kubalski [3]

1748

Kaznów

Kubasiak [3]

Kubat [8]

1771 – 1945

… – Panki

Kube [2]

1935 – 1958

Kubeluk [5]

1950

Turno

Kubera [11]

1880 – 1905

Brzezina – Brzeziny

Kubiak [6]

1846 – 1928

Kubicka [3]

Kubicki [6]

1877 – 1928

Firlej

Kubić [3]

Kubik vel Grzela [1]

1790

Brzeźnica Bychawska

Kubik [215]

1650 – 1950

… – Babianka

Kubiszyk [1]

Kubkiewicz [1]

Kubkowska [2]

1837 – 1840

Zbercz – …

Kubkowski [2]

1801

Łysów

Kuc [11]

1690

Rozkopaczew

Kucała [1]

Kucewicz [9]

1841 – 1895

Gródek – Drozdówka

Kucharczuk [1]

Kucharczyk [6]

1770

Kucharska [19]

1729 – 1952

Jedlanka – Wólka Zawieprzycka

Kucharski [20]

1700 – 1958

… – Lublin

Kucharuk [1]

Kucharz [7]

1678 – 1808

Głębokie – …

Kuchcewicz [45]

1767 – 1948

… – Ostrów Lubelski

Kuchciak [3]

1962

Lublin

Kuchcianka [1]

Kuchniewicz [1]

Kucner [3]

1985 – 1988

Kucowski [2]

1690

Ostrów Lubelski

Kucyk [6]

1668 – 1682

Jedlanka – Drozdówka

Kucz [3]

1687 – 1722

Jedlanka – Kaznów

Kuczborska z Kuczborka [1]

1690

Kuczborski z Kuczborka [1]

1640

Kuczewicz [3]

1783 – 1810

… – Tyśmienica

Kuczkowska [1]

1500

Kuczkowski [1]

1470

Kuczykowski [1]

Kuczyńska [15]

1712 – 1928

Kaznów – Łęczna

Kuczyński vel Kuczewicz [1]

1730

Kuczyński [30]

1713 – 1948

Kaznów – Uścimów Nowy

Kuć [2]

1679

Drozdówka

Kudeń [1]

Kuder [1]

Kuderowicz [2]

1693

Ostrów Lubelski

Kuderzyńska [3]

1785 – 1795

Uścimów

Kuderzyński [3]

1760 – 1800

… – Uścimów

Kudiowa [1]

Kudlak vel Kudła [1]

1730

Kijany

Kudlak [1]

1750

Wólka Kijańska

Kudliński [2]

1760 – 1780

… – Ostrów Lubelski

Kudła [103]

1748 – 1946

… – Rozkopaczew

Kudryk [2]

1843

Ruska Jasionka

Kudrykowski [1]

1866

Brzeźnica Książęca

Kudzik [1]

Kufel [2]

Küffrit [3]

1770 – 1810

… – Ostrów Lubelski

Kuflowska [1]

1713

Tyśmienica

Kuflowski [1]

Kujawa [21]

1844 – 1956

… – Kolechowice

Kujawski [2]

1841

Kukawska [4]

1856 – 1924

Uścimów

Kukawski [4]

1861 – 1897

Uścimów

Kukiełka [1]

Kuklewicz [5]

1920 – 1969

Radłowo – Kraków

Kukliński [1]

1769

Kukowska [1]

1893

Uścimów

Kukuczka [2]

1957

Cieszyn

Kukułka [1]

Kula [7]

1886 – 1960

MIchalów – Ostrów Lubelski

Kulan [2]

1752

Ostrów Lubelski

Kulas [8]

1713 – 1732

Kaznów

Kulasińska [1]

1895

Nadzieja

Kulasiński [3]

1889

Nadzieja

Kulaszczuk [2]

1733

Babianka

Kulawiak [1]

Kulczanka [1]

Kulczycka [3]

1780 – 1791

Kulczycki [5]

1710 – 1765

Głębokie – Ostrów Lubelski

Kulczyk [2]

1794

Kulecka [1]

1917

Horodenka

Kulecki [1]

Kulesza z Kulesz [1]

1720

Kulesza [6]

Kuleszyk [2]

1875 – 1891

… – Brzeźnica Bychawska

Kulicka [1]

Kulicki [2]

1704

Kaznów

Kulig [2]

1898

Kluki

Kuligowska [1]

Kulik [259]

1670 – 1994

Kulikewka vel Kulikiewicz [1]

Kulikewka [1]

1679

Ostrów Lubelski

Kulikiewicz [52]

1670 – 1818

… – Ostrów Lubelski

Kulikowska [3]

1794 – 1940

Berejów – Samoklęski

Kulikowski [7]

1692 – 1913

Ostrów Lubelski – Samoklęski

Kuliszek [4]

1845 – 1885

… – Brzeźnica Bychawska

Kułakowska [1]

Kumkowska [1]

Kumkowski [2]

Kumorek [2]

1872

Sławin

Kunach [31]

1782 – 1950

Kunasz [1]

Kunaszek [1]

Kunaszewska [1]

1852

Tyśmienica

Kunaszewski [3]

1820 – 1850

… – Tyśmienica

Kunaszkiewicz [1]

Kunaszyk [141]

1676 – 1915

Tyśmienica – Babianka

Kuncewicz [1]

1798

Ostrów Lubelski

Kuncz [1]

Kunczyk [1]

1666

Ostrów Lubelski

Kunek [1]

Kunicka [1]

Kunicki [1]

Kuniec [2]

1687 – 1691

Ostrów Lubelski

Kuniszyk [5]

1666 – 1865

Ostrów Lubelski – Dawidy

Kuntz [6]

1810 – 1853

… – Gościniec

Kupc [4]

1978 – 2009

Kupińska [2]

1885 – 1952

… – Grody

Kupiński [2]

Kura [1]

Kuraczan [1]

Kuralowicz [1]

Kurant [1]

Kuraś [1]

1712

Kaznów

Kurat [1]

Kurcz [2]

1618 – 1660

Kurek [4]

1781

Niedźwiada

Kurkowska [1]

Kurlak [66]

1760 – 1950

Kurlej [8]

1852 – 1988

Chołownia Góra – …

Kurmanowicz [1]

Kurnik [2]

1751

Brzostówka

Kuropieska [4]

1865 – 1895

Suchy – Ostrówek

Kurosz [1]

1709

Kaznów

Kurosz/Kuraś [1]

Kuroszczański [1]

Kuroś [1]

Kurowicki [3]

1750 – 1773

… – Kolechowice

Kurowska [12]

1364 – 1954

… – Ostrów Lubelski

Kurowski [15]

1870 – 1955

Zabiele – Grody

Kurozwęcka z Kurozwąk [1]

1330

Kurozwęcki z Kurozwąk [4]

1250 – 1320

Kurpiałowski [2]

1734

Uścimów

Kursa [2]

1892

Kurteczka [17]

1856 – 1899

Maśluchy – Uscimów

Kuryk [1]

1770

Niedrzwica

Kurylak [5]

1702 – 1713

Jedlanka – Babianka

Kuryło [7]

1672 – 1747

Ostrów Lubelski – Głębokie

Kuryłowicz [2]

Kurysiak [2]

1740 – 1760

… – Brzeźnica Bychawska

Kuryzna [2]

1891

Białka

Kurzyła [1]

Kusak [11]

1900 – 2010

Folwark Cuchańsk – Lubartów

Kusidlak [1]

Kusiuk [30]

1887 – 1990

Dawidy – Parczew

Kuskowska [3]

1875 – 1884

… – Gościniec

Kuskowski [3]

1843 – 1882

… – Gościniec

Kustosz [1]

Kusy [2]

1676

Jamy

Kusyk [4]

1841

Łuków

Kusza [1]

Kuszkowska [1]

Kuszpita [1]

1822

Kuszyk vel Czapski [1]

1832

Drozdówka

Kuszyk vel Pikul vel Kuszyk [1]

1766

Drozdówka

Kuszyk vel Pikulak [2]

1780 – 1806

… – Drozdówka

Kuszyk [351]

1695 – 1972

Kuszyńska [1]

Kuś [8]

1672 – 1678

Brzeźnica Bychawska – Ostrów Lubelski

Kuśmider [2]

1874

Kąnkolewnica

Kuśmierz [3]

1870

Sowin

Kuśmirczyk [2]

1690 – 1718

… – Brzeźnica Książęca

Kuśmirek [3]

1911

Kuśpit [2]

1895

Januszówka

Kuta [3]

Kutaj [2]

1665

Brzostówka

Kuten [1]

Kutkiewicz [8]

1866 – 1897

Jedlanka – Kolechowice

Kutnik [5]

1888 – 1898

Wielkolesie

Kutrzepa [1]

Kutyńska [1]

Kuwałek [1]

Kuzioła [3]

1949

Lubartów

Kuznic [1]

1857

Kamienna Wola

Kuźma [1]

Kuźmiak [1]

Kuźmicka [3]

1847 – 1850

Ostrów Lubelski

Kuźmicki [5]

1809 – 1844

Łomazy – Ostrów Lubelski

Kuźmicz vel Smagorowicz [1]

1821

Głębokie

Kuźmicz [195]

1753 – 1952

… – Ostrów Lubelski

Kuźmik [4]

1663 – 1683

… – Drozdówka

Kuźmińska [1]

1889

Stara Wieś

Kuźmiński [2]

1928

Wola Sernicka

Kuźnicka [2]

Kuźnik [2]

1688

Drozdówka

Kwapińska [4]

1864 – 1924

Kijany – Kaznów

Kwapiński [8]

1853 – 1927

Zezulin – Kaznów

Kwar [1]

Kwas [17]

1644 – 1699

… – Ostrów Lubelski

Kwasek [12]

1770 – 1973

Kwasik [7]

1696 – 1736

Kaznów

Kwasnowska [2]

1800 – 1802

Rozkopaczew

Kwasnowski [1]

Kwaśniewska [10]

1786 – 1919

… – Synoda

Kwaśniewski [15]

1799 – 1888

Kaznów – Wola, gm. Raciążek

Kwaśniowska [2]

1801 – 1804

Kaznów

Kwaśniowski [2]

1770 – 1790

… – Kaznów

Kwiatek [11]

1808 – 1881

… – Brudna

Kwiatkowska [24]

1812 – 2008

Zabiele – …

Kwiatkowski [23]

1731 – 1996

Krasne – …

Kwiecień [3]

1935

Radzic Stary

Kwiecińska [1]

Kwit [8]

1920 – 2010

Baranów – Lubartów

Kwoczka [2]

1666

Tyśmienica

Kycz [2]

1805

Ostrów Lubelski

Lach [2]

1818

Lachowicz [1]

Lachowska [6]

1787 – 1963

Lachowski [7]

1886 – 2011

Jedlanka – Lublin

Lachtara [1]

Ladziński [2]

1755 – 1779

… – Drozdówka

Lagorzewska [1]

Lalka [1]

Lamet [2]

1869

Lamorska [1]

Lamprecht [1]

Lanckorońska z Brzezia [1]

1420

Lanckoroński z Brzezia [1]

1360

Lange [2]

Lankamer [1]

Larwa [1]

Lasek [2]

1955 – 1989

Laska [2]

Laskowska [9]

1868 – 1911

Głębokie

Laskowski [5]

1926 – 1957

Laskus [1]

Lasocka [3]

1798 – 1829

Głębokie – Wola Skromowska

Lasocki [8]

1752 – 1885

… – Głębokie

Lasowska [3]

1845 – 1914

Rudka Kijańska – …

Lastowiecki [2]

1796

Laszcz [2]

1811 – 1856

… – Folwark Brzeźnica

Laszczka [14]

1830 – 1919

… – Rudka Kijańska

Laszewska [1]

Latkowska [44]

1760 – 1957

Drozdówka – Ostrów Lubelski

Latkowski [58]

1738 – 1976

Lato [87]

1750 – 1956

… – Kolechowice

lato [1]

1865

Ruska Wola

Lato [137]

1731 – 1962

… – Ostrów Lubelski

Latowski [2]

1755 – 1777

… – Ostrów Lubelski

Laus [1]

1955

Lawendowski [1]

1756

Lazek [1]

1995

Lazo [2]

1760 – 1784

… – Brzostówka

Lazowski [2]

1775

Lubawica

Lebediuk [2]

1818

Krasne

Lebieda [1]

Lebiediuk [2]

1894

Krasne

Lec [67]

1733 – 1968

Lech [44]

1673 – 1976

Berejów – …

Lechnicka [1]

1781

Lechowski [2]

1807

Ostrów Lubelski

Lecyk [5]

1667 – 1682

Babianka – Krasne

Leczek [2]

Legaszewska [1]

1843

Kozłówka

Legaszewski [1]

Legęć [2]

Leja [1]

Lejkowska [4]

1989 – 2004

Lejkowski [6]

1879 – 1990

Kamionka – …

Lelowiak [1]

1732

Czemierniki

Lemańska [1]

Lemer [1]

1770

Lemieszek [1]

Lemke [11]

1963 – 2002

Brzeźnica Książęca – …

Lenard [4]

1884 – 1911

Wola Skromowska – Berejów Kolonia

Lenart [22]

1901 – 1997

Lenartowicz [2]

1676

Kaznów

Lenartowska [1]

Lenczewska [1]

Lendzion [3]

1977 – 2003

Leniak [2]

1870

Dratów

Lenkiewicz [15]

1662 – 1869

… – Uścimów

Leonczuk [1]

Lepicki [2]

1770 – 1793

… – Kolechowice

Lerner [2]

1770 – 1795

… – Głębokie

Lesic [1]

Lesiecka [1]

Leszak [1]

Leszcz [2]

1870

Leszczak [2]

1872

Leszczan [2]

1877

Koczergi

Leszczowski [1]

Leszczuk [2]

Leszczyńska [17]

1793 – 1958

… – Parczew

Leszczyński [14]

1781 – 1852

… – Tyśmienica

Leszek [3]

1825 – 1852

… – Krościenko Wyżne

Leśniowolska [1]

Leśniowolski [2]

1781

Leśniowska [2]

1764 – 1783

… – Uścimów

Leśniowski [2]

1760 – 1781

… – Uścimów

Leśnowolski [2]

1750 – 1772

… – Ostrów Lubelski

Lewacka [7]

1939 – 1974

Gdynia – …

Lewacki [6]

1891 – 1941

Lewandowska [23]

1763 – 2006

Ostrów Lubelski – …

Lewandowski [21]

1740 – 2005

Lewandowski? [1]

Lewczak [16]

1737 – 1817

… – Wola Sernicka

Lewczuk [10]

1762 – 1843

Kaznów

Lewczyk vel Lewczuk [1]

1646

Lewczyk vel Lewek [1]

1730

Lewczyk [74]

1648 – 1805

… – Głębokie

Lewicka vel Lewczuk [1]

1883

Dębowa Kłoda

Lewicka [16]

1775 – 1907

Jedlanka – Dębowa Kłoda

Lewicki vel Lewczuk [3]

1831 – 1854

Horodyszcze – Dębowa Kłoda

Lewicki [15]

1750 – 1898

… – Dębowa Kłoda

Lewień [7]

1853 – 1935

Górka Lubartowska – Pałecznica

Lewińska [1]

Lewkowicz [6]

1764 – 2010

Lewkowska [2]

1831

Lewoniuk [1]

Lewoń [2]

1722

Ruda

Lewtakowska [10]

1814 – 1886

… – Uścimów

Lewtakowski [3]

1782 – 1842

… – Andrzejów par. Wereszczyn

Leżańska [15]

1797 – 1845

Ostrów Lubelski

Leżański [10]

1756 – 1850

Parczew – Wólka Kijańska

Lęgowska [1]

Libera [4]

1835 – 1883

… – Kijany

Liberadzka [1]

Libicki [3]

1794 – 1825

… – Brzeźnica Bychawska

Libko [2]

Lichota [1]

1981

Licik [2]

1722

Wólka Kijańska

Lifnik [1]

Ligęza [52]

1765 – 1960

Lignąrski [1]

Likie [1]

1819

Limaski [2]

1732

Uścimów

Linczewska [5]

1743 – 1759

Ostrów Lubelski

Linczewski [3]

1722 – 1755

… – Ostrów Lubelski

Linda [1]

Linga [2]

1732

Kolechowice

Linkiewicz [3]

1822 – 1827

Sławatycze – …

Linkowska [3]

1800 – 1805

Gościniec

Linkowski [2]

1758 – 1812

… – Gościniec

Linter [2]

1803 – 1839

… – Wólka Zawieprzycka

Lipecka [1]

1882

Lipecki [4]

1855 – 1876

Gródek – Kolechowice

Lipert [19]

1835 – 1901

… – Uścimów

Lipianka [1]

Lipiec [7]

1872 – 1976

Antonówka – …

Lipińska [25]

1775 – 1925

… – Kolonia Nadzieja

Lipiński [37]

1760 – 1894

… – Babianka

Lipka [2]

1813 – 1854

… – Uścimów

Lipniacka [13]

1866 – 1914

Sewerynów – Kolechowice

Lipniacki [18]

1837 – 1952

… – Lubartów

Lipnik [2]

1829

Łęczna

Lipska [59]

1666 – 1959

Kaznów – Ostrów Lubelski

Lipski [55]

1737 – 1951

… – Lubartów

Lis [107]

1740 – 1985

Lisek [11]

1824 – 1935

… – Wólka Rokicka

Lisiecka [3]

1660

Lisiecki [2]

1796

Sieradz

Lisiewicz [2]

1893

Stefanów

Lisik [3]

1679 – 1683

Kaznów

Lisiuk [2]

1852

Zaczopki

Liskiewicz [2]

1794

Gródek

Lisko [1]

Lisowska [5]

1850 – 1858

Rudno – …

Lisowski [7]

1828 – 1900

Drohiczany – Siedliki

Listosz [18]

1686 – 1904

Brzostówka – Folwark Zawieprzyce

Listowski vel Listosz [1]

1683

Brzostówka

Listowski [1]

Liszkiewicz vel Leśkiewicz [1]

1785

Liszkowska [1]

Litwin [6]

1666 – 1823

Wólka Zawieprzycka – …

Litwinek [8]

1888 – 1956

Czołno – Rudka Kijańska

Litwiniak [2]

1750 – 1773

… – Wólka Zawieprzycka

Liwkowska [1]

Loomis [3]

1975 – 2005

Lorenc [6]

1915

Lorens [2]

1858

Loyola Alcaino [1]

1917

Loyola Arancibia [3]

1949 – 1963

Loyola Espinoza [1]

1970

Loyola Silva [2]

1983 – 1987

Lubacki [2]

1804

Rozkopaczew

Lubańska [3]

1779

Lubański [4]

1739 – 1741

Brzostówka

Lubaszewski [1]

1789

Lubaś [2]

1760

Brzeźnica Bychawska

Lubecka [2]

1695 – 1702

Ostrów Lubelski

Lubecki [4]

1698 – 1700

Ostrów Lubelski

Lubera [1]

1841

Lubiański [2]

1678

Kaznów

Lubieniecka [2]

1719 – 1779

Rozkopaczew – Orzechów

Lubieniecki [1]

Lubiński [2]

1683

Kaznów

Lubowiecka [1]

Lubowiecki [1]

Lubrańska [1]

1680

Lück [2]

1912

Poznań

Ludera [7]

1748 – 1809

… – Rozkopaczew

Ludwikowska [1]

1947

Worliny

Ludwikowski [1]

Ludwiniak [1]

Ludwinowska [1]

Lukasik [2]

Lupkowski [6]

1918 – 1996

… – Hennepin, Minnesota USA

LupkowskI [1]

1995

Lupkowski [2]

1916 – 1917

LupkowskI [1]

1992

Lupkowski [5]

1893 – 1997

Ostrów Lubelski – …

Lusiewicz [2]

1673

Ostrów Lubelski

Lutkowski [1]

1789

Lutrzyk [2]

1683

Ostrów Lubelski

Luty [1]

1809

Lutyńska [1]

Lysholm [1]

1770

Trondheim

Łabęcka [51]

1837 – 1978

Ostrów Lubelski – …

Łabęcki [59]

1771 – 1975

Łabędź [1]

1831

Łabuńska [1]

1853

Pieńki, par. Butowce, Wołyń

Łabuński [1]

Łach [1]

Łada [3]

1813 – 1854

… – Kolechowice

Ładarowicz [1]

1777

Kolechowice

Ładowska [1]

Ładuniuk [1]

Ładyszewski [1]

1773

Łagodzińska [7]

1806 – 1849

… – Sławinek, Lublin, par. św. Jana

Łagodziński vel Banach [1]

1812

Jabłonna, par. Bychawka

Łagodziński [6]

1751 – 1811

… – Krasne

Łakoma [1]

1913

Trębaczów

Łakomiec [1]

Łakomy [9]

Łapanowska [1]

1867

Niedźwiada

Łapanowski [5]

1828 – 1869

… – Siemień

Łapińska [4]

1783 – 1835

Łapiński [1]

Łapszyn [4]

1901

Moskwa

Łaska [1]

Łasko [2]

1807

Ostrów Lubelski

Ławecka [3]

1897

Wola Sernicka

Ławecki [5]

1855 – 1949

Brzeźnica Książęca – Lubartów

Ławicki [6]

1875 – 1942

Załucze – Ostrów Lubelski

Łazuga [3]

2011 – 2015

Łaźnińska [1]

Łącka [1]

Łączny [4]

1680 – 1687

Kaznów

Łęcka [5]

Łęcki [7]

1938 – 1997

Machnówka – Ostrów Lubelski

Łęk [2]

Łobejko [36]

1893 – 1977

Łoboda [2]

1865

Tyśmienica

Łobodzińska [1]

Łobodziński [3]

1902

Sławno

Łobuda [1]

Łodygowska [1]

1892

Łodygowski [2]

Łopata [2]

1946

Lublin

Łopatniuk [1]

Łopiankowska [1]

Łosiewicz [2]

1892

Lublin

Łoza [3]

1746

Uścimów

Łozimski [2]

1740 – 1760

… – Brzeźnica Książęca

Łozińska [47]

1760 – 1972

Drozdówka – …

Łoziński [34]

1688 – 2002

Ostrów Lubelski – …

Łuba [3]

1852 – 1878

Czemierniki – Rudka Starościńska

Łubiak [5]

1740 – 1778

… – Ostrów Lubelski

Łubianek [2]

Łubianka [10]

1730 – 1795

… – Brzostówka

Łubieska [1]

1676

Kaznów

Łubieski [1]

Łubińska [1]

Łubka vel Łubkowski [1]

Łubka [1]

1692

Ostrów Lubelski

Łubkowska [30]

1709 – 1956

Berejów – Lubartów

Łubkowski [49]

1680 – 1956

Łubowski [2]

1770 – 1797

… – Babianka

Łuc [1]

Łucek [2]

1953

Siemień Kolonia

Łuciak [1]

1760

Wólka Zawieprzycka

Łuciuk [9]

1872 – 1951

Uścimów – Uścimów Nowy

Łucka [5]

1826 – 1832

Niemce

Łucki [1]

Łuckoś [1]

Łucyk [1]

1899

Łuczek vel Łuczka [1]

Łuczek [2]

1694 – 1699

Berejów

Łuczeńczyk [8]

1891 – 1906

Dratów – Ludwin

Łuczkiewicz [2]

Łuczkowska [1]

1916

Łuczycka [10]

1772 – 1823

Kaznów – …

Łuczycki [10]

1745 – 1858

… – Berejów

Łuczyński [2]

1805

Zawieprzyce

Łuć [6]

1843 – 1862

Laski – Uścimów

Ługowska [1]

Ługowski [1]

Łuk [1]

Łukaniuk [1]

Łukasiewicz [27]

1721 – 1946

Uścimów – Kaznów

Łukasik [13]

1657 – 1832

… – Niedźwiada

Łukaszek [3]

1944

Brzeźnica Bychawska

Łukaszkiewicz [3]

1823 – 1826

Sielec – …

Łukaszuk [5]

1886 – 2008

Łukawska [1]

Łukowska [2]

1894

Wólka Kijańska

Łukowski [4]

1821 – 1861

Januszówka – Kijany

Łunecka [1]

Łupina [1]

Łupko [1]

1710

Łupkowski [3]

1946 – 1952

Łuszczak [3]

1807 – 1837

Biłgoraj – Ostrów Lubelski

Łuszczyńska [2]

1688

Ostrów Lubelski

Łuszczyński [3]

1664 – 1686

… – Ostrów Lubelski

Łuszkowska [1]

1655

Łuszkowski [1]

1630

Łutkowska [1]

1754

Drozdówka

Łutkowski [1]

Łużycka [1]

1783

Łyczak [1]

Łyjak [1]

Łyko [1]

Łysakowska [2]

1854 – 1860

… – Kozera

Łysakowski [4]

1821 – 1904

… – Izbica

Łysko [89]

1708 – 1951

Tyśmienica – Ostrów Lubelski

Łyskowska [1]

1794

Łysobycki [4]

1710 – 1896

Wólka Zawieprzycka – Czerniew

Łysołajska [1]

Łyszkowska [1]

Łyś [1]

1987

Zamość

Mach [1]

Machaj [1]

1803

Brzeźnica Książęca

Machajewski [1]

1778

Tarło

Machel [3]

1849 – 1875

… – Ostrów Lubelski

Machlewski [1]

Machnicki [3]

1700 – 1726

… – Kaznów

Machnio [4]

1969 – 2007

Machoń [6]

1860 – 1921

… – Ostrówek

Machowska [2]

Machowski [2]

Machul [2]

Maciaszek [15]

1704 – 1910

Rozkopaczew – …

Maciążek [14]

1709 – 1874

Głębokie – Jedlanka

Macie… [1]

Maciejak [1]

1831

Jedlanka

Maciejewski [2]

1803

Maciejko [1]

Maciejowska [12]

1722 – 1792

Ostrów Lubelski – Drozdówka

Maciejowski [9]

1700 – 1789

… – Drozdówka

Maciorkowska [4]

1722 – 1730

Kaznów

Maciorkowski [1]

1700

Maciorowska [2]

1847

Uścimów

Maciorowski [1]

1811

Macioszek [2]

1876

Janowiec

Maciuk [1]

1811

Mackowycz [3]

1969 – 2010

Macuba [9]

1802 – 1944

… – Brzostówka

Macuk [5]

2011

Macur [1]

Maczuba [37]

1795 – 1910

Zezulin – …

Maczulski [2]

1670

Drozdówka

Maczydłowski [2]

1870

Madalińska [2]

1817

Wereszczyn

Madaliński [2]

1778

Madej [4]

1838

Siemień

Madejewska [1]

Madejowicz [4]

1668 – 1674

Ostrów Lubelski

Madejowski [3]

1797 – 1800

Ostrów Lubelski

Madejska [7]

1788 – 1792

Ostrów Lubelski

Madejski [2]

1751 – 1794

… – Ostrów Lubelski

Madelska [1]

1740

Uścimów

Madelski [2]

1738

Uścimów

Maderska [1]

Madianek [1]

Maduński [2]

1693

Ostrów Lubelski

Madziar [9]

1837 – 1884

… – Uścimów

Madziara [4]

1665 – 1674

Uścimów

Madziarski [1]

1886

Głębokie

Magierka [1]

1844

Trzicniec

Magnocka [1]

1779

Maitland [2]

Maj [10]

1867 – 1915

Łuck – Samoklęski

Majdan [1]

Majewska [57]

1754 – 1993

Wólka Kijańska – …

Majewski [64]

1730 – 1958

… – Ostrów Lubelski

Majka [1]

1983

Knurów

Majowska [1]

1787

Rozkopaczew

Majowski [1]

1760

Majwold [1]

Mak [1]

1818

Makarczuk [2]

Makarewicz [1]

Makarska [8]

1797 – 1918

Berejów – Kaznów

Makarski [11]

1776 – 1909

Serniki – Kaznów

Makersberg [2]

1902

Oświęcim

Makoszczak vel Makowski [1]

1685

Drozdówka

Makoszczak [1]

1665

Makowiecki [2]

1796 – 1836

… – Ostrów Lubelski

Makowska [9]

1698 – 1772

Drozdówka – Ostrów Lubelski

Makowski [12]

1675 – 1831

… – Radzyń

Makówka [2]

1879

Nitiacze

Maksim [8]

1738 – 1800

Rozkopaczew

Maksimek vel Chłopaś vel Filipek [1]

1763

Rozkopaczew

Maksimek [5]

1750 – 1777

… – Rozkopaczew

Maksuła [1]

Maksymiuk [6]

1875 – 1961

Dratów – …

Makulus [2]

1895

Ropów

Malarz [1]

Malaskiewicz [2]

1749

Kaznów

Malawska [1]

1725

Brzeźnica Bychawska

Malawski [1]

Malcerzak [1]

Malczarz [1]

Malczek [2]

1686

Brzeźnica Bychawska

Malek [4]

1952 – 1990

Ostrów Lubelski – Detroit, MI USA

Malenda [2]

Malesa [17]

1866 – 1927

Lubartów – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Maleszyk alias Popkowski [2]

1726 – 1729

Ostrów Lubelski

Maleszyk vel Koperczak [1]

1858

Ostrów Lubelski

Maleszyk [760]

1664 – 2015

Maleszyński [2]

1762

Kolechowice

Malęda [2]

1863

Malherbe [3]

1801 – 1825

Paryż – Ostrów Lubelski

Malicka [4]

1691 – 1910

Brzeźnica Bychawska – Trzeszkowice

Malicki [3]

Maligranda [1]

1886

Malik [6]

1700 – 1731

… – Kolechowice

Malimon [2]

1934

Terespol

Malinos [2]

1726

Kolechowice

Malinowska [32]

1754 – 1954

Ostrów Lubelski – …

Malinowski [38]

1730 – 1967

Maliszewski [2]

1900

Jesionka

Mally [2]

1858

Żelechów

Malwisek [1]

Małachowska [1]

Małachowski [1]

1703

Małaszczanka [1]

1767

Małecka [5]

1889 – 1934

Puchaczew – Wólka Zawieprzycka

Małecki [7]

1799 – 1940

… – Brzostówka

Małkowski [2]

1869

Zaborów

Małys [1]

1959

Małysek [2]

1857

Nowodwór

Małysiak [2]

1922

Rogóźno

Małyska [25]

1793 – 1989

Małysz [1]

Małyszek [6]

1781 – 1809

Wola Sernicka – Wólka Zabłocka

Małyszka [2]

1877

Baranówka

Małyszkowska [2]

1838 – 1845

… – Ostrów Lubelski

Małyszkowski [5]

1793 – 1847

Wisznice – Gościniec

Mamcarz [2]

1877

Lutów

Mamgąć [2]

1696

Brzostówka

Mamiarz [1]

Mandeburska [3]

1720 – 1730

Ostrów Lubelski

Mandeburski [3]

1719

Ostrów Lubelski

Maniek [1]

Manierczyk [2]

1684

Berejów

Mankiewicz [10]

1667 – 1848

Uścimów – …

Manriquez López [1]

Mańkiewicz [1]

Mańkowska [2]

1788 – 1837

Maras [3]

1726 – 1733

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Marcell [2]

1794

“Państwo Pruskie”

Marcik [1]

1781

Parczew

Marcinek [3]

1887

Albertów

Marciniak [27]

1749 – 1981

Kolechowice – …

Marciniuk [1]

1841

Marcinkowska [2]

1808 – 1849

… – Tyśmienica

Marcinkowski [2]

1804

Marcińska [2]

1837 – 1851

Brus – Tyśmienica

Marciński [2]

1811 – 1839

Marciszewski [2]

1807

Łaskarzew

Marczak [6]

1936 – 1997

… – Lublin

Marczewska [3]

1806 – 1864

… – Warszawa

Marczewski [2]

1821 – 1866

… – Warszawa

Marczuk [6]

1802 – 1862

… – Uścimów

Marczyk [22]

1644 – 1704

… – Ostrów Lubelski

Marczyńska [1]

Marczyszak [2]

1742

Brzeźnica Książęca

Marć [10]

1962 – 1989

Marduchowska [1]

1751

Ostrów Lubelski

Marduchowski [1]

Marecka [1]

1824

Mareczka [2]

1863

Lipniak

Marek [4]

1888

Wólka Siemieńska

Mareta [17]

1814 – 1962

… – Ostrów Lubelski

Markiewicz Troć [1]

1715

Markiewicz [337]

1665 – 1986

Markis vel Czyż [1]

1810

Syczyn

Markis [12]

1808 – 1883

… – Maśluchy

Markisiecki vel Czyż [2]

1801

Syczyn

Markisz [1]

1845

Kaznów

Markowicz [5]

1669 – 1760

Jamy – Rozkopaczew

Markowska [14]

1784 – 1899

Międzyrzec – Brzeźnica Książęca

Markowski [14]

1689 – 1881

Drozdówka – …

Marmaj [1]

Marszalec [1]

Marszałek [1]

Marteńska [1]

Martinez [1]

Martyn [2]

1785

Rozkopaczew

Maruszak [1]

Maruszewska [1]

1855

Kaznów

Maruszewski [2]

1832

Warszawa

Marynowski [2]

1913

Warszawa, Praga

Maryszak [1]

Marzec [55]

1780 – 1954

… – Lubartów

Marzęcka [1]

1788

Marzęda vel Oseńko [2]

1760 – 1782

… – Zabiele

Marzęda [61]

1730 – 1973

… – Zgierz

Marzędziak [1]

Marzętka [5]

1727 – 1757

… – Zabiele

Masiak [1]

Masiakiewicz [1]

Masiarczyk [1]

Masiewicz [2]

1711

Uścimów

Maskiewicz [2]

1756

Ostrów Lubelski

Maslińska [1]

Masluszyk [2]

1669

Ostrów Lubelski

Masłowska [6]

1763 – 1876

Kaznów – Prokop

Masłowski [9]

1739 – 1943

… – Uścimów Nowy

Massalski [1]

Mastalerczuk [1]

Maszczanka [1]

Maśko [1]

Maśluch [3]

Maśluk [5]

1696 – 1698

Ostrów Lubelski

Maśluszyk [1]

Matacz [11]

1799 – 1884

… – Prokop

Matczuk [3]

1954

Matejczuk [78]

1770 – 1959

… – Parczew

Matejko [5]

1838 – 1895

… – Kobiernice

Matejowska [1]

1835

Jedlanka

Matejuk [17]

1837 – 1919

Drozdówka

Materniak [35]

1855 – 2016

Rymanów – …

Matfiejczuk [2]

1881

Lublin

Matlińska [1]

1824

Matulaniec [1]

1931

Matusiak [1]

Matusiewicz [1]

Matusz [1]

Matuszewicz [1]

Matuszewska [1]

1982

Włodawa

Matuszewski [1]

1959

Wołoskowola

Matwiejuk [4]

Matyjak [4]

1792 – 1839

Drozdówka

Matyjaszczyk [225]

1730 – 2011

Matyjuk [1]

1800

Matynkowska [1]

Matynkowski [6]

Matys [4]

1791 – 1795

Matysiak [4]

Maurer [4]

1760 – 1804

Mazalski [1]

1805

Mazan [4]

1877 – 1918

Rudno – Buradów

Mazarak [1]

Mazepa [1]

Mazierek [1]

1704

Mazowiecka [2]

1898 – 1910

Kolonia Dratów

Mazowiecki [8]

1865 – 1906

Łańcuchów – Kolonia Dratów

Mazur vel Mazurek [1]

1714

Kaznów

Mazur [181]

1645 – 2009

Mazurczak [3]

1673

Ostrów Lubelski

Mazurek vel Mazur [1]

1730

Wólka Zawieprzycka

Mazurek vel Mazurczak [1]

Mazurek [312]

1646 – 1975

Mazurkiewicz [20]

1798 – 1936

… – Rudka Kijańska

Mazuro [3]

1981 – 2012

… – Szpital Pomorzany

Mazuś [1]

1769

Lubartów

Mączka [5]

1681

Brzeźnica Bychawska

Mączkowicz [2]

1740

Kolechowice

Mączyński [3]

1894 – 1920

Wólka Siemieńska – Brzeźnica Książęca

Mądra [4]

1799 – 1846

Wólka Zawieprzycka – Zawieprzyce

Mądry [7]

1759 – 1826

… – Wólka Zawieprzycka

Mądrzak [1]

1781

Brzostówka

Mądrzyk [2]

1757

Brzostówka

Mądzińska [1]

1777

Kolechowice

Mądziński [1]

1755

Mąka [84]

1645 – 1956

… – Rozkopaczew

McIntyre [5]

2007 – 2009

Mechracka [1]

1752

Kaznów

Mechracki [1]

Medhurst [2]

Medwedowski [1]

1770

Medyńska [1]

Meissner [7]

1798 – 1846

Szczuchny – Lublin

Meksula [2]

1712

Kaznów

Melendez Araneda [1]

1975

Meloche [1]

1948

Meluch [75]

1810 – 1957

Jamy – …

Mendel [7]

1832 – 1901

… – Ostrów Lubelski

Menderska [1]

1793

Bójko Młynek

Menderski [1]

1770

Mendynowska [1]

Merbeler [2]

1818

Warszawa

Mercik [1]

Merkisz [2]

1855

Metko [3]

1927

Metner [8]

1832 – 1946

… – Elizówka

Metwalli [4]

Mędel [2]

1815

Wereszczyn

Mędelińska [1]

1849

Brzeźnica Bychawska

Mędrzecka [1]

1815

Mędrzyńska [1]

Mękal [1]

Mężyńska [1]

Miał [2]

1745 – 1769

… – Kaznów

Miałkowska [2]

Mianowana [1]

Mianowany [2]

Miaskowski [1]

1760

Miaśkiewicz [1]

Miazgon [1]

Miąc [6]

1840 – 1898

Lubartów – …

Miącz [4]

1870 – 1871

Staroszczyce – …

Miączyńska [5]

1677 – 1742

Brzeźnica Książęca – Siemień

Miączyński [5]

1597 – 1691

Mich [1]

Michajluk [1]

Michajło [1]

Michalak [18]

1760 – 2006

… – Parczew

Michalczuk [6]

1725 – 1828

Rozkopaczew – Berejów

Michalewicz [3]

1818

Ostrów Lubelski

Michalewska [1]

Michalik [7]

1875 – 1946

Firlej – Kaznów

Michalkiewicz [1]

Michalska [9]

1774 – 1866

Berejów – Bezwola

Michalski [23]

1677 – 1885

Kolechowice – Licheń

Michaluk [18]

1850 – 1952

Zabiele – …

Michałek [14]

1811 – 1978

Piotrków – …

Michałko [2]

1913

Kaznów

Michałowska [15]

1775 – 1945

Krasne – …

Michałowski [24]

1743 – 1956

… – Ostrów Lubelski

Michewicz [1]

Michlewska [1]

1866

Jabłkowo (Kramsk)

Michlewski [1]

1833

Wrąbczyn (par. Zagórów) – Wielkopolska

Michna [55]

1853 – 2014

Krościenko Wyżne – Brzozów

Michnicka [2]

1891

Lipiny

Michoń [2]

1868

Jawidz

Michowska [1]

Michracki [4]

1739 – 1748

Kaznów

Miciewicz [2]

1795 – 1835

… – Kaznów

Miduch [9]

1953

Midziowska [1]

1746

Brzostówka

Midziowski [1]

Miechowicz [1]

Mieczkowska [1]

1984

Mieczych [1]

Mieduchowski [2]

1818

Zabiele

Mieduszewski [2]

1738 – 1792

Miedzianowska [38]

1731 – 1966

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Miedzianowski [51]

1714 – 1971

… – Ostrów Lubelski

Miedzionka [1]

Mielak [2]

1704

Brzostówka

Mielnicka [1]

1785

Mielniczek [2]

1897

Chotelubin

Mielniczuk [5]

1869 – 1898

Piesia Wola – Pieszowola

Miemczyk [1]

Mierz [3]

1947

Żytno

Mierzejewska [1]

Mierzwa [6]

1673 – 1685

Drozdówka

Miętkiewicz [2]

1860

Mifka [1]

Migaczyńska [1]

1684

Brzeźnica Książęca

Migaczyński [1]

Migasiuk [2]

Migdewicz [1]

Migocka [1]

Migryta [2]

1804

Piotrków

Migurska [1]

1780

Mika [21]

1760 – 1949

Rozkopaczew – Brzostówka

Mikińska [1]

1880

Mikitiuk [1]

Miklaszewska [5]

1802 – 1804

Ostrów Lubelski

Miklaszewski [4]

1775 – 1809

… – Jasionka

Mikler [1]

Mikołajczak [1]

1845

Gągoły par. Błenna

Mikołajek [3]

1883

Mikołajewska [1]

1900

Tyśmienica

Mikołajewski [11]

1864 – 1895

Przewłoka – Zawadów

Mikołajska [3]

1861 – 1913

Majdan – …

Mikołajski [11]

1835 – 1909

… – Ludwin par. Łęczna

Mikołajuk [1]

1874

Mikowska [1]

1735

Brzostówka

Mikowski [1]

Mikucewicz [6]

1926 – 1981

Mikuć [1]

Mikulska [4]

1770 – 1901

Brzostówka – …

Mikułowska [1]

1820

Mikułowski [1]

Milaniuk [1]

Milanowska [2]

1700

Milanowski [1]

1660

Milańczuk [25]

1812 – 1912

Jamy – Ostrów Lubelski

Milaszewska [2]

1697 – 1711

Ostrów Lubelski

Milaszewski [1]

Milczyńska [1]

Milecka [2]

1924

Mileszczyk [24]

1913 – 2015

Dratów – …

Milewska [1]

1861

Brzeźnica Książęca

Milewski [2]

1825 – 1860

… – Brzeźnica Książęca

Milkow [1]

Millendorf [1]

Miller [12]

1881 – 1900

Łazy – Podzamcze

Miluński [2]

1797

Ostrów Lubelski

Miłaszewski [2]

1822

Ostrów Lubelski

Miłaszowska [1]

1694

Ostrów Lubelski

Miłaszowski [2]

1700

Ostrów Lubelski

Miłek [1]

Miłkowiec [2]

1868 – 1893

Ostrów Lubelski

Miłkowska [37]

1672 – 1935

Babianka – Ostrów Lubelski

Miłkowski [52]

1650 – 1934

… – Ostrów Lubelski

Miłosz [1]

Minczewska [2]

1955 – 1958

Minczewski [4]

1930 – 1967

Dołbowo – …

Minderska [1]

Mindowicz [1]

1782

Stępków

Minjuk [1]

Mintal [2]

1954

Zilina

Mintkowicz [1]

Mińska [1]

1700

Ostrów Lubelski

Miński [1]

Mioduna [2]

1915

Tworyczów

Mioduszewska [3]

1846 – 1920

Mioduszewski [4]

1839 – 1884

… – Gościniec

Mirakowska [1]

1834

Krasne

Mirakowski [3]

1801 – 1886

… – Zienki

Mirczuk [2]

1708

Głębokie

Mirecka [5]

1786 – 1804

Brzeźnica Książęca

Mirecki [5]

1749 – 1806

… – Brzeźnica Książęca

Mirejewska [1]

1841

Mirejewski [3]

1811 – 1856

Lublin – Bójki

Mirnowska [1]

1857

Burwin

Mirnowski [1]

Mirończuk [13]

1803 – 1883

… – Wólka Kijańska

Mirosław [3]

1920

Palikije

Mirosławska [9]

1688 – 1735

Ostrów Lubelski

Mirosławski [6]

1666 – 1736

… – Ostrów Lubelski

Miroszowska [1]

Misenia [1]

Misiaczek [2]

1778

Misiak [3]

1812

Misiek [1]

Misiewicz [1]

1816

Misikowska [1]

Misiorek [1]

1947

Misiuk [115]

1697 – 1992

Ostrów Lubelski – …

Misiukowski [2]

1745 – 1769

… – Ostrów Lubelski

Misiurek [2]

Miskowicz [1]

Miszczak [7]

1857 – 1913

… – Łęczna

Miszczuk [8]

1767 – 1882

… – Krasne

Miszkiewicz [2]

1918

Stepań

Miszkurek [8]

1941 – 1964

… – Parczew

Misztal [26]

1770 – 1910

… – Wólka Stara Kijańska

Miścioróg [3]

1824 – 1853

… – Brzeźnica Książęca

Mitkiewicz [7]

1723 – 1732

Kaznów

Mitrochyń [1]

Mitrus [19]

1806 – 1879

… – Berejów

Mitruś [2]

1864

Gródek Szlachecki

Mitrut [1]

1916

Lublin

Mitura [49]

1804 – 1952

Giżyce – …

Miturzenka [2]

1829

Kock

Miturzyńska [1]

1863

Mizeracka [1]

Mizialczak [1]

Miziołek [6]

1810 – 1920

Spiczyn – Rozkopaczew

Mizura [4]

1887 – 1890

Pogonów

Młoduń [1]

Młodzianowski [1]

Młynarczak [2]

1755 – 1778

… – Brzeźnica Książęca

Młynarczyk [2]

Młynarz [11]

1655 – 1696

… – Brzeźnica Książęca

Mocha [2]

Moczulska [4]

1677 – 1722

Uścimów – Babianka

Moczulski [8]

1680 – 1845

… – Warszawa

Modrzyńska [1]

1948

Modzelewska [1]

Modzelewski [1]

Mojeta [2]

1739

Brzeźnica Książęca

Mojka [5]

1977 – 1999

Szczecin, Polska – …

Mojsiewicz [2]

1920

Miratycze

Mokicz [1]

Mokrzewska [1]

Mokrzycka [1]

1666

Uścimów

Mokrzycki [1]

Mokulska [1]

Molenda [2]

1909 – 1980

Jamy – Bychawa

Molęda [2]

1900 – 1903

Kolechowice

Molińska [1]

1846

Opole Lubelskie

Moliński [1]

Molska [1]

Mołcząn [2]

1687

Drozdówka

Mołdoch [1]

Momot [2]

Monicz [1]

Monik [1]

Monist [46]

1720 – 1953

… – Ostrów Lubelski

Mońko [2]

1835 – 1888

Morański [2]

1854

“Cesarstwo Austriackie”

Morawska [2]

1774 – 1842

… – Komarów

Morawski [2]

Mordziński [1]

1725

Gościniec

Moreta [4]

1829 – 1860

… – Kolechowice

Moroz [1]

Morozewicz [1]

Moryc [1]

Morykoza [1]

Morys [1]

Mosek [1]

Mosik [2]

1690

Brzeźnica Książęca

Moskaluk [6]

1914 – 1980

Zbrasz Ternopol Ukraine – Detroit MI USA

Mostowiec [2]

1835

Paszenki

Moszczuk [2]

1738 – 1758

… – Drozdówka

Moszczyńska [1]

Moszczyński [2]

1748

Ostrów Lubelski

Moszkowicz [1]

Mościbrodzki [3]

1799 – 1839

Mościcka [1]

1864

Mościcki [2]

1691

Drozdówka

Mościńska [4]

1750 – 1754

Ostrów Lubelski

Mościński [1]

1730

Motrzycka [1]

1668

Uścimów

Motrzycki [1]

Motycz [1]

Możdzień [1]

Mrajca [2]

1878

parafia Ponikien

Mroczek [11]

1685 – 1926

Ostrów Lubelski – Koczergi

Mroczkowska [1]

Mroczkowski [2]

1945

Opole Lubelskie

Mrok [1]

Mrotek [4]

Mrozek [1]

Mrozik [3]

1900

Biskupie

Mrozowski [2]

1671

Kaznów

Mrówczyńska [11]

1764 – 1952

Ostrów Lubelski – Kolechowice

Mrówczyński vel Mrówiński [1]

1700

Mrówczyński [15]

1724 – 1950

Ostrów Lubelski – Kolechowice

Mrówińska [5]

1728 – 1811

Ostrów Lubelski – …

Mrówiński [6]

1731 – 1769

Ostrów Lubelski

Mróz [2]

Mrugała [13]

1797 – 1967

… – Łęczna

Mszanecki [1]

1720

Mucha [6]

1865 – 1898

Kamionka – Brzostówka

Muchin [1]

1760

Muchlado [1]

Muczanka [1]

Muczkowska [1]

Mudzio [3]

1723 – 1725

Rozkopaczew

Muir [1]

Mullerin [1]

Multan [10]

1712 – 1810

… – Brzeźnica Bychawska

Multanowska [8]

1799 – 1868

Kaznów – Jedlanka

Multanowski vel Sowiński [1]

1759

Multanowski [10]

1790 – 1869

Opole wieś – Jedlanka

Muńoz González [1]

Muralska [4]

1914 – 1941

Bójki

Muralski [6]

1887 – 1944

Bójki

Muraszczak [1]

Murat [3]

1943

Lublin

Murawska [10]

1759 – 1837

… – Jedlanka

Murawski [6]

1779 – 1918

… – New Jersey USA

Murdko [1]

Murdzyńska [4]

1752 – 1768

Młyn Prokop – Prokop Młyn

Murdzyński [6]

1700 – 1797

… – Ostrów Lubelski

Murek [1]

1796

Murżyńska [45]

1729 – 1931

Rudka Starościńska – Ostrów Lubelski

Murżyński [38]

1731 – 1904

Gościniec – Ostrów Lubelski

Musiatowicz [7]

1868 – 1908

Biała – …

Musiczak [1]

1763

Tarło

Musiczuk [2]

1750

Tyśmienica

Musiej [90]

1679 – 1984

Berejów – …

Musiejczyk [4]

1673 – 1689

Berejów

Musiejewicz [2]

1678

Berejów

Musik [178]

1755 – 1973

… – Ostrów Lubelski

Musińska [2]

1927

Brzeźnica Bychawska

Musiński [4]

1889 – 1901

Brzeźnica Bychawska

Muszkiet [2]

1755 – 1779

… – Ostrów Lubelski

Muszyńska [8]

1833 – 1955

Krasne – Terespol

Muszyński [21]

1804 – 1952

Opole – Jamy

Mutko [17]

1730 – 1784

Rozkopaczew

Muzyczak [7]

1760 – 1787

… – Rozkopaczew

Muzyk [2]

1857 – 1861

Brzeźnica Książęca

Muzyka [38]

1690 – 1961

… – Kijany

Mycielska [2]

1700 – 1710

Mycka [38]

1836 – 1959

… – Ostrów Lubelski

Mycko [2]

1807

Charlęż

Mydlak [2]

1883

Frampol

Mydlarz [2]

1954

Lublin

Myka [1]

Mysek [2]

1875

Mysiak [4]

Mysyl [1]

1763

Myszka [4]

1874 – 1879

Myśliwczyk [2]

1670

Uścimów

N [5]

Nabłocka [1]

1677

Ostrów Lubelski

Nabłocki [1]

Nadelwicz – Kremky [1]

1922

Nadolska [16]

1669 – 1739

Ostrów Lubelski – Uścimów

Nadolski [16]

1649 – 1757

… – Ostrów Lubelski

Nadstawna [14]

1666 – 1702

Ostrów Lubelski

Nadstawny vel Krzymuski [1]

1649

Nadstawny [15]

1620 – 1696

… – Ostrów Lubelski

Naegemann [1]

1817

Nagielska [1]

Nagórska [1]

1805

Kołczewice

Nagórski [1]

Najda [17]

1854 – 1925

… – Brzeźnica Książęca

Nakielski [2]

1956

Pawłów

Nakonieczna [11]

1709 – 1919

Ostrów Lubelski – Kolonia Kaznów

Nakonieczny [9]

1875 – 1954

… – Kaznów Kolonia

Nakorka [2]

1666

Ostrów Lubelski

Nalepa [2]

1953

Przysietnica

Nalewajko [2]

Namięta [2]

1909

Wąwolnica

Nankiewicz [9]

1888 – 1956

Michów – Kaznów

Napirajska [1]

Napiurek [1]

1846

Naraściuk [2]

1755 – 1778

… – Berejów

Narmondt [2]

1848

Międzyrzec

Nartowska [1]

1945

Brzostówka

Nartowski [1]

Naruk [2]

1669

Nasłamska [1]

1792

Rozkopaczew

Nasłamski [1]

1770

Nasławski [2]

1760 – 1788

… – Rozkopaczew

Nastulska [1]

1806

Naszczykiewicz [2]

1784 – 1812

… – Ostrów Lubelski

Natkaniec [3]

1971 – 1974

Naumiak [1]

Navarrete Donoso [1]

1920

Chile

Navarrete Ejsmentewicz [1]

1954

Nawiński [2]

1800

Bełżyce

Nawłatyn [2]

1819

Jabłonna

Nawrocka [29]

1804 – 2010

… – Lubartów

Nawrocki [41]

1772 – 2010

Uścimów – Lubartów

Nazaruk [8]

1853 – 1916

… – Gołubówka, powiat nowomoskiewski

Nechwedowicz [2]

1809

Bobryk

Nestorowicz [10]

1799 – 1843

… – Krasne

Nicman [2]

1882

Kodeń

Nicpan [3]

1861 – 1863

Brzeźnica Książęca

Nicpoń [7]

1810 – 1877

… – Ostrów Lubelski

Niczyporuk [7]

1840

Niebelski [2]

1795 – 1831

… – Wólka Kijańska

Niechciewicz [1]

1776

Niechoda [8]

1878 – 1963

Wygoda – Ostrów Lubelski

Niechwedowicz [6]

1793 – 1829

Niecielska [1]

1878

Kolechowice

Niecielski [5]

1817 – 1881

… – Łucka

Niecko [1]

Niećko [13]

1884 – 1958

Witaniów – Ostrów Lubelski

Niedbalska [82]

1782 – 1988

Kaznów – …

Niedbalski [86]

1741 – 1976

Niedochodzik [3]

1690 – 1695

Ostrów Lubelski

Niedochód [5]

1630 – 1667

… – Ostrów Lubelski

Niedziałek [2]

1899

Biskupice

Niedziałkowska [3]

1831 – 1834

… – Tyśmienica

Niedziałkowski [1]

1802

Niedziela [10]

1874 – 1958

Kryniczki – Kock

Niedzielska [11]

1779 – 1855

Ostrów Lubelski – Berejów

Niedzielski [14]

1743 – 1857

… – Berejów

Niedziółka [1]

1957

Siedlce

Niedziułko [1]

1841

Niedźwiadek [6]

1884 – 1997

Czerniew – Lublin

Niedźwiedziński [2]

1794

Niemcewicz [6]

1800 – 1885

Kodeń – Krasne

Niemiałkowska [1]

Niemiec [2]

1931

Żołynia

Niemiera [1]

Niemierzycka [1]

Niemirowska [1]

1990

Niemirowski [3]

1957 – 2000

Niepokojczycka [1]

1816

Niepokojczycki [1]

1786

Nieprzecka [40]

1701 – 1845

Jedlanka – Postoliska

Nieprzecki [30]

1497 – 1847

… – Krasne

Niepsujka [2]

1677

Babianka

Niepytalska [1]

Nierod [1]

1870

Kijany

Nieroda [5]

1672 – 1868

Brzeźnica Książęca – …

Niespodziewańska [1]

Nieszczycka [1]

1665

Brzeźnica Książęca

Nieszczycki [1]

Nieścior [1]

1854

Nieścioruk [17]

Niewczas [1]

Niewęgłowska [25]

1666 – 1951

Kaznów – Berejów

Niewęgłowski [30]

1649 – 1927

… – Ostrów Lubelski

Niewiadoma [2]

Niewiadomska [3]

1828 – 1920

Jarosławiec – Brzeźnica Bychawska

Niewiadomski [5]

1887 – 1990

Baranów – …

Niewiaromski [2]

1870

Niewiarowska [6]

1842 – 1851

Serokomla – Trzebieszów

Niewiarowski [9]

1778 – 1856

… – Lublin

Niewiemska [1]

Niezabitowska [2]

1817

Niezabitowski [3]

1755 – 1778

… – Brzostówka

Niezbecka [1]

2011

Niezbecki [1]

1981

Nieznajek [4]

1882 – 1920

Bełczac – Kaznów

Nikiciuk [1]

Nikita [1]

Nikoniuk [2]

1908

Nipowski [1]

1874

Ostrów Lubelski

Nizińska [3]

1875 – 1902

… – Brzeźnica Książęca

Niziński [3]

1850 – 1878

… – Brzeźnica Książęca

Niziołek [9]

1745 – 1905

… – Porozów

Niziuk [6]

1865 – 1952

Makoszka – Wólka Zawieprzycka

Niż [1]

Nobrawska [1]

1829

Nobrawski [1]

Nocha [10]

1752 – 1821

… – Ostrów Lubelski

Noga [1]

Nogacka [1]

1731

Głębokie

Nogacki [1]

Nogal [28]

1823 – 1894

… – Leszkowice

Noralko [2]

1782

Nosal [2]

1838

Nowacka [6]

1778 – 1807

Bystrojowice – Brzeźnica Bychawska

Nowacki [7]

1747 – 1810

Brzeźnica Książęca – Brzeźnica Bychawska

Nowak [18]

1768 – 2012

Nowakowska [10]

1786 – 1930

Nowakowski [7]

1799 – 1883

Uścimów – Marianów

Nowicka [13]

1734 – 1918

Ostrów Lubelski – Mińsk

Nowicki [9]

1770 – 1791

Nowik [3]

1929

Szczuczyn

Nowińska [1]

Nowosacka [6]

2013

Nowosacki [3]

1966

Nowosadnik [2]

1680

Ostrów Lubelski

Nowosadzka [24]

1804 – 1905

… – Wólka Zawieprzycka

Nowosadzki [18]

1779 – 1893

… – Brzostówka

Nowosielska [4]

1797 – 1814

Ostrów Lubelski

Nowosielski [3]

1773 – 1811

Międzyrzec – Ostrów Lubelski

Nowowiejska [1]

Nudelman [3]

1860 – 1881

Nowy Aleksandryn – Kolechowice

Nurzyńska [1]

Nyc [1]

Nyman [2]

1941 – 1977

Minneapolis, Minnesota USA – Northhampton, Massachusetts USA

Obara [3]

1934

Łysołaje

Obelnianek [1]

1700

Oborski [1]

Obrębska [2]

1836

Uścimów

Obrębski [2]

1797 – 1835

… – Jedlanka

Obroślak [1]

1892

Obrowska [1]

Obuchowska [1]

Och [2]

Ochalska [1]

1841

Ochała [4]

1992

Ochniak [1]

Ochnik [2]

Ochocz [2]

1760 – 1784

… – Głębokie

Odnowska [1]

Odrowska [1]

Oficjalska [1]

Ogiński [1]

Ognik [22]

1819 – 1911

… – Tyśmienica

Ogon [1]

Ogonowska [1]

Ogólewicz [1]

1904

Ogórek [15]

1898 – 1948

Turów – Kolechowice

Ogrodowska [1]

Ogrońska [1]

Ogroński [1]

1793

Ojczakiewicz [2]

1797 – 1812

Okoniewska [2]

1858

Okoń [6]

1819 – 1949

Brzeziny par. Lubartów – Dębica

Okońska [1]

1834

Okrasińska [3]

Okrasiński [6]

1999

Okruta [4]

1896

Okryńska [3]

1835 – 1869

Turny – Gościniec

Okryński [3]

1797 – 1845

Okulska [4]

1774 – 1811

Ostrów Lubelski – Brzeźnica Bychawska

Okulski [2]

1750 – 1771

Okuń [1]

Okuńska [1]

Olchowiec [6]

1691 – 1694

Jedlanka

Olchowik [1]

1978

Olchowska [2]

1770

Olech [15]

1733 – 1969

Brzostówka – …

Olechowska [1]

1817

Olechowski [1]

Olejarczuk [1]

Olejec [7]

1706 – 1755

… – Brzeźnica Książęca

Olejniczak [2]

1842

Olejniczek [5]

1949 – 1951

Kolechowice – Nowa Wola

Olejniczuk [1]

Olejnik [7]

984 – 1951

… – Zborów

Oleksewicz [1]

Oleksiewicz [5]

1796 – 1844

… – Ostrów Lubelski

Oleksińska [3]

1847 – 1861

Serniki – …

Oleksiński [1]

Oleksiuk [4]

1908 – 1910

Folwark Łubno – Folwark Wiski

Olemińska [1]

1807

Lublin

Olemiński [1]

Olesiuk [27]

1871 – 1956

Uścimów – …

Oleszczuk [40]

1761 – 1956

Brzeźnica Bychawska – Kolechowice

Oleszek [6]

1837 – 1889

Jawidz – …

Oleszkiewicz [2]

Oleszko vel Oleszczuk [1]

Oleszko [6]

1735 – 1809

Wólka Zawieprzycka – Jawidz

Oleszyk [2]

1890

Ostrów Lubelski

Oleś [3]

Oleśnicka [2]

1400

Oleśnicki z Oleśnicy [1]

1374

Olewicz [1]

Olęcka [1]

1829

Skrzeszów

Olęcki [1]

Olędzka [1]

Olędzki [3]

1884

Stępków

Olęża [2]

1760 – 1781

… – Wólka Zawieprzycka

Oliszewska [1]

1774

Gościniec

Oliszewski [1]

1750

Olluch [1]

Olszak [9]

1880 – 1960

Niemce – Rozkopaczew

Olszańska [5]

1765 – 1839

Ostrów Lubelski – Rudka Starościańska

Olszański [4]

1730 – 1831

… – Rudka Starościańska

Olsze [1]

1791

Olszewska [34]

1721 – 1909

Brzostówka – …

Olszewski [36]

1723 – 1900

Brzostówka – Mełgiew

Olszowska [1]

1743

Brzostówka

Olszowski [1]

1720

Olszta [6]

1921 – 1960

Tarło – Parczew

Olsztak [3]

1807 – 1851

… – Wólka Zawieprzycka

Olszto [1]

1847

Wólka Zawieprzycka

Ołtuch [2]

1884 – 1890

Uścimów

Ołtuszyk [17]

1840 – 1902

… – Uścimów

Omachel [4]

1826 – 1856

Krościenko Wyżne

Oniszczak [6]

1740 – 1899

… – Uścimów

Oniszczuk [64]

1770 – 1940

… – Jamy

Oniszek [3]

1803 – 1882

… – Wola Sernicka

Oniszko [6]

1695 – 1984

Zabiele – …

Oniśko [3]

1926 – 1945

Brzostówka

Onuch [2]

1676

Krasne

Onuszkiewicz [1]

Onyszko [6]

1892 – 1929

Wola Sernicka – Brzostówka

Opaczek [2]

1682

Kaznów

Opajdowska [2]

1946 – 1951

Wólka Zawieprzycka

Opajdowski [1]

Opalkowski [2]

1729

Ostrów Lubelski

Opałek [27]

1644 – 1717

… – Jedlanka

Opałkiewicz [15]

1736 – 1831

Jedlanka – Ostrów Lubelski

Opałko vel Opałczuk [1]

Opałko [21]

1673 – 1748

Jedlanka

Opałkowicz [12]

1647 – 1786

Opat [11]

1873 – 1885

… – Kijany

Opidyńska [1]

Opolska [30]

1778 – 1969

… – Lubartów

Opolski [23]

1757 – 1961

… – Ostrów Lubelski

Opończak [5]

1749 – 1756

Brzostówka

Oprzyńska [1]

Opuryczak vel Opończak [1]

1717

Opuryczak [1]

1746

Brzostówka

Opychowska [1]

Oraczewska [5]

1817 – 1866

Oraczewski [3]

1829

Turowola

Orańska [1]

1948

Orański [2]

Oraskiewicz [2]

1666

Głębokie

Orbanowicz [2]

1755 – 1778

… – Rudka

Orgasinski [1]

Orłowska [5]

1929

Drozdówka

Orłowski [5]

1866 – 1901

Plebania Wola – Komarówka

Ornacka [2]

1711 – 1727

Ostrów Lubelski

Ornacki [4]

1708 – 1730

Ostrów Lubelski

Ornal [2]

1937

Suchodoły

Ornaszewska [1]

Ornaszewski [1]

Orszulak [1]

Orzechowska [8]

1679 – 1826

Ostrów Lubelski

Orzechowski [5]

1659 – 1803

Orzewska [1]

Osak [7]

1950 – 1963

Przegaliny Duże – Wisznice

Osek [3]

1882 – 1892

Amelin – Łęczna

Osemko [2]

1893

Niedźwiada

Osenek [3]

1763 – 1765

Kolechowice

Osenko [6]

1750 – 1777

… – Kolechowice

Oseńko [69]

1794 – 1998

Zabiele – Parczew

Osęk [1]

1762

Zabiele

Osęka [18]

1727 – 1800

… – Kolechowice

Osęko [3]

1795 – 1799

Kolechowice

Osiaczek vel Osiak [1]

Osiaczek [5]

1719 – 1739

Berejów – Brzeźnica Bychawska

Osiak vel Osiaczek [2]

1701

Brzeźnica Bychawska

Osiak [10]

1697 – 1751

Brzeźnica Bychawska

Osiecka [11]

1782 – 1852

… – Krasne

Osiecki [12]

1760 – 1855

… – Krasne

Osiej [14]

1869 – 1923

Luszawa – Berejów Kolonia

Osiejko [1]

Osielska [1]

Osik [2]

1953

Firlej

Osińska [2]

1889

Jemielin

Osiński [6]

1802 – 1892

… – Wincentów

Osior [23]

1885 – 1977

Kiszkówka – …

Osip [2]

1871

Plebania Wola

Osipiuk [2]

1864

Dawidy

Oskowska [1]

Oskowski [1]

1816

Dratów

Oskroba [5]

1942 – 1978

Milejów – …

Osmołon [1]

Osmulska [6]

1825 – 1875

… – Bójki

Osmulski [2]

1833 – 1860

… – Czeberaki

Osoba [1]

Osobińska [1]

Osowska [2]

1729 – 1949

Tyśmienica – Warszawa

Osowski [2]

Ospka [2]

1743

Brzeźnica Książęca

Ossolińska [1]

1760

Ossoliński z Balic [8]

1428 – 1715

Ossowska [2]

1780 – 1848

… – Stróża

Ossowski [2]

Ostap [5]

1774 – 1864

Jedlanka – …

Ostapczuk [5]

1870 – 1887

Maśluchy

Ostapiuk [3]

1884

Glinny Stok

Ostarowska [1]

Ostasz [5]

1657 – 1683

… – Ostrów Lubelski

Ostaszewska [1]

Ostaszewski [6]

1903

Krobów

Ostoja – Chrostowska [2]

1908 – 1915

Ostoja – Chrostowski [3]

1877 – 1909

Folwark Szwajcaria – …

Ostojski [3]

1673 – 1675

Głębokie

Ostrowiecka [1]

1838

Ostrowska [30]

1695 – 1849

… – Ostrów Lubelski

Ostrowski [32]

1708 – 1911

… – Zimnica

Osyn [2]

1881

Plebania Wola

Osypiuk [4]

1875 – 1929

… – Dobromyśl

Oszalska [1]

Oszczepalska [2]

1685 – 1928

Rudka Korbutowa – …

Oszczepalski [1]

Oszyjko [14]

1750 – 1824

… – Ostrów Lubelski

Otręba [1]

Otrębalska [1]

Otubka [1]

Owczarz [3]

1696

Brzostówka

Owidzka [2]

1810 – 1820

Owidzki [1]

1782

Dębowa Łąka

Owsiana [6]

1780 – 1811

Ostrów Lubelski

Owsianek [2]

1755 – 1779

… – Kolechowice

Owsiany [8]

1749 – 1814

… – Ostrów Lubelski

Ozga [3]

Ozimek [282]

1646 – 1882

… – Brzeźnica Książęca

Ozimińska [1]

Ozon [21]

1775 – 1888

… – Kaznów

Ozor [1]

Ozorowski [1]

1983

Ożarowska [1]

Ożga [1]

Ożóg [2]

1976 – 2010

Pac [2]

1732

Brzeźnica Książęca

Pacanowska [1]

1837

Anielewo (par. Licheń) – Wielkopolska

Pacek [13]

1879 – 1952

Siedliska – Kaznów Kolonia

Pacewicz [1]

Pachecka [1]

1836

Wierzchowiny

Pachecki [1]

Pachla [2]

1915

Leonów

Pachocka [1]

1846

Pacholczak [3]

1740 – 1958

Pacholczyk [3]

1766 – 1773

Jedlanka

Pacholec [3]

1776 – 1782

Jedlanka

Pachucka [3]

1832

Pachucki [6]

1878 – 1902

Tulniki – Wola Tulnicka

Pachuta [4]

1900

Krasne

Paciejewski [2]

1913

Poniatowa

Paciorek [1]

Paciorkowska [1]

Paciorkowski [3]

1899 – 1907

Tarków – Karolówka

Pacyk [2]

1881

Rusko Wola

Paczaszka [1]

1761

Paczewski [1]

Paczkowska [1]

1829

Paczonka? [1]

Paczowska [2]

1779

Paczuch [1]

1781

Paczuska [1]

Paczuszka [3]

1804 – 1833

Brzostówka – Ruska Wola

Paczyńska [1]

1889

Rudka Starościńska

Paczyński [1]

Padrażyńska [1]

Paduch [3]

1894 – 1895

Skierniewice – Puszcza Mariańska

Paguła [1]

1804

Pajak [2]

1750 – 1771

… – Brzostówka

Pająk [3]

Pajdak [1]

1800

Pajewska [1]

1893

Pajewski [1]

Pajkowska [1]

1687

Ostrów Lubelski

Pajkowski [1]

Pajmaj [2]

1900

Pajnowska [1]

1841

Rossosz

Pajnowski [1]

Pajuta [50]

1647 – 1861

… – Ostrów Lubelski

Pakocka [1]

1730

Gościniec

Pakocki [2]

1733

Ruda

Pakosz [15]

1726 – 1846

… – Ostrów Lubelski

Pakowińska [1]

1758

Pakuła [1]

Palankiewicz [3]

1823 – 1888

Kaznów – Brzostówka

Palczewska [3]

Palejczak [1]

1799

Kaznów

Palejko [3]

1745 – 1772

… – Kaznów

Palek [2]

1688

Brzeźnica Bychawska

Palenkiewicz vel Witkowski [1]

1827

Palenkiewicz [7]

1820 – 1878

Kaznów – Brzostówka

Palentyn [1]

Paleńczuk [4]

1770 – 1810

… – Kaznów

Palewska [1]

1822

Rudka Starościńska

Palewski [3]

1790 – 1824

… – Rudka Starościńska

Paliczuk [2]

1823 – 1859

… – Berejów

Paligia [3]

Palikij [15]

1740 – 1792

Palikija vel Palikij [1]

Palikija [7]

1739 – 1746

Brzostówka

Palonka [1]

1817

Paluch [53]

1763 – 1842

Brzostówka

Palunczyk [2]

1728

Tyśmienica

Paluszczuk [2]

1759

Kaznów

Paluszek [2]

1809

Czemierniki

Paluszkiewicz [5]

1842 – 1909

… – Parczew

Pałac [20]

1738 – 1893

… – Rudzieniec

Pałafij [1]

Pałasz [3]

1845

Pałaszewska [2]

1777

Pałczyńska [3]

1814 – 1827

Ostrów Lubelski

Pałczyński [5]

1791 – 1826

Pałucki [2]

1907

Wola Wereszczyńska

Pałys [4]

1849 – 1892

Ostrów Lubelski

Pałyska [2]

1866

Panas [1]

Panasewicz [1]

Panasiewicz vel Banachewicz [1]

1868

Zabiele

Panasiewicz [14]

1831 – 1950

Siemień – Rozkopaczew

Panasiuk [103]

1847 – 1951

… – Uścimów Nowy

Panecki [2]

1860

Kurów

Paneczek [3]

1660 – 1683

… – Ostrów Lubelski

Panek [3]

1847

Panfil [2]

1806

Charlęż

Paniurek [2]

1721

Prokop

Pankowski [2]

1770 – 1789

… – Wólka Zawieprzycka

Pansewicz [2]

1792

Zukiewicze

Papaj [6]

1893 – 1925

Iwaniska

Papicz [1]

1893

Papińska vel Machabowska [1]

1798

Papurzyńska [22]

1698 – 1849

Ostrów Lubelski

Papurzyński [18]

1675 – 1856

… – Ostrów Lubelski

Parada [1]

Paradowska [1]

Paradowski [2]

1868

Malczów

Parafiniuk [5]

Parczewska [2]

1774 – 1839

Parczyńska [1]

Parczyński [3]

Parkoła [2]

1928 – 1965

Kijów – …

Parol [9]

1805 – 1939

… – Jedlanka

Parosz [2]

1673

Babianka

Partyka [1]

1898

Partyniewicz [4]

Parulak [2]

1711

Brzeźnica Książęca

Parulska [12]

1982 – 2012

Parczew, Polska – …

Parulski [11]

1892 – 1981

Piesia Wola – …

Paryż [1]

Parzyszyk [3]

1673

Brzeźnica Bychawska

Paschalis-Jakubowicz [1]

1816

Pasicz [4]

Pasieczna [1]

1972

Pasieczny [5]

1966 – 2004

Pasieka [1]

Pasierbiak [2]

1894

Tarło

Pasiuk [1]

Paskudzka [3]

Pastecka [1]

1833

Kaznów

Pastecki [3]

1805 – 1834

Majdan Zdzacki – Kaznów

Pasternak [1]

Pastorzyńska [1]

Pastuch [2]

1680

Brzostówka

Pasturzewska [1]

Pastusiak [13]

1850 – 1874

Spiczyn – …

Pasyński [1]

1781

Paszczyk [9]

1725 – 1845

Sawicz – Rokitno

Paszewski [1]

Paszkiewicz [4]

1823 – 1846

Paszkowska vel Lada? [1]

1767

Paszkowska [17]

1665 – 1920

Berejów – Holendry

Paszkowski [36]

1660 – 1903

… – Kolechowice

Paś [4]

1920 – 1950

Kamień – Ostrów Lubelski

Paśnik [3]

1905

Niedźwiada

Patalas [1]

1930

Patejuk [1]

1883

Patelski [3]

1759 – 1783

… – Brzostówka

Pater [1]

Paterek [5]

1893 – 1895

Dębina – …

Patkowski [1]

1925

Patoka [2]

1746

Głębokie

Patraj [5]

1760 – 1819

Patronowicz [3]

1839 – 1866

Patynek [4]

Patyra [13]

Pauliczuk [1]

1802

Kaznów

Pawelczak [1]

Pawelec [11]

1757 – 1954

Ostrów Lubelski – Krasnystaw

Pawelska [6]

1781 – 1822

Ostrów Lubelski

Pawelski [7]

1742 – 1796

… – Ostrów Lubelski

Pawełczyk [1]

Pawełek [4]

1669 – 1682

Brzeźnica Książęca

Pawiński [2]

1887

Lubartów

Pawlak [12]

1775 – 2008

Pawlenka [1]

Pawlędzio [19]

1850 – 1903

Maśluchy

Pawlina [2]

1901

Łucka

Pawlos [2]

1959 – 1986

… – Opole

Pawluczuk [1]

Pawluk [2]

1727

Gościniec

Pawłowicz vel Pawlak [2]

1900

Białka

Pawłowicz [97]

1698 – 1999

Kaznów – …

Pawłowska [83]

1675 – 2014

Ostrów Lubelski – Parczew

Pawłowski [130]

1646 – 1976

Pazur [1]

Paździerkiewicz [2]

1842

Krempe

Październicka [4]

1800 – 1810

Ostrów Lubelski – …

Październicki [5]

1776 – 1807

Ostrołęka – Ostrów Lubelski

Pażonko [2]

1920 – 1925

Pągowski [2]

1911

Janowice

Pąkowicz [1]

1765

Peda vel Pyda [1]

1852

Dąbrowa

Peda [5]

1875 – 1886

Brzostówka – Rozkopaczew

Pejta [5]

1857

Przytoczno

Pejto [2]

1837

Dratów

Pelczar [6]

1842 – 1879

Krościenko Wyżne

Pelica [1]

Pelz [1]

Pełczyńska [1]

Pełczyński [1]

Penar [1]

Perchuć [1]

Perczyńska [1]

Perfumowska [2]

1867 – 1886

… – Juliopol

Perfumowski [2]

Perhsson [1]

Perłowska [1]

Perłowski [2]

Perucka [3]

1910 – 1946

Stanisławów – …

Perucki [3]

1916 – 1949

Stanisławów – …

Peszt [2]

1916

Chorypnik

Petelska [6]

1786 – 1807

Brzostówka – Krasne

Petelski [3]

1760 – 1800

… – Brzostówka

Petkowski [2]

1788

Sowin

Petlewska [1]

1953

Lublin

Petlewski [1]

Petraszuk [1]

Petrowicz [2]

1680

Głębokie

Petrowska [1]

Petryszak [51]

1840 – 2013

Petryszczak [1]

1794

Pęcak [2]

1867

Pęczarski [2]

1773

Pękała [5]

1874 – 1896

Górki – Zabiele

Pęzioł [7]

1984

Pężko [2]

1850

Pianka [1]

Pias [1]

1770

Piasecka [11]

1794 – 1943

… – Tchórzew

Piasecki [30]

1750 – 1949

… – Kostry

Piasta [1]

Piąbla [2]

1844

Klementewice

Piątka [1]

1863

Wólka Zawieprzycka

Piątkowska vel Tkaczyk [1]

Piątkowska [19]

1735 – 1906

Ostrów Lubelski – Brzostówka

Piątkowski [24]

1710 – 1901

… – Rudka Kijańska

Picheca [1]

Piciuk [2]

1704

Jedlanka

Piec [1]

1785

Piecak [2]

1854

Tarkawica

Piecewicz [2]

1787

Gruda

Piech [5]

1791 – 1838

Łęczna – …

Piechocik [2]

1674

Wólka Zawieprzycka

Piecholska [1]

1763

Kolechowice

Piecholski [1]

1739

Piechowicz [3]

1774 – 1809

… – Kolechowice

Pieciorak [1]

Piecyk [2]

1814

Łęczna

Pieczara [1]

Pieczuk [2]

1716 – 1722

Wólka Zawieprzycka – wólka zawieprzycka

Pieczywek [5]

1869 – 1938

Jawidz

Piegat [2]

1942

Bojanówka

Piekarczyk [2]

1823

Piekarska [15]

1945 – 2005

Piekarski [14]

1923 – 2008

Piekarz [8]

1808 – 1866

… – Niedźwiada

Piekaś [1]

Piekos [2]

1845

Tarło

Piekucz vel Piekut [2]

1722

Wólka Zawieprzycka

Piekuć vel Pieczuk [1]

Piekuć [4]

1699 – 1736

Wólka Zawieprzycka

Piekut [3]

1724 – 1744

Wólka Zawieprzycka

Pielecka [2]

1880

Brzostówka

Pielecki [4]

1864 – 1891

Ruska Wola – Moszny

Pieniążek [5]

1728 – 1790

Rozkopaczew – …

Pieniężnik [2]

1913

Firlej

Pienkiewicz [1]

1821

Pientka [1]

Pieńko [2]

1904

Milanów

Pieńkowska [1]

1791

Pierog vel Pirog [1]

Pierog [3]

1682 – 1689

Ostrów Lubelski

Pierogowicz [2]

1982 – 2011

Biała Podlaska

Pieróg [2]

1936

Trzciniec

Pierzchalska [1]

1829

Hrubieszów

Pierzchalski [2]

Pierzchała [1]

Piesta [100]

1759 – 1933

… – Zabiele

Piestak [1]

1774

Piesto [296]

1645 – 1899

… – Brzeźnica Bychawska

Pieszczuk vel Piesto [1]

1693

Brzeźnica Książęca

Pieszczuk [1]

1670

Pietrak [1]

1833

Pietras [6]

Pietraszkiewicz [2]

1800

Włodawa

Pietraszuk [2]

1901

Kuzawka

Pietraszun [2]

Pietraś [9]

1915 – 1962

Konopnica – Ostrów Lubelski

Pietroń [2]

1991 – 1995

Pietruchowski vel Gołębiowski [1]

1773

Pietruk [1]

1941

Pietrukowski [2]

1760 – 1780

… – Brzeźnica Bychawska

Pietrusińska [1]

1978

Pietrusz [1]

Pietruszewska [13]

1846 – 1932

Tyśmienica – …

Pietruszewski [12]

1747 – 1898

… – Bójki

Pietryga [7]

Pietryszak [1]

Pietrzak [10]

1770 – 1893

… – Turno

Pietrzela [86]

1674 – 1958

Ostrów Lubelski

Pietrzewska [1]

Pietrzycka [34]

1809 – 1963

Pietrzycki [38]

1766 – 1932

… – Ostrów Lubelski

Pietrzyk [3]

1833 – 1852

Glinny Stok – Zezulin

Piękny [5]

1929 – 1977

Piękoć [2]

1735

Rozkopaczew

Piętak [25]

1665 – 1781

Ostrów Lubelski – Brzeźnica Książęca

Piętak/Piętakowicz [1]

Piętakowicz [1]

1676

Ostrów Lubelski

Piętakowicz/Piętak [2]

Piętka [3]

1886 – 1971

Wólka Zawieprzycka – Garwolin

Piętkowska [2]

1790 – 1794

Kaznów

Piętkowski [1]

1770

Piętowska [1]

Piętowski [3]

Pigulska [1]

1762

Głębokie

Pigulski [1]

Pik [1]

Pikul vel Kuszyk [1]

1801

Drozdówka

Pikul [21]

1809 – 1953

… – Ostrów Lubelski

Pikulak [10]

1710 – 1871

… – Ostrów Lubelski

Pikulska [4]

1837 – 1922

… – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Pikulski [4]

1866

Pilawka [1]

Pilczak [5]

1754 – 1793

… – Brzostówka

Pilczyńska [5]

1678 – 1689

Uścimów

Pilczyński [2]

1658 – 1686

… – Uścimów

Pilecki [2]

1862

Starachowice

Pilinda [1]

Pilipczuk [2]

1961

Chełm

Pilsak [68]

1788 – 2009

Piluczyk [2]

1761

Ostrów Lubelski

Piłat [2]

Pingle [1]

1926

Lynn, Massachusetts USA

Pińska [1]

Piotr [2]

Piotrczak [1]

Piotrek vel Piotruk [1]

1678

Głebokie

Piotrek [1]

Piotrowa [1]

Piotrowska vel Gołębiowska [1]

1803

Brzeźnica Bychawska

Piotrowska [13]

1732 – 1931

Uścimów – …

Piotrowski [19]

1710 – 1836

… – Bukowa

Piotruk [12]

1700 – 1909

Głębokie – Glinny Stok

Pipa [1]

Pirog vel Pierożyńska [1]

1809

Ostrów Lubelski

Pirog [10]

1692 – 1800

Ostrów Lubelski – …

Pirożkiewicz [8]

1843 – 1878

Motwica – Krasne

Pirożyński [2]

1793

Ostrów Lubelski

Piróg [3]

1951

Łomnica

Pisarczuk [2]

1722

Jedlanka

Pisarska [1]

1700

Piskała [2]

1883

Piskorska [4]

1866 – 1950

Michów – …

Piskorski [15]

1858 – 1997

Michów – Środa Wielkopolska

Piskorz [7]

1866 – 1881

Uścimów

Piskowski [2]

1725

Ostrów Lubelski

Piwakowski [2]

1857

Sadów

Piwko [2]

1866

Nowy Aleksandryn

Piwnicka [4]

1915 – 1979

Piwnicki [9]

1900 – 1984

Piwoni [1]

1931

Piwowar [2]

1693

Brzostówka

Piwowarczyk [10]

1648 – 1774

… – Kolechowice

Piwowarski [1]

Piwowicz [1]

Pląskowska [1]

1820

Nałębków

Pląskowski [1]

Plebaniak [15]

1730 – 1793

Kijany – Wólka Kijańska

Plebańska [2]

1976

Plebański [1]

Plecharska [1]

1831

Kolechowice

Plecharski [3]

1790 – 1794

Plechawska [1]

Pleskiewicz [1]

Pleszczewski [2]

1728

Ostrów Lubelski

Pleszczyńska [2]

1839

Uścimów

Pleszczyński vel Płoszyński [1]

1708

Pleszczyński [3]

1728 – 1813

Ostrów Lubelski – …

Plewik [2]

1802

Ostrów Lubelski

Plewka [4]

1701

Ostrów Lubelski

Plińska [1]

Pliszewski [1]

1836

Plizga [1]

Pluciński [2]

1798

Leśniów

Plugawy [2]

1799

Książ Wielki

Plurkowska [1]

1727

Pluskwa [1]

1826

Pluszczewski [1]

Pluta [8]

1705 – 1882

… – Skarbina

Płachciński [2]

1934

Starosielce

Płatonow [1]

Płochocka [1]

1800

Płodowska [1]

1871

Bielany

Płodowski [1]

Płońska [1]

1754

Płoszczyńska [3]

1816

Ortel

Płoszczyński [3]

1770 – 1775

Płoszyńska [1]

1734

Ostrów Lubelski

Płowaś [17]

1882 – 1982

Baranów – …

Płócienniczak [2]

1893

Wierzchowiny

Płużański [2]

1909

Krasnystaw

Pochodyła [1]

1904

Poczatko [6]

1900 – 1932

Warszawa – Ostrów Lubelski

Podborna [1]

Podchorodecki [1]

Podgajnej [1]

Podgajny [2]

1953

Bezwola

Podgórniak [6]

1917 – 1955

Bobrujsk, Białoruś – Kolechowice

Podgórska [19]

1732 – 2006

Uścimów – …

Podgórski [24]

1729 – 1978

Uścimów – …

Podlańska [1]

1735

Ostrów Lubelski

Podlański [1]

Podleśna [7]

1683 – 1830

Ostrów Lubelski – Ciemna

Podleśny [8]

1688 – 1938

Ostrów Lubelski – Ciechanki

Podlewska [1]

1802

Podlewski [3]

1765 – 1813

… – Rozkopaczew

Podłodowska vel Pietrzak [1]

1789

Brzostówka

Podłodowska [14]

1749 – 1851

Brzostówka

Podłodowski [20]

1730 – 1850

… – Brzostówka

Podniesińska [4]

1794 – 1808

… – Studzianka

Podniesiński [2]

1764 – 1811

… – Studzianka

Podobnik [2]

1857

Olchówek

Podolak [3]

1947 – 1987

Podolska [5]

1889 – 1908

Zofian – Chordzież

Podolski [3]

1903

Zosin

Podran [1]

1804

Podsiadla [3]

Podsiadło [5]

1898

Podsiadłowska [2]

1747 – 1748

Rozkopaczew

Podsiadłowski [2]

1751

Rozkopaczew

Podświadek [4]

Pogonowska [6]

1679 – 1826

Ostrów Lubelski – Sosnowica

Pogonowski [10]

1659 – 1775

… – Brzeźnica Bychawska

Pogorzelec [83]

1709 – 1953

… – Ostrów Lubelski

Pogorzelski [1]

Pohl [1]

1770

Pokojski [2]

1954

Gdańsk

Pokotolik [1]

Pokrapia [1]

Pol [1]

1768

Tarło

Polaczek [5]

1688 – 1845

Ostrów Lubelski – …

Polak vel Polakiewicz [3]

1686 – 1727

Ostrów Lubelski

Polak vel Polakowicz [1]

1650

Polak [77]

1661 – 1958

… – Kolonia Kaznów

Polakiewicz [32]

1719 – 1890

Ostrów Lubelski – Piwniczne

Polakowicz [3]

1681 – 1687

Ostrów Lubelski

Polakowska [3]

Polakowski [2]

Polankiewicz [4]

1812 – 1870

Wólka Kijańska – Brzostówka

Polańska [2]

Polański [3]

1945

Ostrów Lubelski

Polberg [2]

1863

Niewęgłosz

Polejco [1]

1806

Kaznów

Poleszak [2]

1937

Franciszków

Polikiewicz [1]

1834

Brzostówka

Polińska [1]

Polisiakiewicz [1]

Poliszczuk [2]

1868

Politowska [1]

Polkowska [1]

1828

Poloszczyk [2]

1672

Brzeźnica Bychawska

Poltz [7]

1761 – 1823

Poluch [6]

1737 – 1772

… – Młyn Królik

Połetko [1]

Połonik [3]

1739

Jamy

Połońska [1]

Pomarzański [2]

1676

Uścimów

Pomerek [1]

Pomian [3]

1875 – 1919

Staw – Berejów

Pomianowska [3]

1921 – 1965

Ostrów Lubelski – …

Pomianowski [10]

1859 – 1958

Kolano – …

Pomorska [8]

1757 – 1945

Ostrów Lubelski – Brzostówka

Pomorski [12]

1737 – 1909

… – Brzostówka

Pomulska [1]

Ponichtera [3]

1893 – 1919

Poland – Detroit MI USA

Ponikowska [1]

Popek [2]

1954

Wojsławice

Popiel [3]

1925 – 1950

Warszawa, Polska – Wrocław

Popiołek [2]

1964

Lublin

Popkiewicz [5]

1782 – 1951

Popkowska [8]

1731 – 1765

Ostrów Lubelski

Popkowski [5]

1706 – 1768

… – Ostrów Lubelski

Popławska [16]

1844 – 1856

Kaznów

Popławski [9]

1795 – 1847

… – Kaznów

Poprawa [1]

Poraziński [2]

1760 – 1787

… – Brzostówka

Poręba [1]

Porębski [2]

1757

Kolechowice

Porwaniecka [1]

1673

Rudka na Gościńcu

Porwaniecki [3]

1671 – 1679

Rudka na Gościńcu – Ruda na Gościńcu

Porzezińska [6]

1781 – 1804

… – Krasne

Porzeziński [8]

1759 – 1801

… – Krasne

Posalski [2]

1770 – 1793

… – Ostrów Lubelski

Posiej [6]

1897 – 1906

Rudka Kijańska – Januszówka

Posim [1]

Posio [39]

1809 – 1942

Tarło – Ostrów Lubelski

Posjak [1]

Posturzyńska [1]

Pośpiech [1]

Potapczuk [7]

1823 – 2007

Potkańska [1]

1827

Potocka [1]

Potocki [1]

1693

Potter [1]

Powałka [4]

1686 – 1912

Ostrów Lubelski – Leszkowice

Powiatowska [1]

1742

Rozkopaczew

Powiatowski [1]

Powierska [1]

Powilewicz [2]

1799

Powroźniczek [2]

1711

Wólka Kijańska

Powroźnik [20]

1652 – 1892

… – par. Parczew

Powszedniak [2]

1816

Moszenki

Poznański [4]

1770 – 1900

… – Lubartów

Pozwaniecka [1]

1677

Rudka

Pozwaniecki [1]

Pożak [1]

Pożaroszczyk [3]

1836 – 1862

Wola Skromowska – Brzeźnica Książęca

Pożarowska [5]

1796 – 1864

Brzeźnica Bychawska – Niedźwiada

Pożarowski [1]

1770

Pożarowszczyk [11]

1885 – 1925

Białobrzegi – Berejów Kolonia

Pożarycka [1]

1790

Półgrabi [2]

1760 – 1784

… – Ostrów Lubelski

Półgroszewicz [3]

1914

Tyśmienica

Prabucki [2]

Praczyk [5]

1889 – 1906

Brzeziny – Kolechowice

Pradlin [2]

1833

Praszkiewicz [1]

1767

Preisner [1]

Prejsnar [1]

Procyk [24]

1815 – 1937

Niedźwiada – …

Prodan [2]

1875

Nowokursk

Prokop [3]

1954

Wakijów

Prokopiak [2]

1723

Prokop

Prokopik [9]

1666 – 1703

… – Ostrów Lubelski

Prokopiuk [2]

1722

Wólka Zawieprzycka

Prokopowicz [216]

1709 – 1995

Proniewicz [1]

Prosił [1]

Prosnal [1]

Protas [72]

1793 – 2000

Kolechowice – …

Protasiewicz [4]

1770 – 1793

… – Ostrów Lubelski

Protasik [7]

1650 – 1695

… – Ostrów Lubelski

Protasiuk [10]

1783 – 1932

… – Janów Podlaski

Prouobis [2]

1913

Bałtów

Próchniak [2]

1874

Chrzochów

Pruchniak vel Pruszyński [1]

1815

Pruchniak [7]

1846 – 1892

… – Zabiele

Prus [1]

1780

Prusak [6]

1834 – 1881

… – Kolechowice

Pruski [2]

1678

Ostrów Lubelski

Pruszczak [1]

Pruszyńska [4]

1850 – 1862

Berejów – Kaznów

Pruszyński [6]

1795 – 1863

… – Kaznów

Prybusz [10]

1865 – 1930

… – Ostrów Lubelski

Prystupa [17]

1709 – 1900

Wólka Kijańska – Ostrów Lubelski

Prystupiak [1]

Prysutowska [1]

Pryszcz [1]

Prządz [1]

Przechocka [1]

1885

Lisi Grunt

Przechodzka [3]

1782 – 1911

… – Rozkopaczew

Przechodzki [5]

1860 – 1905

Siedliszcze – Wólka Zawieprzycka

Przekora [1]

Przekorzyńska [4]

1943

Kolechowice Stare

Przekorzyński [4]

1837 – 1938

Kolechowice – …

Przepiórka [2]

1696

Ostrów Lubelski

Przeździecka [4]

1903

Przeździecki [4]

1820 – 1880

Zabiele – Sowin

Przodek [2]

1833

Wierzchowiska

Przybylak [2]

1743

Kolechowice

Przybylska [1]

Przybyła [2]

Przybyłowska [3]

1796 – 1833

Brzeźnica Bychawska – Uścimów

Przybyłowski [5]

1770 – 1966

… – Warszawa

Przybysz [2]

Przybyszczak [2]

1674

Brzostówka

Przybyszewska [1]

Przychocka [3]

1843 – 1908

Siedliszcze – Rozkopaczew

Przychocki [1]

Przychoda [1]

Przychodni [1]

Przychodnia [1]

Przychodzeń [8]

1674 – 1894

Kaznów – Brzyszcz

Przychodzien [2]

1669

Babianka

Przychodzień vel Pawelec [1]

Przychodzień [1]

1898

Żelazna

Przychodzka [5]

1874 – 1914

Ostrów Lubelski – Sosnowica

Przychodzki [6]

1848 – 1881

… – Wólka Kijańska

Przychorz [2]

1701

Wólka Kijańska

Przygocka [1]

1737

Brzeźnica Książęca

Przygocki [2]

1736

Brzeźnica Książęca

Przygorska [1]

1979

Przyjałkowska [1]

Przyjemski [1]

1933

Przykorzyńska [1]

1834

Kolechowice

Przykorzyński [1]

1800

Przypis [21]

1782 – 1958

Kolechowice – Rozkopaczew

Przypisz [3]

1750 – 1778

… – Kolechowice

Przysada [1]

Przysiadła [1]

Przystumak [2]

1675

Brzeźnica Bychawska

Przystupa [12]

1829 – 1953

Serniki – Szczecin

Przystupiak [1]

1957

Ostrów Lubelski

Przytocka [12]

1795 – 1846

Brzostówka – Wola Sernicka

Przytocki [8]

1762 – 1836

… – Brzostówka

Przytomska [2]

1726 – 1728

Ostrów Lubelski

Przytomski [2]

1700 – 1731

… – Ostrów Lubelski

Przytulska [4]

1669 – 1678

Ostrów Lubelski

Przytulski [3]

1646 – 1666

… – Ostrów Lubelski

Przywarczak [3]

1782 – 1818

… – Jamy

Psujek [1]

1950

Bogusław

Pszczoła [23]

1783 – 1940

… – Brzostówka

Pszczółkowski [3]

1856 – 1880

… – Uścimów

Ptasińska [2]

1965

Lublin

Ptasiński [1]

Ptaszek [3]

1900 – 1961

Maksymówka – …

Ptaszyński [2]

1728

Brzostówka

Puchacz [37]

1833 – 1967

Ruska Wola – Lubartów

Puchalska [1]

Puchowicz [2]

1776 – 1812

… – Zabiele

Puchowska [1]

Pucik [2]

1755 – 1777

… – Brzostówka

Puczek [2]

1809

Wólka Rokicka

Puczkowski [2]

1802

Gacie

Puczyłowska [1]

1923

Mołowista

Puczyłowski [1]

Pudczaska [1]

Pudlak [2]

1887

par. Kock

Pudłowska [1]

2011

Pudłowski [1]

1984

Pudzińska [1]

Pulak vel Puła [1]

Pulak [6]

1675 – 1697

… – Brzeźnica Bychawska

Pulik [3]

1750

Brzostówka

Pulikowska [1]

Pulikowski [3]

1678

Kolechowice

Pulińska [4]

1760 – 1845

Ostrów Lubelski – …

Puliński [3]

1740 – 1781

… – Ostrów Lubelski

Puła [64]

1666 – 1941

Brzeźnica Bychawska – Brzeźnica Książęca

Pułaroszewicz [1]

Puławska [1]

1789

Pułkownik [1]

1802

Pułkowska [1]

Pułkowski [2]

1667 – 1687

… – Ostrów Lubelski

Pułtawska [1]

1832

Pund [2]

Punikowski [2]

1879

Stanin

Purdalaski [1]

1770

Puszkarski [1]

Puś [3]

1849 – 1885

… – Jedlanka

Pużyna [1]

1798

Pyć [2]

1676

Rudka Korbutowa

Pydyś [7]

1837 – 1899

… – Nowa Wola

Pylak [8]

1728 – 1781

… – Brzostówka

Pyła [111]

1692 – 1957

Ostrów Lubelski – Kijany

Pyra [1]

Pyrzanowska [1]

1930

Lubartów

Pyrzanowski [2]

1913

Folwark Tarło

Pyter [1]

Pytkowska [1]

1814

Kaniwola

Pytkowski [1]

Pytlakowska [1]

1947

Zawadówka

Pytlakowski [1]

Pytyś [2]

1870

Pałecznica

Quezada Chancerel [1]

1955

Quick [1]

1949

Rabach [1]

1813

Rabanowicz [1]

Rabczon [18]

1836 – 1901

Uścimów

Rabczuk [1]

Rabczun [3]

1926 – 1951

Uścimów – Uścimów Nowy

Racelis [1]

Rachańczyk [1]

Racinowska [1]

1909

Raczkowska [1]

1745

Ostrów Lubelski

Raczkowski [1]

Raczyńska [33]

1735 – 1964

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Raczyński [39]

1720 – 1980

Radałkowska [1]

1780

Radawski [2]

1655 – 1675

… – Kaznów

Radczyc [1]

Radecka [2]

1771 – 1868

Brzostówka – Brzeźnica Książęca

Radecki [2]

1750 – 1842

Radkiewicz [2]

Radko [23]

1850 – 2004

Radkowiak [1]

1957

Lublin

Radłowska [1]

1674

Kaznów

Radłowski [1]

Radomska [3]

1891 – 1944

Radomski [6]

1658 – 1688

… – Brzeźnica Książęca

Radowicka [1]

Radowiecka [3]

1840 – 1849

Kijany – …

Radowiecki [2]

1812 – 1853

Radwańska [3]

1683 – 1689

Brzeźnica Książęca

Radwański [4]

1663 – 1687

… – Brzeźnica Książęca

Radzewicz [2]

1940

Adamowizna

Radziak [1]

Radziecka [3]

1797 – 1808

Ostrów Lubelski

Radziecki [5]

1770 – 1805

… – Ostrów Lubelski

Radzikowska [3]

Radzikowski [2]

1770 – 1791

Turobin – Kolechowice

Radzimierski [3]

Radzimiński [3]

1776 – 1822

… – Zalesie

Radzio [2]

Radziszewski [2]

1756

Kaznów

Radzka [5]

1815 – 1841

Uścimów – Brzeźnica Książęca

Radzki [4]

1787 – 1843

… – Brzeźnica Książęca

Rafalska [1]

1782

Rafał [1]

Rafałowicz [1]

1847

Ragan [5]

1853 – 1873

… – Sewerynówka

Rahoza [3]

1672 – 1678

Kolechowice – …

Rajch [1]

Rajkiewicz [8]

1839 – 1886

… – Kolechowice

Rajner [1]

Rak [25]

1782 – 1962

… – Ostrów Lubelski

Rakonowicz [1]

Rakowicz [1]

Rakowiecka [1]

1860

Randolph [2]

1988

Rapa [5]

1953 – 1985

Czarna – …

Rapczon [2]

1935

Uścimów Nowy

Rapczyński [2]

1745 – 1768

… – Kolechowice

Rarak [26]

1822 – 1906

… – Uścimów

Raszewska [1]

1812

Cyców

Raszewski [3]

1779

Raszkiewicz [2]

1801

Ostrów Lubelski

Rataj [1]

Ratyńska [1]

Raus [1]

Rawa [6]

1805 – 1846

Brzeźnica Książęca

Rączka [2]

1731

Brzostówka

Reczanik [2]

1899

Maśluchy

Reczczanik [4]

1760 – 1790

… – Ruda Gościniec

Reczyński [2]

1722

Ostrów Lubelski

Redl [1]

Redzik [6]

1925 – 1952

Gródź – Ostrów Lubelski

Regan [1]

Regmunt [1]

Reguła [1]

Reinhard [1]

Rej [10]

1840 – 1887

Kijany – Berejów

Rejdak [2]

2008

Lublin

Rejek [1]

Rejowski [2]

1894

Spławy

Remisz [12]

1810 – 1885

Nowogród par. Kijany – Kozera

Remiszewska [11]

1842 – 1999

Serniki – …

Remiszewski [10]

1788 – 1940

… – Ostrów Lubelski

Remiś [1]

1774

Reń [1]

Repcia [1]

Resiak [2]

1750 – 1773

… – Brzostówka

Resik [2]

1620 – 1670

… – Ostrów Lubelski

Resińska [4]

1665 – 1677

Ostrów Lubelski

Resiński [1]

1669

Ostrów Lubelski

Resito [2]

1676

Brzeźnica Książęca

Reszka [2]

1940

Lublin

Reszko – Baran [1]

1974

Reszko [79]

1746 – 1969

Reszler [3]

1754 – 1755

Babianka

Reszutka [6]

1868 – 1882

Ostrów Lubelski

Retko [1]

Rewacka [1]

1800

Rewera [8]

1854 – 1884

Tyśmienica – Gościniec

Rewucka [1]

Rey [2]

1670 – 1680

Ręba [3]

1815

Zawieprzyce

Rękasiewicz [3]

Robaczyńska [1]

1849

Robaczyński [1]

Robak [12]

1788 – 1893

… – Piaseczno

Robres Lopez [1]

Roczan [1]

1835

Roczon [1]

Rodak [6]

1883 – 1925

Rudno – …

Rodriguez Barberis [1]

2013

Rodriguez Godoy [1]

Rodriguez Silva [2]

1972 – 1973

Rodzankowski [1]

1786

Rodzik [2]

1776 – 1811

… – Wólka Zawieprzycka

Rodzyk [1]

1775

Rogala [23]

1666 – 1923

Wólka Kijańska – Majdan Trzebieski

Rogalska [6]

1749 – 1919

Berejów – Charlęż

Rogalski vel Rogala vel Rogulski [1]

Rogalski [8]

1722 – 1819

Brzeźnica Książęca – …

Rogoń [1]

Rogowska [1]

1660

Rogoz [2]

1886

Białobrzegi

Rogozińska [2]

Rogoziński [6]

2002

Rogulska [4]

1669 – 1850

Ostrów Lubelski – Korczówka

Rogulski [7]

1671 – 1836

Ostrów Lubelski

Rogus-Domaszewska [1]

1977

Roguska [1]

Roj [2]

Rojczek [2]

1750 – 1772

… – Berejów

Rojecka [1]

Rojek [1]

Rojewska [3]

1779 – 1799

Rojewski [9]

1780 – 1819

… – folwark Skruda, par Czemierniki

Rokicka [3]

1837 – 1840

Turny – …

Rola [2]

1781 – 1808

Roman [17]

1760 – 1972

Romanek [3]

1842

Brzeziny

Romanik [5]

1666 – 1672

Ostrów Lubelski – Uścimów

Romaniuk [8]

1669 – 1993

Berejów – Parczew

Romankiewicz [9]

1847 – 1958

Kolano – Ostrów Lubelski

Romankowska [1]

Romanowicz [1]

Romanowska [1]

1792

Radzyń

Romanowski [2]

Romańczuk [60]

1640 – 1922

Romańczyk [2]

Romańska [6]

1775 – 1811

… – Brzeźnica Bychawska

Romański [7]

1744 – 1848

Jedlanka – Brzeźnica Książęca

Romaszewski [3]

1827 – 1866

Opole – Brzeźnica Bychawska

Romkowska [1]

Ronowska [2]

1992 – 1996

Ronowski [1]

1967

Rończyk [2]

1751

Kolechowice

Ropylewski [2]

1764 – 1808

… – Krasne

Rosałowska [1]

Rosiecki [1]

1780

Rosińska [2]

Rosiński [4]

1910

Rosłanik [1]

Rososzczuk [1]

Rosowska [1]

1734

Drozdówka

Rosowski [1]

Rospońska [1]

1790

Ross [7]

1917 – 1986

Rossak [1]

Rosted [2]

Rostkowska [1]

Roszko [1]

1882

Zabiele

Roszkowska [3]

1829

Dwór Kowaleszczyzna

Roszkowski [4]

1742 – 1762

Ostrów Lubelski – …

Rościecka [1]

Rotkiewicz [2]

1770 – 1792

… – Zabiele

Rott [1]

Rowicka [1]

Rowińska [1]

1780

Rozbicki [2]

1708

Ostrów Lubelski

Rozenko [2]

1689

Drozdówka

Rozmysł [224]

1630 – 1966

… – Ostrów Lubelski

Rozumkiewicz [1]

Rozwadowska [3]

1839 – 1843

… – Ostrów Lubelski

Rozwadowski [1]

1799

Rozynek [2]

1696

Drozdówka

Rożek [7]

1794 – 1846

Zabiele

Rożenek [1]

Rożko [6]

1867 – 1916

Zabiele

Róg [5]

Rómniak [1]

Równiak [38]

1836 – 1947

Bójki – Kolechowice

Różańska [2]

1816

Brzeźnica Bychawska

Różański [1]

Różecki [2]

1949

Siedlce

Różniewska [1]

1803

Różycka [14]

1715 – 1861

Ostrów Lubelski – Wrotków

Różycki [18]

1695 – 1812

… – Ostrów Lubelski

Rubek [1]

Rubianek [3]

1807 – 1818

Berejów

Rubiankowska [1]

1793

Brzeźnica Bychawska

Rubiankowski [2]

1780 – 1807

… – Kaznów

Rubienkowski [3]

1773 – 1823

… – Kaznów

Ruciak [19]

1774 – 1860

Rucińska [2]

1696

Krasne

Ruciński [1]

Rucka [1]

Rucyniak [2]

1735

Brzeźnica Książęca

Rudko [1]

1890

Rudnicka [4]

1831 – 1877

Brzeźnica Książęca – …

Rudnicki [7]

1734 – 1956

Kolechowice – Jaszczów

Rudolf [1]

Rudziańska [1]

1676

Rudka

Rudziański [1]

Rudzki [2]

1750

Brzostówka

Rugała [3]

2002 – 2008

Rulikiewicz [2]

1746

Ostrów Lubelski

Ruła [2]

1895

Ostrów Lubelski

Rumiaczyk [2]

1701

Jamy

Rumiak [19]

1681 – 1838

Babianka – Laski

Rumianek [4]

1760 – 1781

… – Wólka Zawieprzycka

Rumin [2]

1750 – 1772

… – Wólka Zawieprzycka

Rumiński [2]

1972 – 2005

… – Otwock

Rumniak [17]

1806 – 1929

… – Bójki

Rusak [1]

Rusianowicz [2]

1724

Berejów

Rusicki [2]

1745 – 1769

… – Uścimów

Rusiecka [2]

1672

Kolechowice

Rusiecki [1]

Rusinek [13]

1683 – 1955

Rudka – Borki

Rusiniuk [2]

1947

Jedlanka Stara

Rusinkowska [1]

1893

Miłkowice

Rusinkowski [3]

1897

Janów Podlaski

Ruska [1]

1745

Brzostówka

Ruski [2]

1733

Brzostówka

Ruskiewicz [1]

Russian [2]

1762 – 1812

… – Jedlanka

Ruszczak [2]

1812

Ruszkiewicz [2]

1706 – 1726

… – Ostrów Lubelski

Ruszutka [2]

1827

Żurawnica

Ruś [2]

1907

Grabów

Rutkowska [8]

1802 – 1888

Uścimów – Dębowa Kłoda

Rutkowski [18]

1720 – 1834

… – Rudka Starościńska

Rybaczek [2]

1699

Jedlanka

Rybak [19]

1687 – 1921

Jedlanka – Brzeźnica Książęca

Rybarczyk [2]

1950

Wola Bukowska

Rybczyńska [5]

1803 – 1878

Łęczna – Radzyń

Rybczyński [3]

1829

Radzyń Podlaski

Rybicka [6]

1777 – 1885

… – Borek

Rybicki [7]

1903

Ruska Wola

Rybińska [2]

1793 – 1855

Rybiński [1]

Rybka [3]

1829 – 1883

… – Łuszczów

Rybnicka [1]

Ryc [1]

1762

Berejów

Rycek vel Rycko [1]

1733

Berejów

Rycek [52]

1729 – 1867

Berejów – Jawidz

Rycerz [2]

1893

Krasne

Rychlik [3]

1984 – 1986

Ryciak [1]

1805

Rycińska [1]

1829

Rycki [1]

1742

Brzostówka

Rycko vel Rycek [1]

1695

Rycko vel Rycki [1]

1698

Berejów

Rycko vel Ryczek [2]

1720

Berejów

Rycko [4]

1695 – 1757

Berejów

Ryczaj [1]

Ryczek [7]

1698 – 1900

Berejów – Wólka Zawieprzycka

Ryczko [1]

1694

Kaznów

Ryczko/Ryczek [1]

Ryczyński [4]

1755 – 1780

… – Ostrów Lubelski

Rydz [1]

Rydzewska [1]

1841

Rydzewski [1]

Ryedel [1]

Rygowski [1]

Rykaczewski [1]

1753

Rykalski [1]

Rykowska [1]

Rylski [2]

1734

Głębokie

Rymczuk [4]

1950 – 1963

Kolechowice – Ostrów Lubelski

Rymuszko [2]

1958

Lublin

Ryndflejsz [1]

1809

Ryng [2]

1937

Lwów

Ryniewicki [2]

1730

Kolechowice

Rynkiewicz [8]

1924 – 1984

Matišk, Litwa – …

Ryp [2]

1753

Ostrów Lubelski

Rypańska [2]

1767 – 1769

Drozdówka – Jedlanka

Rypański [1]

1720

Rypik [1]

1804

Drozdówka

Rypiński [1]

1778

Drozdówka

Rypiuk [26]

1757 – 1869

Drozdówka – Kolechowice

Rypus [1]

1770

Drozdówka

Rysa [4]

1750 – 1782

… – Brzostówka

Rysiowski [2]

1948

Brzeziny

Ryskowski [2]

1708

Głębokie

Rysz [1]

Ryszkowski [2]

1711

Głębokie

Ryt [2]

1745 – 1769

… – Brzostówka

Rytkiewicz [1]

Rzączyński [2]

1832 – 1876

… – Brzostówka

Rzeczkowska [3]

1782 – 1787

Babianka – Uścimów

Rzeczkowski [3]

1760 – 1787

… – Uścimów

Rzeczycka [3]

1803 – 1814

Rzeczycki [1]

Rzedzicka [1]

Rzekęć [2]

1966

Chylice Kolonia

Rzemiński [1]

1788

Rzeszowska [1]

Rzeszutka [1]

1867

Ostrów Lubelski

Rzetelska [1]

Rzezak [1]

Rzeźnik [2]

1891

Malinówka

Rzymowska [1]

1912

Lubartów

Rzyżyńska [1]

Saba [9]

1775 – 1842

Sabowska [1]

1843

Szczekarków

Sabowski [1]

Sacewicz [2]

1844

Łomazy

Sachar [2]

1828

Zawieprzyce

Sachara [1]

1813

Sachnowska [1]

1852

Sacz [1]

1898

Krasne

Saczuk [6]

1802 – 1861

Stępków – Ostrów Lubelski

Saczynek [1]

1728

Ostrów Lubelski

Saczyńska [1]

1732

Ostrów Lubelski

Saczyński [1]

Sać [2]

1886

Krasne

Sadeńczuk [1]

Sadewski [2]

1738

Brzostówka

Sadłowska [1]

Sadoszczak [2]

1735

Jedlanka

Sadowska [10]

1667 – 1978

Krasne – …

Sadowski [15]

1699 – 1884

Ostrów Lubelski – Rozkopaczew

Sadurska [3]

1665 – 1672

Krasne

Sadurski [2]

1667

Krasne

Sadzinowska [1]

Sagan [50]

1687 – 1958

Brzostówka – Ostrów Lubelski

Saganik vel Sagan [1]

Saganik [1]

1685

Brzostówka

Sagar [2]

1979

Saj [12]

1850 – 1896

Drozdówka

Sajecka [1]

1697

Jedlanka

Sajecki [1]

Sajewicz [1]

Sajko [1]

Sajna [1]

1736

Wólka Zawieprzycka

Sajnaj [3]

1880 – 1908

Charlęż – Czemierniki

Sajnak vel Sajna [1]

Sajnak [4]

1717 – 1733

Wólka Zawieprzycka

Sajowska [1]

1680

Ostrów Lubelski

Sajowski [1]

Sak [3]

1719 – 1722

Ostrów Lubelski

Sak/Saczynek/Sakiewicz [1]

Sakiewicz [1]

1731

Ostrów Lubelski

Sakowicz [1]

1782

Sakowska [1]

Sal [1]

Sala [1]

Salaszczuk [4]

1698 – 1725

Zawieprzyce – Wólka Zawieprzycka

Salczyńska [2]

1863 – 1872

Kawinczyn – Wólka Kijańska

Salczyński [1]

1832

Salwatczuk [3]

1840 – 1860

Zbójno – Jedlanka

Sałach [1]

Sałata [11]

1794 – 1874

… – Jedlanka

Sałkiewicz [1]

Samaluszyk [2]

1726

Kolechowice

Samborska [5]

1896 – 1903

Mełgiew – Mełgów

Samborski [1]

Samczuk [3]

1909

Samojluk [1]

Samolińska [1]

Samoś [5]

1872 – 1888

Krasne

Samoyluk [1]

Sampolski [4]

1905 – 1939

Kliny – Jamy

Samson [2]

Samulak [1]

Samulik [5]

1867 – 1925

Siedlce – …

Samulnik [1]

Samuła [2]

1894

Brzeziczki

Samuś [7]

1813 – 1907

Krasne – Uścimów

San Martín Martinez [2]

1892

San Martín [1]

Sangorska [1]

1797

Santaman [1]

1766

Sapała [5]

1874 – 1891

Sewerynówka

Sapieha [2]

1622

Sapieja [6]

1866 – 1906

… – Brzeźnica Książęca

Sapiński [2]

1800

Skrzynno

Sapko [5]

1951 – 2006

… – Poznań

Saponiuk [1]

Sapuj [1]

1784

Saran [1]

Sarna vel Sarniak [1]

1693

Wólka Rozkopaczewska

Sarna [9]

1670 – 1736

… – Wólka Kijańska

Sarnecka [2]

1834 – 1848

Zduńska Wola – …

Sarnecki [5]

1797 – 1892

Budzyń – Lubartów

Sarniak [5]

1724 – 1725

Wólka Kijańska – Wólka Zawieprzycka

Sarnowska [1]

1730

Kaznów

Sarnowski [1]

Sarwicki [2]

1852 – 1877

… – Jamy

Sarzyńska [1]

Sarzyński [1]

1760

Sas [14]

1820 – 1919

Kolechowice – Brzostówka

Sasakowski [2]

1810

Ksany

Sasinowska [1]

1817

Sasinowski [1]

Saszowska [1]

1677

Kaznów

Saszowski [1]

Satał [2]

1847

Satkowski [2]

1723

Ostrów Lubelski

Satowska [1]

Sawa [2]

Sawczuk [112]

1730 – 1959

… – Orzechów Nowy

Sawczyński [2]

1740 – 1760

… – Tyśmienica

Sawendowska [1]

1761

Ostrów Lubelski

Sawendowski [1]

Sawicka [31]

1788 – 1959

Berejów – Ostrów Lubelski

Sawicki [48]

1760 – 1956

… – Rozkopaczew

Sawicz [43]

1740 – 2010

Sawin [1]

Sawini [1]

1620

Sawisz [2]

1843

Tarło

Sawka [1]

1918

Sawuła [8]

1898 – 1960

Ruska Wola – Ostrów Lubelski

Scarpetta [1]

1957

Schaer [3]

1961 – 1995

Schinsap [2]

1779 – 1812

… – Ostrów Lubelski

Schmidt [1]

1951

Schmit [5]

Schroeder [2]

Schwalb [1]

Schweska [1]

1775

Scibel [1]

Sebastjaniuk [5]

1853 – 1887

Sej [7]

1950

Sarnów

Sejko [1]

1772

Sejmanowicz [2]

1673

Ostrów Lubelski

Sekirska [1]

Sekuła [1]

Selaszuk [2]

1913

Włodawa

Semen [1]

1811

Semeniak [2]

1754

Wólka Zawieprzycka

Semeniuk [7]

1760 – 1902

… – Kolano

Semida [1]

Sendakowska [2]

1739 – 1743

Brzostówka

Sendakowski [4]

1712 – 1743

… – Brzostówka

Senderkiewicz [5]

Senderska [6]

1863 – 1925

Mełgiew – Kolechowice Kolonia

Senderski [8]

1836 – 1964

… – Ostrów Lubelski

Sepczuk [1]

Sepczyński [1]

Seplota [2]

1681

Kaznów

Serafinowicz [2]

1835

Biała

Serak [1]

Serczyński [2]

1750 – 1772

… – Ostrów Lubelski

Serednicka [1]

1875

Seredyńska [1]

1853

Rozkopaczew

Seredyński [4]

1820 – 1847

… – Rozkopaczew

Serej [2]

1937

Majdan Siostrztowski

Serena [2]

1731

Rozkopaczew

Sergiejuk [2]

1900

Antonin

Sernacka [1]

1987

Lublin

Sernacki [2]

1941 – 1966

Sernek [2]

1716

Brzeźnica Książęca

Serniczak [4]

1750 – 1772

… – Wólka Zawieprzycka

Seroczyńska [11]

1868 – 1908

Maśluchy – Uścimów

Seroczyński [13]

1859 – 1895

Uścimów – Maśluchy

Serokomska [1]

1685

Ostrów Lubelski

Serokomski [1]

1681

Ostrów Lubelski

Serowińska [1]

Serutka? [1]

Serwacińska [2]

1766 – 1768

Ostrów Lubelski

Serwaciński [1]

1745

Serwaczyńska [3]

1906 – 1911

Jedlanka

Serwaczyński [2]

1895 – 1903

Jedlanka – Jedlanka Nowa

Serwatczyńska [3]

1862 – 1893

Jedlanka

Serwatczyński [8]

1864 – 1883

Jedlanka

Serwejuk [2]

Serwin [26]

1859 – 2015

Pałecznica – Warszawa

Serwińska [1]

Serwiński [2]

1808

Wisznice

Sęk [1]

1818

Sękoska [1]

1755

Kolechowice

Sękoski [1]

1730

Sękulski [2]

1696

Wólka Rozkopaczewska

Shoplik [3]

1959 – 1996

Siadkowski [2]

1953

Kolonia Osowa

Siarkowska [1]

1893

Koczergi

Siarkowski [1]

Siarna [2]

1727

Wólka Kijańska

Siarniak [1]

Siatarkowicz [2]

1682

Ostrów Lubelski

Siczka [1]

Siderski [3]

1915 – 1958

Sidewicz [3]

1734 – 1739

Ostrów Lubelski

Sidor vel Grzelak [2]

1818 – 1852

Berejów

Sidor vel Sidorczyk [1]

1667

Sidor [757]

1650 – 2012

Sidorczak [22]

1745 – 1922

… – Jamy

Sidorczuk [23]

1840 – 1999

Tyśmienica – …

Sidorczyk [4]

1668 – 1678

Brzeźnica Bychawska – Brzeźnica Książęca

Sidorek [4]

1696 – 1714

… – Brzeźnica Książęca

Sidorowicz [1]

1863

Gościniec

Sidorowska [3]

1781 – 1858

… – Kolechowice

Sidorowski [7]

1833 – 1873

Jagodna – …

Sidorska [1]

1765

Głębokie

Sidorski [1]

1740

Siebka [1]

Siechowicz [2]

1702

Wólka Kijańska

Siedlaczek [1]

Siedlecka [1]

Siedlecki [4]

1801 – 1890

Michów – Wólka Rokicka

Siedler [1]

Siegieda [11]

1829 – 1904

Witaniów – Kolonia Zezulin

Siej [2]

1952

Lubartów

Siejkowska [1]

Siekierzyńska [4]

1749 – 1802

… – Peresłowice

Siekierzyński [1]

Sielska [1]

1731

Ostrów Lubelski

Sielski [5]

1729 – 1732

Ostrów Lubelski

Siembor [3]

1884 – 1892

Stanisławów – Brzeźnica Książęca

Siemczuk [2]

1774

Kaznów

Siemianow [2]

1760 – 1781

… – Wólka Zawieprzycka

Siemiańczuk [2]

1750 – 1775

… – Brzostówka

Siemiaszko [2]

1730 – 1772

Siemiątkowski [2]

1901

Warszawa

Siemieniecka [1]

1795

Łęczna

Siemieniecki [1]

Siemieńczuk [2]

1760 – 1783

… – Wólka Kijańska

Siemieńska [17]

1776 – 1919

Ostrów Lubelski

Siemieński [22]

1755 – 1880

… – Ostrów Lubelski

Siemińska [3]

1858 – 1867

Milanów – Bójki

Siemiński [3]

1833 – 1871

… – Kolechowice

Siemion [1]

1786

Wólka Kijańska

Siemionow [2]

1770 – 1791

… – Kolechowice

Sieniak [2]

1954

Lubartów

Sieniawska [2]

Sienkiewicz [18]

1855 – 1932

Brzeźnica Bychawska – Lubartów

Sienkowski [2]

1800

Lwów

Siennicki [2]

1748

Jamy

Sieńczak [15]

1666 – 1927

Berejów – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Sieńczuk [1]

1836

Wólka Zawieprzycka

Sieńczyk [18]

1834 – 1966

… – Ostrów Lubelski

Sieńko [142]

1773 – 1957

… – Kolechowice

Siepsiak vel Jezierska [1]

1838

Rozkopaczew

Siepsiak [393]

1646 – 1964

… – Ostrów Lubelski

Sieradzka [3]

1792 – 2006

Sieradzki [1]

1977

Sierakowska [1]

1815

Sierdzińska [1]

Sierkowska [4]

1788 – 1818

Jedlanka – Kaznów

Sierkowski [8]

1768 – 1802

… – Uścimów

Siermiak [2]

1740 – 1766

… – Wólka Zawieprzycka

Sierpińska [3]

1911

Sierzputowska [1]

1821

Ostrów Lubelski

Sierzputowski [2]

1820

Ostrów Lubelski

Sietko [4]

1697

Głębokie

Sigieda [2]

1882

Charlęż

Sigiewicz [2]

1731

Ostrów Lubelski

Sikacz [3]

1667 – 1670

Brzeźnica Książęca

Sikiewicz [2]

1699

Uśimów

Sikora [27]

1772 – 1952

Sikorska [8]

1684 – 2011

Drozdówka – …

Sikorski [11]

1858 – 1899

Zawieprzyce – Sarzyn

Sikurek [2]

1690

Brzeźnica Bychawska

Sikuta [1]

1740

Brzeźnica Książęca

Silczanka [1]

Silva Araneda [1]

2010

Silva Carrasco [2]

2007 – 2015

… – Santiago, Chile

Silva Casas Cordero [1]

Silva Ejsmentewicz [4]

1944 – 1962

Silva Guerra [1]

Silva Guerrero [2]

2013 – 2016

… – Concepcion, Chile

Silva Kosćina [1]

1983

Silva Melendez [2]

2010 – 2012

Silva San Martín [4]

1916 – 1920

… – Santiago, Chile

Silva Vergine [4]

1973 – 1989

Silva [6]

1954 – 2014

Santiago, Chile – …

Siłuch [2]

Simek [1]

Simonetti [1]

Siochalski [2]

1761

Ostrów Lubelski

Siodłowska [101]

1767 – 1922

Rozkopaczew

Siodłowski [85]

1745 – 1946

… – Rozkopaczew

Siódma [1]

Sipta [28]

1804 – 1951

Zezulin – Wólka Stara Kijańska

Sitańska [1]

1797

Ostrów Lubelski

Sitański [2]

1797

Ostrów Lubelski

Sitek [1]

1756

Sitka [5]

1665 – 1676

Ostrów Lubelski

Sitkiewicz [2]

1728

Ostrów Lubelski

Sitkowska [2]

1723

Ostrów Lubelski

Sitkowski [1]

Sityńska [1]

Siukowska [1]

1796

Siukowski [1]

Siwak [3]

1670 – 1671

Ostrów Lubelski – Tysmienica

Siwakowska [16]

1796 – 1962

Ostrów Lubelski

Siwakowski [13]

1765 – 1956

… – Ostrów Lubelski

Siwek [7]

1875 – 1906

… – Jedlanka

Siwiec [1]

Siwik [3]

1889 – 1921

Poland – Massachusetts USA

Skalińska [4]

1746 – 1751

Ostrów Lubelski

Skaliński [1]

1710

Skalski [3]

1776 – 1865

… – Mława

Skarbek-Białobrzeska [1]

Skarek [2]

1822 – 1852

Skarwada [2]

1884

Kijany

Skarzyński [2]

1780

Wschowa

Skawińska [5]

1720 – 1741

Jedlanka – Krasne

Skawiński [4]

1700 – 1802

… – Brzeźnica Książęca

Skiba [3]

1894

Lubacz

Skibicka [1]

Skibiński [2]

1925

Wola Ostrowiecka

Skinderewicz [9]

1646 – 1686

… – Ostrów Lubelski

Skirzyńska-Cis [1]

2013

Skirzyński-Cis [1]

Skliński [2]

1727

Kaznów

Skoczuleś [1]

Skoczylas [42]

1739 – 1980

Kaznów – …

Skolimowska [32]

1686 – 2016

Kaznów – Goleniów

Skolimowski [49]

1660 – 2016

… – Londyn

Skomarowska [1]

1923

Kolechowice Kolonia

Skomorowska [6]

1784 – 1937

… – Kaznów

Skomorowski [9]

1870 – 1930

… – Kolechowice

Skonski [2]

1732

Uścimów

Skop [28]

1648 – 1711

… – Ostrów Lubelski

Skorek [2]

Skorópska [1]

Skorubski [3]

1812 – 1841

Dębowa Kłoda – Krasne

Skorupczanka [2]

1778 – 1785

Skorupska [1]

Skorupski [2]

1903

Przewłoka

Skorzecka [1]

1778

Ostrów Lubelski

Skorzecki [1]

Skotarczak [1]

1927

Skowron [9]

1800 – 1876

Gródek – Czemierniki

Skowronek [7]

1778 – 1883

Stare Miasto – Komarówka

Skowrońska [5]

1761 – 1921

Ostrów Lubelski – …

Skowroński [4]

1718 – 1749

… – Brzostówka

Skóra [2]

1934

Szczebrzeszyn

Skórka [5]

1792 – 1881

… – Białobrzegi

Skórniewska [5]

1809 – 1875

Wólka Zawieprzycka

Skórniewski [10]

1772 – 1878

… – Wólka Zawieprzycka

Skórzewska [1]

1753

Kaznów

Skórzewski [14]

1730 – 1878

… – Zwierzyniec

Skrobońska [1]

Skrobowska [2]

1915 – 1952

Czechówka – Wólka Zawieprzycka

Skrobowski [4]

1862 – 1888

… – Wólka Zawieprzycka

Skrzeszewska [1]

1851

Skrzeszowska [1]

1775

Ostrów Lubelski

Skrzeszowski [1]

1755

Skrzybowski [2]

1750 – 1774

… – Ostrów Lubelski

Skrzymowska [8]

1746 – 1827

Wólka Kijańska – Jedlanka

Skrzymowski [6]

1726 – 1913

… – Kozirynek

Skrzyniecki [1]

Skrzyńska [1]

Skrzypczak Freiberg [1]

Skrzypczak [28]

1841 – 2008

Zezulin – …

Skrzypczyńska [2]

1941 – 1948

Kępa Gostecka – Kolechowice

Skrzypczyński [4]

1894 – 1970

Kolonia Nadwiślańska – Lubartów

Skrzypek [2]

1874

Świrże

Skrzypiec [3]

1755 – 1778

… – Gościniec

Skubisz [2]

Skubiszewska [1]

1860

Skublewski [2]

1854

Sosnowica

Skubnik [2]

1953

Lublin

Skulimowska [5]

1927

Kolechowice

Skulimowski [4]

1894 – 1926

Stępków – Suchodoły

Skup [1]

Skurka [1]

Skurłatowicz [1]

Skuryliński [2]

1755

Ostrów Lubelski

Skurzewska [1]

1804

Wólka Zawieprzycka

Skutnik [2]

1844

Jawidz

Skwarski [3]

1670 – 1698

… – Ostrów Lubelski

Sleboda [2]

1820

Ostrów Lubelski

Slendak [1]

Sleszyńska [1]

Sloma [1]

Slomska [1]

Słabionak [1]

Sławecka [1]

Sławek [1]

1805

Sławińska [7]

1841 – 1941

Talczyn – Kolechowice

Sławiński [6]

1835 – 1909

… – Rygola

Sławkowski [2]

1859

Winiary Opatowskie

Słobodzińska [1]

1840

Słoma [3]

1954

Łowicz

Słomianowski [2]

1884

Słomińska [1]

1823

Łuków

Słomiński [1]

Słomka [30]

1701 – 1989

Uścimów – …

Słońce [2]

1770 – 1790

… – Rudka Kijańska

Słotwińska [8]

1668 – 1792

Brzeźnica Bychawska – …

Słotwiński [9]

1695 – 1717

Brzeźnica Bychawska

Słowik [86]

1726 – 1931

… – Maśluchy

Słowikowska [2]

1729

Babianka

Słowikowski [3]

1954

Krzczonów

Słowiński [1]

Sługocka [1]

1709

Berejów

Sługocki [1]

Słupecki [1]

1834

Słupkowski [3]

1761

Rozkopaczew

Służewska [1]

1750

Smagorowicz [104]

1740 – 1934

… – Głębokie

Smagorzewski [3]

1745 – 1765

… – Uścimów

Smardzewska [1]

Smarżewska [1]

1726

Kolechowice

Smarżewski [1]

Smentek [1]

Smentewicz [1]

Smęt [2]

1871

Skoki

Smętkowska [1]

1921

Smętkowski [2]

1926 – 1954

Smolak [1]

1736

Smolarczyk [1]

1779

Smolarski [2]

1730 – 1755

… – Ostrów Lubelski

Smolarz [27]

1721 – 1950

… – Stoczek

Smoleńska [1]

Smolewska [1]

Smolewski vel Smoliński [1]

Smolewski [1]

1710

Ostrów Lubelski

Smolińska [12]

1797 – 1936

… – Tyśmienica

Smoliński [18]

1713 – 1912

Ostrów Lubelski – Kolonia Marysin

Smolska [1]

Smotrycki [3]

1847 – 1868

Syczyn – Uścimów

Smulczyk [2]

1953

Krośniewice

Smyczek vel Smyk [4]

1687 – 1744

Rozkopaczew

Smyczek [68]

1661 – 1778

… – Rozkopaczew

Smyczek/Smyk [1]

1670

Smyk vel Grodek [1]

Smyk vel Kapitan [1]

1892

Ostrów Lubelski

Smyk vel Szewczyk [1]

1801

Lublin

Smyk [459]

1700 – 2011

Smyk/Świrszczewska [1]

1787

Rozkopaczew

Smyk/Świrszczewski [1]

1750

Smyl [2]

Snitko [1]

Sobczak [12]

1740 – 2000

Sobczuk [13]

1720 – 1775

… – Ostrów Lubelski

Sobczyk [6]

1671 – 1773

Głębokie – Ostrów Lubelski

Sobczyńska [31]

1772 – 1995

Sobczyński [32]

1750 – 2002

Sobek [1]

Sobestych [1]

1764

Sobianek [2]

1731

Brzeźnica Bychawska

Sobich [28]

1690 – 1961

… – Ostrów Lubelski

Sobiech [29]

1660 – 1845

… – Brzeźnica Książęca

Sobiecka [1]

Sobieraj [2]

1737

Rozkopaczew

Sobiesek [2]

1724

Brzeźnica Książęca

Sobiesiak vel Sobiech [1]

1728

Brzeźnica Książęca

Sobiesiak [3]

1712 – 1890

Brzeźnica Książęca – Jazgarzew

Sobiesik [2]

1690

Brzeźnica Bychawska

Sobieski vel Sobieszczak [1]

1730

Sobieski [5]

1756 – 1798

Kaznów – Szczekociny

Sobiesty [2]

1680

Ruda na Piłach

Sobieszczak vel Sobiech vel Sobczuk [1]

1700

Sobieszczak vel Sobiesek [1]

1701

Brzeźnica Książęca

Sobieszczak vel Sobiesiak [1]

1687

Brzeźnica Książęca

Sobieszczak [16]

1708 – 1797

Brzeźnica Książęca – Kaznów

Sobieszczańska [9]

1753 – 1873

Rozkopaczew

Sobieszczański [5]

1730 – 1867

… – Kolechowice

Sobieszek [7]

1729 – 1939

Brzeźnica Książęca – …

Sobijanek [16]

1817 – 1946

Sobińska [1]

Sobol [3]

1850 – 1886

… – Kolechowice

Sobolewska [22]

1815 – 1964

Ostrów Lubelski – …

Sobolewski [23]

1760 – 1994

Sobolińska [1]

Sobor [1]

Sobot [1]

Sobótka [2]

2008

Sobstyl [4]

1833 – 1881

… – Kaznów

Sobstyn [2]

1907 – 1940

Kaznów

Sobucka [1]

Socewicz [1]

Socha [19]

1851 – 1994

Sochaczewski [2]

1817

Buków

Sochal [22]

1835 – 1947

Przybysław – Rudka Starościańska

Sochan [2]

Sochoł [1]

1832

Soczewicz [2]

1802 – 1832

Soczyńska [2]

Soćko [2]

1909

Olszyce

Sokolnicka [1]

1700

Sokołowska [33]

1774 – 1959

… – Ostrów Lubelski

Sokołowski [25]

1779 – 1960

Horodyszcze – Ostrów Lubelski

Sokowska [1]

Sokół [11]

1857 – 1905

Ziółków – Ostrów Lubelski

Solecka [18]

1691 – 1904

Drozdówka – Rudka Starościńska

Solecki [19]

1688 – 1919

Drozdówka – Rudka Kijańska

Soleczak [2]

1713

Drozdówka

Soliwoda [1]

Sołoch [3]

1822 – 1825

Brzeźnica Książęca – Wólka Rokicka

Sołowiej [1]

Sołtys [1]

Sołtysiak [1]

Sołtysz [2]

1740 – 1760

… – Rozkopaczew

Sołucha [1]

Sommerfeld [1]

Sonczyński [2]

1679

Ostrów Lubelski

Sonka [2]

Sontowski [2]

1725

Uścimów

Sopczak [1]

1747

Brzostówka

Sopczuk vel Sopczak [1]

1728

Młyn Królik

Sopczuk [3]

1746

Wólka Zawieprzycka

Sopelak [2]

1682

Berejów

Sorczyński [2]

1910

Choiny

Soroczyńska [2]

1783 – 1804

… – Uścimów

Soroczyński [1]

1758

Soroka vel Syroczyński [1]

1761

Sosnowicka [1]

1782

Sosnowska [1]

1783

Soszka [1]

Soszko [2]

1792

Kamionka

Soszyńska [1]

1800

Hrubieszów

Soszyński [1]

Sowa vel Sawicki [1]

1874

Rudka Kijańska

Sowa [58]

1794 – 1975

Zabiele – …

Sowiak [2]

1687

Kolechowice

Sowicka [15]

1823 – 1895

Wólka Kijańska – Rudka Kijańska

Sowicki [14]

1702 – 1907

Ostrów Lubelski – Rudka Kijańska

Sowik vel Słowik [1]

1732

Brzeźnica Książęca

Sowik [79]

1663 – 1886

… – Brzeźnica Książęca

Sowińska [21]

1673 – 1880

Sowin – Witowo

Sowiński vel Multanowski [1]

1799

Kaznów

Sowiński vel Sowicki [1]

Sowiński [34]

1630 – 1783

Sowowska [1]

1688

Kaznów

Sowowski [1]

Spaczyńska [14]

1858 – 1953

Wólka Zawieprzycka

Spaczyński [8]

1833 – 1953

… – Wólka Zawieprzycka

Speponowska [1]

1796

Rozkopaczew

Speponowski [1]

1770

Spica [2]

1891

Uścimów

Spidniewska [1]

1840

Sowin

Spidniewski [1]

Spinek [3]

1921

Żyrardów

Spodniewska [4]

1852 – 1886

… – Głębokie

Spodniewski [3]

1814 – 1863

… – Ostrówek

Spychalska [1]

Spytek [4]

1880 – 1887

Bonkowice – Bukowiec

Sroczynska [2]

Sroczynski [1]

Stabankowicz [1]

1660

Ostrów Lubelski

Stachal [3]

1896

Zezulin

Stachnio [3]

1876

Stachorzecka [1]

Stachorzecki [2]

1925

Zawieprzyce

Stachowska [3]

1896

Chojno

Stachowski [1]

Stachura [44]

1820 – 2002

Niemce – Chalons en Champagne

Stachurska [1]

Stachurski [1]

1920

Stachyra [5]

1802 – 1850

Krzczonów – Głębokie

Stadnicka [4]

1787 – 1844

… – Ostrów Lubelski

Stadnicki [16]

1782 – 1851

… – Ostrów Lubelski

Stadnik [13]

1762 – 1914

Wólka Zawieprzycka – Kijany Dalsze

Stafijowski [3]

2013

Stafińska [1]

1895

Stagińska [2]

1834

Kaznów

Stagiński [1]

1805

Stalczuk [1]

Stalenga [2]

1897

Niwa Baranowska

Stalmach [2]

1712

Rozkopaczew

Stamirowska [1]

Stanczak [1]

Stanczus [1]

Stangret [2]

1746

Brzostówka

Staniak [2]

1996

Stanicka [3]

1806

Brzeźnica Książęca

Stanicki [1]

1773

Stanisławska [1]

1926

Zabiele

Stanisławski [4]

1873 – 1937

… – Zabiele

Staniszewski [1]

1748

Staniszowski vel Staszewski [1]

1716

Staniwłosek [2]

1802

Brzeźnica Książęca

Stankiewicz [23]

1751 – 1959

Krasne – USA

Stanko [1]

Stańczyk [4]

1945

Smoryń

Stańko [1]

Stapf [4]

1948 – 1980

Starczewski [2]

1951

Przyłęk

Staręga [1]

Staropiętka [52]

1760 – 1926

… – Wólka Stara Kijańska

Starosta [1]

Starownik [69]

1665 – 1954

Ostrów Lubelski – Maśluchy

Starzyńska [5]

1683 – 1715

Krasne – Brzeźnica Książęca

Starzyński [6]

1687 – 1695

Rudka – Uścimów

Stasiak [15]

1900 – 1952

Wielkolesie – …

Stasicki [2]

Stasiewicz [1]

Stasiewna [1]

1767

Stasiewska [1]

1740

Brzeźnica Bychawska

Stasiewski vel Staszewski [1]

1717

Stasiuk [5]

1730 – 1733

Kolechowice

Staszczak [1]

1792

Staszczuk [3]

1946 – 1987

Staszczyk [2]

1876

Witaniów

Staszek [2]

1955

Lubartów

Staszewska [64]

1727 – 1958

… – Ostrów Lubelski

Staszewski [42]

1736 – 1929

Brzeźnica Bychawska – Ostrów Lubelski

Staszuk [2]

1833

Milejów

Stawarski [5]

1872 – 1917

Zawadówka – Brzostówka

Stawecki [2]

1865

Stawicki [2]

1874

Stawinoga [14]

1872 – 1955

Gołąb – Kaznów

Stawiński [1]

Stawska [3]

1758

Stawski [1]

1902

Drozdówka

Stazlowska [1]

1746

Ostrów Lubelski

Stazlowski [2]

1709

Ostrów Lubelski

Stągiewnik [1]

Stągiewska [1]

1691

Ostrów Lubelski

Stągiewski [1]

Steblecka [2]

1728 – 1731

Jedlanka

Steblecki [1]

Stec [4]

1811

Steciak [4]

1770 – 1811

Steciuk [8]

1804 – 1937

Uścimów – …

Steckowski [1]

1777

Steć [22]

1854 – 1912

Puchaczew – Uścimów

Stedzianowska [1]

1688

Berejów

Stedzianowski [1]

Stefan [1]

1723

Stefanecka [1]

Stefaniak vel Wasilewski [2]

1797

Żunka

Stefaniak [17]

1735 – 1953

… – Rozkopaczew

Stefanik [2]

1671

Kaznów

Stefaniuk [2]

Stefanowicz [3]

1768 – 1769

Parczew – …

Stefańska [5]

1853 – 1870

Goliszów – Brzeźnica Książęca

Stefański [6]

1827 – 1873

Lubartów – Brzeźnica Książęca

Stelmach [9]

1698 – 1886

Wólka Zawieprzycka – Rudka

Stempińska [2]

Stempiński [2]

Stempkowski [4]

Stenberg [1]

1983

Stenczyk [1]

Stepaniak [3]

1841

Zieńki

Stepanik [2]

1849

Krasne

Stepaniuk [3]

1836 – 1886

… – Kozera

Stepańska [1]

1836

Zieńki

Stepke [1]

Sterniczuk [2]

1829

Sternik [45]

1838 – 1967

Wólka Zawieprzycka – …

Stępieć [2]

1824

Stępińska [1]

Stępke [8]

1858 – 1886

Wilkołaz – Ostrów Lubelski

Stępko [2]

1743

Kolechowice

Stępkowska [7]

1853 – 1885

Drozdówka – Rozkopaczew

Stępkowski [20]

1727 – 1884

Rozkopaczew

Stępniak [4]

1892 – 1936

… – Kawka

Stobiecki [2]

1986

Radom

Stochol [1]

1857

Stocki [3]

2005 – 2007

Canada

Stockowska [1]

Stoińska [1]

1740

Stoiński [2]

1689 – 1729

Stok [1]

Stokowska [1]

1982

Stokowski [4]

Stolarczyk [3]

1679

Jedlanka

Stolarska [18]

1842 – 2005

Góry, par. Markuszów – …

Stolarski [28]

1772 – 2010

Stolarz [2]

1698

Ostrów Lubelski

Stolat [1]

1848

Stopczyńska [1]

1863

Stopczyński [3]

1858

Puchaczów

Strachowska [2]

1764

Brzeźnica Bychawska

Strachowski [1]

Stradowska [8]

1886 – 1959

Brzostówka – Ostrów Lubelski

Stradowski [9]

1795 – 1930

Kokot woj. kieleckie – Kolechowice

Strasburg [2]

1897

Wólka Rokicka

Strasik [1]

Strasser [1]

Straszyk [2]

1781

Brzeźnica Książęca

Strazenburg [2]

1872

Wólka Zawieprzycka

Strońska [1]

1894

Gródek Jagielloński

Stroński [1]

Stróżka [3]

Strug [10]

1899 – 1959

Sieprawki – Ostrów Lubelski

Struss [1]

Struszewska [5]

1870 – 1884

Krasne

Struszewski [6]

1843 – 1881

Sowin – Krasne

Strutyńska [1]

1955

Strużyńska [1]

Strycharski [2]

1830

Stryczny vel Styczny [1]

Strykowska [2]

1745 – 1747

Kolechowice

Strykowski [2]

1747

Kolechowice

Strzałkowska [1]

Strzela [2]

1700

Brzostówka

Strzelczuk [2]

1819

Rudka Kijańska

Strzelczyk [3]

Strzelec [4]

1673

Brzeźnica Książęca

Strzemecka [3]

1870 – 1882

Brzeziny – Rozkopaczew

Strzemecki [1]

1873

Strzemiecka [17]

1850 – 1957

Zawieprzyce – Rozkopaczew

Strzemiecki [15]

1837 – 1932

… – Rozkopaczew

Strzyżewska [6]

1924

Rudka Starościańska

Strzyżewski [2]

1887

Stępków

Studer [1]

1600

Studyński [1]

Stuj [1]

Stujka [1]

Stummer [1]

1816

Kraków

Stupaczuk [2]

1810

Kolechowice

Styczyńska [8]

1854 – 1873

… – Babianka

Styczyński [13]

1788 – 1885

Margrabów – Tyśmienica

Stykowska [1]

Stykowski [1]

Stypuła [3]

1930

Styrniczak [57]

1740 – 1835

… – Wólka Zawieprzycka

Styrnik [68]

1813 – 1945

Wólka Zawieprzycka

Subocińska [1]

Subotkiewicz [1]

1949

Sucharczuk [5]

1896 – 1956

Orzechów – Łykowo

Sucharski [2]

1796

Mościska

Suchodolska [21]

1730 – 1975

… – Parczew

Suchodolski [23]

1839 – 1988

Bodaki – …

Suchoń [1]

1816

Suchorab [61]

1808 – 1931

Piesia Wola – Nowy Uścimów

Suchowolska [2]

Sudak [2]

1954

Krasnystaw

Sudkiewicz [1]

Sudoł [2]

1888

Sudomir [2]

1905

Gołaszów

Sufczyńska [1]

1681

Ostrów Lubelski

Sufczyński [3]

1673 – 1688

Ostrów Lubelski

Sugier [7]

1875 – 1921

Czerwonka – Berejów

Sugiera [1]

1939

Sulej [3]

1838

Stok

Suleńska [1]

Sulidzanka [1]

Suliga [3]

1696 – 1698

Brzostówka

Sulińska [2]

1819 – 1822

Janów

Suliński [2]

1788

Sulowski [2]

1959

Chrzanów

Sumionek [2]

1739

Wólka Zawieprzycka

Sumorek [2]

1697

Jedlanka

Sunczyńska [1]

1684

Ostrów Lubelski

Sunczyński [1]

Supłowski [3]

1835 – 1866

Tyśmienica – Drozdówka

Supryn [1]

Suprynowicz [2]

1881

Wereszczyn

Suprzyniuk [2]

1800

Ostrów Lubelski

Surmacz [2]

1820 – 1878

Kombornia

Surmianek [1]

Surokomska [1]

Surowińska [1]

Suszczyk [4]

1838 – 1958

Wola Wereszczyńska – Orzechów Stary

Suszek [4]

1939 – 1949

Rokitno

Sutoris [2]

1663 – 1683

… – Brzeźnica Książęca

Sutryk [78]

1740 – 2010

Dębowa Kłoda – …

Suwała [2]

1874

Ruska Wola

Suwczyńska [1]

1676

Ostrów Lubelski

Suwczyński [1]

Suzińska [1]

Suzonowicz [2]

1827

Horodyszcze

Swatowska [1]

1940

Żółkiewka

Sweklej [5]

1809 – 1872

Jabłoń – …

Swetlej [4]

Swiarowski [2]

1750 – 1771

… – Kaznów

Swic [4]

Sych [6]

1893 – 1947

Zawieprzyce – Radzic Nowy

Sychut [4]

1855 – 1939

… – Brzeźnica Leśna

Sycińska [1]

Syczyński [2]

1801

Czysta Dębina

Sygnet [5]

1673 – 1681

Brzeźnica Bychawska

Sykacz [2]

1687

Kaznów

Sykut vel Szychut vel Sikuta [1]

1696

Brzeźnica Książęca

Sykut [22]

1690 – 1797

Brzeźnica Książęca

Symotiuk [2]

1895

Trofanowa koło Kołomyi

Sypniewski [2]

1896

Kock

Syroka [1]

Syrokomski [1]

1806

Kolechowice

Syryjczyk [2]

Sysiak [5]

1918 – 1922

Lisów – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Syta [3]

2011

Sytyczuk [1]

Sytyczyk [2]

1877

Orzechów

Sytyk [2]

1867

Orzechów Nowy

Szabera [1]

1862

Ostrów Lubelski

Szablat [2]

1681

Jamy

Szablowska [5]

1902 – 1923

Brzeźnica Bychawska Kolonia

Szablowski [3]

1879 – 1914

Sewerynówka – Parczew

Szabłowska [1]

1826

Szabłowski [2]

1876

Sewerynówka

Szachowicz [2]

1699

Rudka

Szachowska [1]

Szaciński [3]

1785 – 1868

… – Dębowce

Szacunek [2]

1775 – 1810

… – Brzeźnica Książęca

Szaczuk [2]

1800

Kostry

Szadkowski [2]

1793 – 1825

… – Gościniec

Szadowski [1]

Szady [2]

1876

Ostrówek

Szafran [7]

1780 – 1896

Orzechów – Kolechowice

Szafranek [2]

1897

Dziesiąta

Szafraniec z Pieskowej Skały [1]

1425

Szafranska z domu Malczenko [1]

Szafrańska [22]

1785 – 1992

Szafrańska-Florczyk [1]

1986

Szafrański [31]

1782 – 2005

… – Zamość

Szajda [6]

Szajewska [3]

1793 – 1860

… – Brzostówka

Szajewski [4]

1796 – 1835

Szajna [2]

1932

Szakieła [2]

1829

Uścimów

Szalaska [1]

Szalast vel Walczak [1]

Szalast [432]

1729 – 1961

Wólka Zawieprzycka – Cyców

Szaliszewska [1]

Szaliszewski [1]

1873

Głębokie

Szanajca [3]

1845

Biłgoraj

Szaniawska [2]

1827

Ostrów Lubelski

Szaniawski [3]

1777 – 1821

Szapiro [2]

1860 – 1890

Szarek [2]

1880

Szarniak [2]

1723

Wólka Kijańska

Szarnowski [2]

1805

Ostrów Lubelski

Szasta [1]

Szastak [2]

1728

Berejów

Szatkowski [3]

1760 – 1789

… – Ostrów Lubelski

Szatna [1]

1839

Kramczun

Szatny [1]

Szatyluk [3]

1794 – 1840

Orzechów Nowy – Drozdówka

Szatyła [2]

1818 – 1831

Orzechów

Szatyło [3]

1831 – 1850

… – Jedlanka

Szaweł [2]

1848

Parczew

Szawłowska [4]

1773 – 1972

Kolechowice – …

Szawłowski [3]

1750 – 1968

Szawłowski-Sulima [1]

1924

Szawrańska [1]

1875

Szczałko [2]

1760 – 1789

… – Gościniec Gorzelnia

Szczebiatowski [2]

1740 – 1766

… – Rozkopaczew

Szczebietowska [4]

1852 – 1874

Wólka Zawieprzycka – Brzostówka

Szczebietowski [7]

1812 – 1873

Nowogród par. Kijany – Brzostówka

Szczebiotowska [1]

1890

Brzostówka

Szczepan [1]

Szczepanek vel Szczepanik [1]

Szczepanek [99]

1646 – 1846

… – Wólka Kijańska

Szczepaniak [37]

1797 – 1931

Gościniec – Kaznów

Szczepanik [13]

1672 – 1942

Brzeźnica Bychawska – …

Szczepaniuk [23]

1831 – 1928

Dębowa Kłoda – Tulniki

Szczepankowska [1]

Szczepanowska [2]

1765 – 1798

Żelechów – Rozkopaczew

Szczepanowski [1]

1762

Szczepańska [39]

1698 – 1962

Ostrów Lubelski

Szczepański [42]

1670 – 1938

… – Rozkopaczew

Szczerba [5]

Szczerbaków [8]

1821 – 1885

… – Kolechowice

Szczerbicz [2]

1750 – 1773

… – Ostrów Lubelski

Szczerbińska [2]

1890

Piesia Wola

Szczerbiński [1]

Szcześniewska [1]

1789

Szczęch [28]

1782 – 1974

Szczęg [1]

1780

Górki

Szczęk(Szczęch) [1]

Szczęk [7]

1953

Gródek Szlachecki

Szczęsna [5]

1921 – 1965

Zabiele – …

Szczęsny [5]

1877 – 1954

Baranów – Lubartów

Szczoniak [1]

Szczuchniak [6]

1898 – 1949

Trzciniec – Wólka Domaszewska

Szczucki [2]

1718

Krasne

Szczudło [1]

Szczuka [4]

2000 – 2004

Szczupak [1]

Szczur [3]

1845

Szczurek-Cergowski [1]

1897

Cergowa

Szczurkiewicz [2]

1669 – 1689

… – Ostrów Lubelski

Szczurowska [3]

1630

Szczurowski [13]

1740 – 1801

Lisznia – …

Szczurzyńska [1]

1847

Szczyciński [2]

1793

Łaskarzew

Szczygielska [46]

1777 – 1974

Ostrów Lubelski

Szczygielski [48]

1752 – 1942

parafia Wohyń – Ostrów Lubelski

Szczygieł [13]

1790 – 1883

… – Nowodwór

Szczypkowski [2]

2013

Szczecin

Szelc [6]

1931

Szelepa [2]

1886

Wola Wereszczyńska

Szelepusta [2]

1913

Puchaczów

Szelezińska [3]

1870 – 1886

Czemierniki – Kolechowice

Szeleziński [5]

1843 – 1886

… – Kolechowice

Szelęgowski [2]

1861

Rozkopaczew

Szeluszkiewicz [2]

1803

Ostrów Lubelski

Szemplewska [1]

Szepkowska [1]

1698

Ostrów Lubelski

Szepkowski [1]

Szeremecki [1]

1833

Szeremet [2]

1802 – 1836

… – Wereszczyn

Szerengowski [1]

Szerenos [1]

1822

Szewc [10]

1755 – 1904

… – Stanin

Szewczak [15]

1750 – 1912

… – Rudka Kijańska

Szewczuk [12]

1700 – 1898

… – Krasne

Szewczyk vel Fiutka [2]

1803

Brzeźnica Bychawska

Szewczyk [128]

1664 – 1938

… – Dobra

Szewczyk? [1]

Szewera vel Szabera vel Rewera [1]

1825

Hilin

Szewera [1]

Sziler [1]

Sziomioł [1]

1763

Szklarczyk [8]

1906 – 1989

Rawa – …

Szklarz [5]

1678 – 1761

Jedlanka – Ostrów Lubelski

Szkodzik [2]

1726

Ostrów Lubelski

Szkuat [135]

1745 – 2015

… – Lublin

Szkutnik [11]

1812 – 1914

Jawidz – Spiczyn

Szlachetka [1]

Szlesińska [2]

1985 – 1988

Szlesiński [3]

1960 – 1986

Łódź – …

Szmicek [1]

Szmigielska [1]

Szmitko [3]

1938 – 1979

Szmol [2]

1789

Nowogródek

Szmyd [14]

1820 – 1923

Szmyt [1]

Szomańska [2]

1754

Ostrów Lubelski

Szostak [30]

1770 – 1949

… – Ludwinów

Szostakiewicz [32]

1750 – 1909

… – Ostrów Lubelski

Szpaczyńska [1]

Szpaczyński [3]

1863 – 1901

Wólka Zawieprzycka

Szpak [1]

1970

Szpakowska [1]

1800

Szpila [1]

Szponar [2]

1945

Lubartów

Szpos [2]

1865

Lublin

Szpot [2]

1950

Jaszczów

Szpyruk [1]

1929

Szrott [2]

1957

Sztajnic [2]

1888

Guzawa

Sztetter [1]

1802

Sztorc [1]

Szubert [2]

1736 – 1756

… – Rozkopaczew

Szubska [1]

1965

Szubski [1]

1909

Szubstarska [1]

1882

Garbatówka

Szubstarski [1]

Szukała [7]

1665 – 1677

Ostrów Lubelski

Szulakiewicz [1]

1860

Szulc [7]

1849 – 1893

Kraśnik – Ostrów Lubelski

Szulej [4]

1954

Szczecin

Szulencka [1]

Szulik [6]

1877 – 1910

… – Działyń

Szulikowska [1]

Szulman [1]

1860

Szumiacki [2]

1683

Uścimów

Szumielewicz [2]

Szumiła [1]

1913

Warszawa, Praga

Szumiło [8]

1731 – 1890

Rozkopaczew – Czerniew

Szumińska [1]

1689

Uścimów

Szumiński [1]

Szumkiewicz [2]

1755 – 1777

… – Zabiele

Szumla [3]

1787

Szumna [1]

Szumska [2]

1838 – 1903

… – Ostrów Lubelski

Szumski [6]

1861 – 1896

Adampol – Pohulanka

Szunejko [2]

1901

Mińsk Litewski

Szupłowska [12]

1747 – 1891

Kolechowice – Rudka Starościańska

Szupłowski [18]

1712 – 1858

… – Drozdówka

Szurek [1]

1855

Szust [2]

1760 – 1780

… – Kolechowice

Szustak [1]

Szustka [3]

1876 – 1879

… – Stoczek

Szuszko [2]

1903

Kurów

Szut [2]

1791 – 1831

… – Kolechowice

Szutkowski [1]

1781

Szuwar [2]

1897

Witaniów

Szwabowski [1]

Szwaj [5]

1690

Brzeźnica Książęca

Szwajczek [1]

Szwajkowska [1]

Szwalbe [2]

1951

Mszadla Stara

Szwarcemberg-Czerny [2]

1630 – 1680

Szwed [1]

Szwedo [3]

Szyba [1]

Szybicki [1]

Szybłowska [1]

Szych [4]

1899

Nowa Wola

Szycha [2]

1844

Szychniewicz [3]

1966 – 1997

Szycholec [3]

1889

Nowogród par. Kijany

Szychowicz [1]

Szycht [1]

1847

Szychta [4]

1855 – 1873

… – Bystrzyca

Szychut [3]

1732 – 1734

Brzeźnica Książęca

Szychutek [2]

1725

Brzeźnica Książęca

Szyder [1]

1773

Szydłowska [4]

Szydłowski [6]

1847 – 1887

Tulwin – Górka

Szydzińska [5]

1770 – 1781

Uścimów

Szydziński [4]

1745 – 1778

… – Browar na Gościńcu

Szyjkowska [1]

1803

Kłoczów

Szyjkowski [1]

Szykac [3]

1700 – 1702

Brzeźnica Bychawska – Jedlanka

Szykaczyk [2]

1703

Brzeźnica Bychawska

Szykulska [1]

Szykut [1]

1736

Brzeźnica Książęca

Szymanczuk [4]

1716 – 1739

… – Brzostówka

Szymanek [110]

1710 – 1943

… – Kolechowice

Szymaniak [140]

1730 – 1934

… – Wólka Kijańska

Szymanka [1]

Szymankiewicz [22]

1762 – 1848

… – Brzeźnica Książęca

Szymankowicz [8]

1780 – 1807

… – Brzeźnica Książęca

Szymanowicz [8]

1671 – 1852

Ostrów Lubelski – …

Szymańczak [1]

Szymańczyk [2]

2009

Szymańska vel Kowalska [1]

1789

Bychawka

Szymańska [29]

1677 – 1949

Ostrów Lubelski – …

Szymański [38]

1672 – 1942

Brzostówka – …

Szymbor [1]

1744

Szymczak [48]

1750 – 1949

… – Lubartów

Szymczuk [13]

1711 – 1892

Tyśmienica – …

Szymczyk [2]

1759

Buradów

Szymczyński [3]

1810 – 1845

… – Uścimów

Szymeczek [1]

1761

Szymińska [1]

1811

Jarosty

Szymiński [1]

Szymkiewicz [6]

1680 – 1784

… – Zabiele

Szymkówna [1]

Szymoniak [3]

1895

Boruń

Szymoszek [1]

Szymowicz [1]

Szymula [3]

1946

Cegielnia

Szynajko [2]

1730

Wólka Zawieprzycka

Szynkarowska [1]

1768

Szypiańska [1]

Szypłowska [1]

Szypłowski [1]

Szypowska [2]

Szypszak [1]

Szypulska [1]

Szypulski [7]

Szysiak [2]

1895

Szczekarków

Szyszczak [1]

1792

Szyszka [17]

1834 – 1919

Gózd – Gardzienice

Szyszko [2]

1866 – 1894

Puchaczów – Rudno

Szyszkowska [3]

1756 – 1917

Jedlanka – …

Szyszkowski [10]

1736 – 1865

Szytka [1]

Ścianowska [1]

1709

Jedlanka

Ścianowski [1]

Ścibak [1]

Ścibiorski [2]

1883

Ciotcza

Ścibor [1]

Ścibora [1]

Ścibór Rylska [1]

Ścibór Rylski [9]

1610 – 1660

Ścieśniewicz [1]

Ścioch [5]

1835 – 1871

Domaszewnica – Uścimów

Ścisło [3]

1897 – 1918

Brzeźnica Bychawska – Brzeźnica Bychawska Kolonia

Ścisłowska [18]

1847 – 1924

Bójki – Jedlanka

Ścisłowski [28]

1825 – 1986

Ściuba [4]

1887

Glinny Stok

Śledzińska [1]

Śledź [22]

1879

Ślepecka [1]

1772

Wólka Zawieprzycka

Ślepecki [2]

1750

Ślepowrońska [2]

1856 – 1858

Uścimów

Ślepowroński [3]

1818 – 1861

Śliczniak [4]

1853 – 1890

… – Rozkopaczew

Śliwa [1]

Śliwińska [21]

1792 – 1937

Rudka Kijańska – Opoczno

Śliwiński [34]

1750 – 1891

Śliwonik [2]

1844

Kowalewszczyzna

Ślusarczyk [1]

Ślusarski [1]

Śmiałko [1]

Śmiałkowicz [1]

Śmić [2]

1890

Czemierniki

Śmieczuszewski [1]

Śmietańska [6]

1752 – 1785

Ostrów Lubelski – …

Śmietański [4]

1722 – 1757

… – Kaznów

Śmigasiewicz [2]

1949

Pawłów

Śmigicka [1]

Śmigielska [9]

1732 – 1903

Jedlanka – Kopina

Śmigielski [11]

1730 – 1878

Jedlanka – …

Śniadkowska [2]

Śniadyńska [1]

1803

Śniatkowska [2]

1858

Skobów

Śniatkowski [1]

1810

Śpiewak [2]

1920

Domaszewnica

Średzińska [1]

Świadkiewicz [1]

Świąder [3]

1668

Brzostówka

Świątek [3]

1881 – 1890

Władysławów

Świć [3]

1885

Sewerynówka

Świder [1]

Świderczak [2]

1739

Brzostówka

Świderska [25]

1719 – 1993

Świderski [34]

1720 – 2007

Świdlińska [1]

1795

Świdliński [4]

1792 – 1866

Świdzińska [2]

1792 – 1979

Świdziński [6]

1855 – 2005

Markuszów – …

Świeboda [10]

1735 – 1805

Świec [2]

1728

Kaznów

Świech [3]

1838 – 1865

… – Dębice

Świeć [2]

1820

Wierzchowiny

Świerczawski [1]

1833

Ostrów Lubelski

Świerczewska [1]

1792

Świerczowska [1]

1754

Rozkopaczew

Świerczowski [1]

Świerk [1]

Świernionka [1]

Świerszcz [4]

1866 – 1887

Ostrów Lubelski – …

Świerszczewska [7]

1742 – 1892

… – Ostrów Lubelski

Świerszczewski [9]

1770 – 1886

… – Ostrów Lubelski

Świętoński [3]

1909

Lipniak

Świrczewski vel Smyk [1]

1842

Rozkopaczew

Świrkowski [1]

1791

Świrszcz [5]

1830 – 1863

… – Glinny Stok

Świrszczewska [3]

1838 – 1964

Ostrów Lubelski – Lublin

Świrszczewski [2]

1779 – 1923

Rozkopaczew – Ostrów Lubelski

Świszcz [1]

1863

Brzeźnica Książęca

Świszczuk [1]

Świszczyk [2]

1671

Ostrów Lubelski

Świt [1]

1822

Świtliński [1]

1866

Głębokie

Tabaka [2]

1844

Załucze

Tabęcki [1]

Taborska [1]

1796

Taczalik [1]

Tadraczek [2]

1689

Brzeźnica Książęca

Tadys [1]

1758

Olbięcin

Tajer [16]

1903 – 1987

Klementowice – Lubartów

Talarek [3]

Talarko [1]

Talarowska [1]

Talęcka [1]

Taras [12]

1760 – 1991

Tarasińska [1]

Taratyka [2]

1832

Wychalów

Tarczyńska [1]

1818

Rudka Starościańska

Tarczyński [3]

1820 – 1914

Rudka Starościańska – Niedźwiada

Targański [2]

1895

Różanka

Targońska [1]

2003

Targoński [1]

Tarka [6]

1791 – 1880

… – Koralów

Tarkowska [5]

1800 – 1981

Tarkowski [7]

1757 – 1982

Kolechowice – …

Tarlanka [1]

1760

Tarnas [8]

1904 – 1951

Surków – Kaznów

Tarnowska [2]

Tatar [1]

1835

Tatara [4]

1888 – 1946

Dziesiątna – Czerniejów

Tatarczak [11]

1836 – 1950

Michów – Kaznów

Tatarka [4]

Tatarska [2]

1888

Czemierniki

Tatarski [2]

1882

Juliopol

Tąkiel [1]

1833

Tchorek [5]

1878 – 1917

Lubartów

Tchórek [5]

1855 – 1878

Niedźwiada – Brzeźnica Książęca

Tchórz [47]

1747 – 1958

Kaznów – Ostrów Lubelski

Tchórzewska [16]

1665 – 1844

Kaznów – Spiczyn

Tchórzewski [15]

1640 – 1890

… – Kolechowice

Tchórzowska [1]

Tegorowicz [1]

Telc [1]

1816

Telcarz [2]

1782

Serniki

Teleguj [4]

1902 – 1950

Jamy – Ostrów Lubelski

Telepska [16]

1834 – 1929

Justków – Berejów

Telepski [12]

1838 – 1916

Wygoda – Berejów

Temer [1]

1836

Teodorowicz [1]

Teper [3]

1733 – 1737

Brzostówka

Tepper [2]

1815 – 1845

… – Brzeźnica Bychawska

Terczyńska [2]

1709 – 1711

Ostrów Lubelski

Terczyński [1]

Tereszka [1]

Terlecka [7]

1731 – 1903

Rozkopaczew – Stępków

Terlecki [6]

1710 – 1882

… – Rudka Starościańska

Terliczek [2]

1828

Teschner vel Tesner [1]

1710

Teschner [2]

1739

Ostrów Lubelski

Tesner [20]

1736 – 1797

Ostrów Lubelski

Tęczyńska [1]

1473

Tęczyński z Morawicy [3]

1380 – 1447

Tichy [4]

1820 – 1877

… – Kolechowice

Tilo [2]

1678

Brzostówka

Tkacz [13]

1673 – 1710

Brzeźnica Książęca – Rozkopaczew

Tkaczyk vel Greguła [1]

1806

Brzeźnica Bychawska

Tkaczyk vel Gregura [2]

1771 – 1800

… – Brzeźnica Bychawska

Tkaczyk [288]

1710 – 1953

… – Kijany

Tobiasz [2]

1883

Witaniów

Tobolewska [5]

1864 – 1882

Ranarzew – Rudka Kijańska

Tobolewski [5]

1830 – 1884

… – Rudka Kijańska

Toboła [3]

1875

Firlej

Tobot [1]

1744

Spiczyn

Tobyła [2]

1744

Brzostówka

Toczek [1]

Toczko [1]

Tokarska [1]

1832

Tokarski [2]

1721

Uścimów

Tokarz [2]

1848

Nowa Wieś

Tokarzewska [2]

1702 – 1776

Brzeźnica Bychawska – Sosnowica

Tokarzewski [3]

1704 – 1708

Brzeźnica Bychawska

Tołbiński [2]

1861

Glinny Stok

Tołpyska [2]

1690

Ostrów Lubelski

Tołubińska [2]

1884 – 1959

Orzechów – Brzostówka

Tołubiński [4]

1905

Łęczna

Tomala [2]

Tomalak [1]

1748

Tomasiak vel Grosz [1]

1810

Brzostówka

Tomasiak [60]

1810 – 1951

Nowa Wieś – Kaznów

Tomasiewicz [5]

1885 – 1888

Bednarzówka – Folwark Królewski Dwór

Tomasik [3]

1818 – 1858

Brzostówka – …

Tomasiuk vel Grosz [1]

1803

Brzostówka

Tomasiuk [5]

1735 – 1759

… – Kolechowice

Tomasz [1]

Tomaszewska [15]

1776 – 1825

Ostrów Lubelski – Lubartów

Tomaszewski vel Tomecki [1]

1750

Rudka

Tomaszewski [18]

1746 – 1891

… – Niedźwiada

Tomczak [8]

1745 – 1796

… – Brzeźnica Bychawska

Tomczyk [2]

Tomecka [15]

1779 – 1867

Ostrów Lubelski – Głębokie

Tomecki [16]

1781 – 1872

Ostrów Lubelski – Jedlanka

Tomkiewicz [1]

Tomkowicz [1]

1937

Tomoń [6]

1976

Tompkins [2]

1975 – 2007

Tompolska [2]

Tompolski [1]

1923

Tonda [1]

1735

Ostrów Lubelski

Tonder vel Tonda [1]

Tonder [1]

1732

Ostrów Lubelski

Topolska [1]

Toporowska [2]

1842

Bystrzyca

Toporowski [5]

1889

Tyśmienica

Topp [1]

Topylak [1]

Topyła [44]

1818 – 1925

… – Tarło

Torbicz [3]

1906 – 1927

Hola – Wyryki

Torbińska [2]

1903

Rozkopaczew

Torbiński [2]

1873

Uścimów

Torek [2]

1724

Rozkopaczew

Toroja [1]

Torska [5]

1670 – 1693

Ostrów Lubelski

Torski [6]

1665 – 1680

Ostrów Lubelski

Toruj [2]

1893

Mełgiew

Tracz [9]

1744 – 1936

Wólka Kijańska – Kolechowice

Traczewska [1]

Traczyk [3]

1730 – 1731

Kaznów

Tramnicka [1]

1765

Rozkopaczew

Tramnicki [1]

1740

Tranowska [1]

1803

Tratkowska [4]

1847 – 1890

Ostrów Lubelski – Rozkopaczew

Tratkowski [7]

1814 – 1882

… – Rozkopaczew

Trawińska [1]

1798

Trawiński [2]

1948

Lublin

Trąbka [3]

Trela [1]

Trepka [1]

1860

Trębacz [3]

1810

Puchaczów

Trochimowicz [2]

1756

Krasne

Trochunowicz [2]

1887

Milanów

Trocik [13]

1669 – 1810

Brzeźnica Bychawska – Babianka

Trocińska [1]

Trociuk [1]

1984

Trocka [2]

1710

Ostrów Lubelski

Trocowicz [2]

1671

Ostrów Lubelski

Trocyk [32]

1682 – 1954

Babianka – Ostrów Lubelski

Troć [5]

1839

Piesia Wola

Trojan [1]

Trojanowska [1]

Trokonowicz [2]

1900

Tyśmienica

Tromińska [1]

Trompeter [1]

1846

Tropacz [1]

Trościańczyk [2]

1942

Wohyń

Trubaj [8]

1902

Trubalska [2]

Trubalski [5]

1863 – 1959

Plebania Wola – Ostrów Lubelski

Trupacz [6]

1885 – 1887

Orzechów – Orzechów Stary

Truś [1]

Trybuch [1]

Trybuchowska [4]

1779 – 1785

Ostrów Lubelski

Trybuchowski [2]

1759 – 1782

… – Ostrów Lubelski

Tryc [6]

1858 – 1901

Rudka Kijańska – Zakalew

Tryć [1]

1894

Zakalew

Tryk [21]

1846 – 1958

… – Rozkopaczew

Trykacz [2]

1813

Pojazdów

Trykanka vel Trykawka [1]

Trykanka [2]

1684 – 1688

Głębokie

Tryzub [5]

1798 – 1831

… – Jedlanka

Tryzubiak [29]

1830 – 1900

Jedlanka – Jedlanka Nowa

Trzańska [1]

1821

Wiszków

Trzański [1]

Trzaska [1]

1803

Trzaskiewicz [1]

1925

Trzaskowska [2]

Trzcińska [3]

1921 – 1931

Olszew – …

Trzciński [1]

Trzeciak [4]

1791 – 1894

… – Uchnin

Trześniewska [1]

1934

Trzmielewska [1]

Trzmielewski [3]

1840 – 1856

Rudka Starościńska – Parczew

Trzmielowska [1]

1847

Rudka Starościńska

Trzmielowski [3]

1813 – 1844

Zagarnów – Rudka Starościńska

Tuchowska [1]

Tupikowski [2]

1835 – 1862

… – Gościniec

Tur vel Turzyk [1]

1646

Tur [5]

1666 – 1686

Ostrów Lubelski

Turczyn [18]

1700 – 1776

Łysołaje – Brzostówka

Turczyniak [2]

1756

Brzostówka

Turczyńska [1]

1821

Maciejowice

Turczyński [2]

1849

Kaznów

Turek [6]

1851 – 1965

Kolechowice – …

Turkiewicz [13]

1781 – 1864

… – Ostrów Lubelski

Turlewicz [5]

1941 – 1945

Turowska [5]

1945 – 1961

Turowski [13]

1831 – 1919

Turska [5]

1912

Tyśmienica

Turski [6]

1710 – 1905

… – Bójki

Turzyk [1]

1676

Ostrów Lubelski

Turzyk/Tur [1]

Tuszowska [6]

1859 – 1876

Rozkopaczew

Tuszowski [2]

1827 – 1858

… – Rozkopaczew

Tuszyńska [3]

1695 – 1925

Rozkopaczew – …

Tuszyński [1]

Twardowska [1]

1796

Brzeźnica Książęca

Twardowski [1]

1770

Twardzik [2]

1876

Twardzisz [4]

1900

Wola Sernicka

Twarowska [1]

Twaróg [1]

Tworek [51]

1645 – 1915

… – USA

Tybe [1]

Tyborowska [1]

1890

Sosnowica

Tyborowski [1]

Tyburczyk [2]

1781

Tyburska [8]

1800 – 1830

Turobin – Ostrów Lubelski

Tyburski [5]

1772 – 1827

Turobin – Ostrów Lubelski

Tychman [1]

Tyczyńska [1]

1818

Tyda [7]

1843 – 1899

… – Krasne

Tyde [2]

1882 – 1885

Krasne

Tyliński [2]

1750 – 1773

… – Brzostówka

Tylżanowska [1]

Tylżanowski [2]

Tymarzewska [1]

Tymasiewicz [2]

1891

Komin

Tymberska [1]

Tymberski [3]

Tymczuk [2]

1784

Tymicka [4]

1975 – 1977

Tymicki [6]

1943

Tymińska [1]

1749

Ostrów Lubelski

Tymiński [8]

1813 – 1909

Wierzchowiny – Adamów

Tymosz [2]

1729

Brzeźnica Książęca

Tymoszczuk [2]

1881

Uścimów

Tymoszuk [2]

1973

Ostrów Lubelski

Tyrcha [2]

Tyszewski [2]

Tyszka [1]

Tyszkiewicz [9]

1760 – 1873

… – Plebania Wola

Tyśkiewicz [1]

Uchańska [22]

1787 – 1874

… – Ostrów Lubelski

Uchański [23]

1775 – 1963

… – Ostrów Lubelski

Uchman [2]

1961

Kędzierzyn Koźle

Uczciwek [1]

Udoński [2]

1770 – 1791

… – Brzostówka

Ufnowski [1]

1885

Prokop

Ulan [7]

1736 – 1780

… – Ostrów Lubelski

Ulas vel Wójcik [1]

1840

Drozdówka

Ulaszowicz [1]

1771

Ulatowska [6]

1865 – 1886

… – Kolechowice

Ulatowski [6]

1842 – 1952

… – Kolechowice Kolonia

Ulęza [2]

1755 – 1778

… – Brzeźnica Bychawska

Uliasz [2]

Uliński [2]

1877

Ciotcza

Ułan [1]

1783

Umieniecki [2]

1800

Unisko [2]

1884

Zawieprzyce

Unkiewicz [4]

1856 – 1879

Kamionka

Unrad [2]

1863

Uraszek [2]

1679

Brzeźnica Książęca

Urban [12]

1783 – 1888

… – Nowy Staw

Urbanek [3]

2012

Urbanowicz [6]

1745 – 1826

… – Kolechowice

Urbańska [6]

1696 – 1880

Brzeźnica Bychawska – Dzierążnia

Urbański [6]

1764 – 1824

… – Wólka Kijańska

Urbaś [2]

1856

Ursyn-Niemcewicz [5]

1650 – 1757

… – Skoki

Usinek [1]

Uss [1]

Ustyniuk [1]

Utykańska [1]

1808

Uzarowicz [2]

1774 – 1801

… – Uścimów

Uzdowska [20]

1837 – 1948

Brzeźnica Książęca – Rozkopaczew

Uzdowski [22]

1770 – 1906

… – Ostrów Lubelski

Valenciuk [9]

1885 – 1984

Jedlanka – …

Valero Calderon [1]

1964

Vargas [3]

1996

Vega Mu oz [1]

Vega Muńoz [2]

1914 – 1951

Vega Quezada [3]

1974 – 1982

Vega [1]

Vergine Silva [3]

Vergine Vega [4]

1935 – 1947

… – Santiago, Chile

von Bülow-Gorow [2]

1767 – 1841

Gudow, ks. Laudenburskie – …

Von Den Broek [1]

Wabik [2]

1755 – 1779

… – Rozkopaczew

Wabowska [1]

1750

Ostrów Lubelski

Wabowski [1]

Wach [25]

1816 – 1946

… – Wohyń

Wachek [2]

1907

Marysin

Wachniewicz [3]

1802 – 1826

… – Jedlanka

Wachnio [2]

1738

Ostrów Lubelski

Wachoń [1]

Wachowicz [18]

1659 – 1711

… – Brzeźnica Bychawska

Wacik [1]

1640

Wacińska [1]

Wacławek [4]

1667 – 1677

Brzeźnica Bychawska – Brzeźnica Książęca

Wadowski [2]

1891

Plebania Wola

Wagłowski [2]

1870

Lisów

Wagner [2]

Wagocki [1]

Wainiewska [1]

Wainiewski [2]

1820

Wajrak [1]

1785

Czerniejów

Wakasiewicz [2]

1821

Załucze

Wakula [2]

Wakulewicz [1]

1939

Wakuł [1]

Walancik vel Walanciuk [2]

1715 – 1719

Jedlanka – Młyn Poluch

Walancik [87]

1630 – 1826

… – Drozdówka

Walanciuk vel Drabik [1]

1840

Jedlanka

Walanciuk [67]

1755 – 1884

Jedlanka – Białka

Walański [1]

Walasek [1]

Walasiak [2]

1729

Kaznów

Walasik [1]

1745

Walaszczak [1]

Walaszyk [1]

Walatek [28]

1761 – 1980

Strzemieszyce Wielkie – Świdnik

Walawska [1]

1712

Brzeźnica Bychawska

Walawski [7]

1712 – 1770

Brzeźnica Bychawska – …

Walcak [2]

1730

Brzeźnica Książęca

Walczak vel Walczon vel Walczan [1]

1710

Walczak [122]

1733 – 1951

Brzeźnica Bychawska – Brzostówka

Walczan [2]

1744 – 1767

Brzeźnica Bychawska

Walczuk [4]

1750 – 1908

… – Rozkosz

Walczyński [2]

1904

Pliszczyn

Walek [3]

1799

Walencik [62]

1661 – 1887

Walenciuk [161]

1753 – 1998

Tyśmienica – …

Walencki [2]

1794

Walenczyk [1]

Walentowicz [2]

1708

Ostrów Lubelski

Walentowska [1]

Walesiński [2]

1881 – 1884

Brzostówka

Waleska [1]

1832

Tarło

Waleski [1]

Waleszyńska [44]

1751 – 1909

Kolechowice – Brzostówka

Waleszyński [68]

1712 – 1878

… – Gościniec

Waleśkiewicz [2]

1730 – 1755

… – Kaznów

Walewska [4]

1783 – 1845

Walewski [1]

Walęciuk [14]

1820 – 1961

Jedlanka – Ostrów Lubelski

Walęnciuk [3]

1853 – 1859

Plebania Wola – Głębokie

Waligórska [1]

1766

Tyśmienica

Waligórski [1]

1745

Walka [1]

Walkiewicz [390]

1676 – 2015

… – Lubartów

Walkowicz [2]

1692

Ostrów Lubelski

Walls [1]

Walowski [3]

1859 – 1884

Brzeźnica Książęca

Walter [4]

1834 – 1878

… – Ostrów Lubelski

Wałach vel Walasiak [1]

Wałach [4]

1726 – 1925

Kaznów – Glinnik

Wałecka [1]

Wałko [2]

1730

Brzeźnica Bychawska

Wanczuk [2]

1878

Wandas [2]

1901

Bartkówka

Wandziuk [3]

1847 – 1880

Łomnica – Uścimów

Wankiewicz [3]

1871

Amelin

Wankowska [4]

1789 – 1800

Babianka – Tyśmienica

Wankowski [2]

1765 – 1795

… – Cegielnia

Wapa [2]

1950

Walinka

Warchocka [31]

1762 – 1961

… – Ostrów Lubelski

Warchocki [27]

1767 – 1965

… – Ostrów Lubelski

Warda [1]

Warel [2]

1755

Brzostówka

Warenik [4]

1910 – 1924

Kolechowice

Wargiewicz [1]

Warpar [1]

1772

Tarło

Warparski [1]

Warpas [3]

1735 – 1744

Brzeźnica Książęca

Warpasik vel Warpas [1]

Warpasik [3]

1726 – 1731

Brzeźnica Książęca

Warpasz [1]

1750

Tarło

Warren [1]

1938

Warszawska [1]

Warszczewska [1]

Wartacz [13]

1872 – 1994

Pociecha – …

Wartak [3]

1749 – 1828

… – Gołonóg

Wartejuk [2]

1932

Kaznów

Warzęchowska [1]

Waseńko [2]

1881

Czeberaki

Wasiak [2]

Wasicka [2]

1763 – 1811

Jedlanka – Rudka Starościńska

Wasicki [2]

1781

Wasiczuk [9]

Wasielowska [1]

1755

Ostrów Lubelski

Wasielowski [1]

1730

Wasil [2]

1936

Nowa Wola

Wasilek [1]

1802

Wasilewicz [2]

1859

Łęczna

Wasilewska vel Wołowicz [1]

1845

Jedlanka

Wasilewska [51]

1748 – 1892

… – Głębokie

Wasilewski [75]

1745 – 1901

… – Głębokie

Wasilowska [6]

1683 – 1752

Ostrów Lubelski – Kaznów

Wasilowski [10]

1660 – 1762

Wasiuk [1]

Wasiutyńska [1]

Waska [1]

Waskiewicz [6]

1696 – 1753

… – Ostrów Lubelski

Wasko [1]

Waskowicz [3]

1696

Brzeźnica Bychawska

Wasyl [5]

1870 – 1907

Rusko Wola – Ruska Wola

Wasylak [3]

1756

Brzostówka

Waszarzek [2]

1743

Wólka Kijańska

Waszczuk [47]

1851 – 1983

Drozdówka – …

Waszczyk [2]

1808

Jedlanka

Waszczyńska [1]

1768

Waszkiewicz [1]

1824

Brzostówka

Waszko [1]

Waszkowicz vel Waskiewicz [1]

1692

Ostrów Lubelski

Waszkowicz vel Waszkiewicz [1]

1672

Waszkowicz [8]

1689 – 1828

Ostrów Lubelski – Brzostówka

Waszniewska [1]

1812

Waszniewski [1]

Waszyk [1]

Waszyńska [4]

1711 – 1819

Ostrów Lubelski – Jedlanka

Waszyński [8]

1682 – 1822

Ostrów Lubelski – …

Waśkiewicz [10]

1789 – 1916

… – Brzostówka

Waśkowicz [7]

1934 – 1940

Kaznów

Waśniczuk [2]

Waśniewska [4]

1925

Smolechowo, Polska

Waśniewski [4]

1881 – 1929

Warszawa – Smolechowo, Polska

Waśniowski [2]

1770 – 1793

… – Kaznów

Wawer [5]

1940 – 1992

Wawerek [4]

1876 – 1936

Zakalew – Brzeźnica Bychawska

Wawerska [5]

1872 – 1884

Kraśnik – Tyśmienica

Wawerski [3]

1844 – 1886

… – Tyśmienica

Wawiórkowska [1]

Wawruch [8]

1759 – 1895

… – Michalówka

Wawrykowski [1]

1793

Ostrów Lubelski

Wawrysik [79]

1737 – 1936

… – Rozkopaczew

Wawrzeńczuk [12]

1730 – 1815

… – Rozkopaczew

Wawrzeńczyk [1]

Wawrzesik [3]

1755 – 1820

… – Rozkopaczew

Wawrzeszek [1]

1824

Wawrzykowska [1]

1783

Ostrów Lubelski

Wawrzykowski [2]

1745 – 1797

… – Ostrów Lubelski

Wawrzyniak [2]

1928

Kamionka

Wawrzynkiewicz [1]

1787

Ostrów Lubelski

Wawrzynowicz [1]

Wawrzyńczak [1]

Wawrzyńczuk [45]

1809 – 1957

Rozkopaczew

Wawrzysik [7]

1730 – 1790

… – Ostrów Lubelski

Wazak [2]

1750 – 1774

… – Wólka Zawieprzycka

Wazylowicz [2]

1780 – 1807

… – Ostrów Lubelski

Ważylowski [2]

1743

Brzeźnica Książęca

Ważyńska [3]

1667 – 1979

Ostrów Lubelski – …

Ważyński [3]

1976

Wącławek [149]

1665 – 1828

… – Brzeźnica Książęca

Wądołowski [2]

1873

Wąsik [5]

1865 – 1892

Rudka Gołębska – Rudka

Wdowiak [139]

1680 – 1951

Rozkopaczew – Wólka Zawieprzycka

Wdowik [15]

1659 – 1702

… – Brzeźnica Książęca

Wdowska [1]

Wegrzyn [2]

1926

Wołów/Lwów

Weliczka [3]

1757 – 1809

Wendt [2]

1953 – 1962

Werczka [2]

1688

Ostrów Lubelski

Werczyński [2]

1828

Warta

Werduch [55]

1840 – 1940

… – Tyśmienica

Weremczuk [1]

Werenkiewicz [2]

1770 – 1792

… – Ostrów Lubelski

Wereszczyńska [1]

1737

Werner [1]

1986

Werpachowski [2]

1817

Romanów

Werpechowski [5]

1817 – 1853

… – Tyśmienica

Wertejuk [3]

1797 – 1823

… – Kostry

Wertelecka [1]

1666

Ostrów Lubelski

Wertelecki [1]

Wesołowska [20]

1756 – 1984

Wola Gułowska – …

Wesołowski [23]

1826 – 1991

Siedliszcze – …

Wetoszka [6]

1853 – 1864

Radcze

Wetzel [1]

Węglarska [1]

1792

Szczebrzeszyn

Węglarski [1]

Węglewska [1]

Węglińska [3]

1688 – 1709

Brzeźnica Bychawska – Berejów

Węgliński [7]

1694 – 1909

Berejów – Lublin

Węgłowski [7]

1815 – 1871

Czemierniki – …

Węgorski [2]

1855

Lublin

Węgrzyn [3]

1762

Węgrzyńska [2]

1944 – 1946

Siostrzytów

Węgrzyński [2]

1948

Kolechowice

Wiak [3]

1874

Rudno

Wiatr [3]

1878 – 1944

Białka – …

Wiatrowski [1]

1981

Tarnogród

Wiącek [24]

1760 – 1960

… – Lubartów

Wiączek [1]

Wiązowski [1]

Wichrowska [1]

Wicołek [3]

1934 – 1939

Kaznów

Wiczołek [4]

1936 – 1946

Kaznów

Widomska [1]

1937

Widz [2]

1941

Dragany

Wieczorek [4]

1951 – 1952

Dratów – …

Wieczorkowski [1]

1816

Wielborek [2]

1689

Kaznów

Wieleba [2]

Wieleński [1]

1737

Wielgos [4]

1887 – 1933

Jawidz – Zezulin

Wielgus [2]

1864

Jawidz

Wiencke [2]

1816 – 1852

… – Uścimów

Wienicka [1]

1736

Brzostówka

Wienicki [1]

Wieniowska [1]

1771

Kaznów

Wieniowski [1]

1750

Wierszyński [2]

1730

Rozkopaczew

Wiertelecka [3]

1670 – 1679

Ostrów Lubelski

Wiertelecki [4]

1667 – 1677

Ostrów Lubelski

Wierzbicka [8]

1735 – 1912

Rozkopaczew – Firlej

Wierzbicki [12]

1715 – 1866

… – Kolonia Rozalin

Wierzbińska [1]

Wierzbowska [1]

1652

Wierzbowski [2]

1742

Jedlanka

Wierzchoń [8]

1876 – 1885

Kamionka – Wola Mieczysławska

Wierzchowska [40]

1762 – 1959

Berejów – Ostrów Lubelski

Wierzchowski [38]

1650 – 1955

… – Elbląg

Wieszczycka [1]

1667

Brzeźnica Książęca

Wieszczycki [2]

1672

Brzeźnica Książęca

Wietrzyńska [2]

1670

Orzechów

Wietrzyński [2]

1667

Orzechów

Wiewiórkowska [1]

Wieżański [2]

1827

Zabytów

Więcek [3]

1826 – 1827

Brzeźnica Bychawska – Berejów

Więch [3]

1881

par. Kock

Więcierzewski [2]

1815 – 1840

… – Jedlanka

Więckowska [42]

1747 – 1942

Ostrów Lubelski

Więckowski [38]

1722 – 1926

… – Ostrów Lubelski

Więcławek [24]

1644 – 1693

… – Brzeźnica Książęca

Więsek [3]

1897 – 1947

Suchorab – Ostrów Lubelski

Więsyk [3]

1903 – 1968

Łukawka – …

Więzowska [2]

1817 – 1883

… – Nadzieja

Więzowski [1]

Wiklińska [2]

1837 – 1859

Sekłak – Wólka Zawieprzycka

Wikliński [1]

1809

Wiktorowska [1]

Wilczek [44]

1647 – 1844

… – Pawłowicze

Wilczewska [1]

Wilczopolska [1]

1670

Wilczuk [1]

Wilczyńska [12]

1842 – 1895

Siemień – Parczew

Wilczyński [16]

1833 – 1905

Mińsk – Sewerynówka

Wilk [1]

Wilkołek [1]

Wincenty [1]

Winek [1]

Winiarczyk [22]

1673 – 1966

Ostrów Lubelski – …

Winiarska [1]

Winiarski [2]

1714

Ostrów Lubelski

Winiarz [8]

1683 – 1839

Jedlanka – Krasne

Wink [2]

1849

Winkiel [1]

1838

Winnicki [2]

1841

Lubartów

Winniczek [2]

1720

Wólka Kijańska

Winter [2]

Wińska [1]

1845

Wiński [1]

Wircińska [1]

Wirska [1]

1692

Kaznów

Wirski [1]

Wirtelecka [2]

Wiskup [1]

1856

Wisłocki [2]

1668

Ostrów Lubelski

Wisniewski [1]

1917

Jamy

Wiszniewska [3]

2003

Wiszniewski [3]

1913

Folwark Bezwola

Wiśniewska [69]

1767 – 1986

Wiśniewski [93]

1750 – 2000

Krasne – …

Wiśniowiecka [1]

1602

Wiśniowska [10]

1729 – 1895

Babianka – Drozdówka

Wiśniowski [14]

1671 – 1787

Jedlanka – Ostrów Lubelski

Witan [1]

1959

Detroit, MI USA

Witanowska [1]

Witek [16]

1758 – 1953

… – Pomyków

Witerska [2]

1819 – 1824

… – Moniaki

Witerski [1]

Witkowska [21]

1760 – 1915

… – Białe Jeziorki

Witkowski [21]

1760 – 1839

… – Łubki

Witkun [5]

1907

Parczew

Witorowicz [2]

1812 – 1836

… – Babianka

Witt [4]

1752 – 1957

Rozkopaczew – Sławatycze

Wittleder [4]

Witucka [1]

Witurska [1]

1783

Wituszka [1]

1784

Wlazek [2]

1666 – 1688

… – Wólka Zawieprzycka

Wlazeł [11]

1754 – 1890

Wólka Zabłocka – Wólka Zawieprzycka

Wlazen [2]

1766

Rozkopaczew

Wlazer [1]

1863

Brzostówka

Wlazła [1]

1958

Brzostówka

Wlazło [40]

1690 – 1943

Wólka Zawieprzycka – Brzostówka

Wlazły vel Błaszczuk [1]

1826

Wólka Zabłocka

Wlazły [24]

1818 – 1969

… – Lubartów

Wlazyło [2]

1770 – 1791

… – Brzostówka

Włas [36]

1750 – 1990

Włazen [1]

1799

Brzostówka

Włoch [39]

1777 – 1987

Szczekarków – …

Włodarczyk [76]

1742 – 1967

… – Berejów

Włodarkiewicz [1]

Włodarska [8]

1870 – 1936

Kaznów – Rozpłucie

Włodarski [9]

1845 – 1953

Firlej – Rogóźno

Włodek [10]

1848 – 1893

… – Sobolew

Włodkowski [2]

1810 – 1836

… – Wólka Zawieprzycka

Włosek [167]

1741 – 1975

Włostowska [1]

Włoszcenek [1]

Włoszek [2]

Wnuczek [2]

1755 – 1775

… – Krasne

Wnuk [42]

1817 – 2015

… – Lublin

Woch [6]

1873 – 1913

Pałecznica – Rudka Kijańska

Wochnik [2]

1680

Ostrów Lubelski

Wociak [4]

1702 – 1726

Brzeźnica Bychawska

Wodniak [1]

Wodnicka [27]

1824 – 1926

Rudka Kijańska – Lejno

Wodnicki [39]

1779 – 1899

… – Drozdówka

Wodnik [1]

1773

Wodziak [2]

1698

Brzeźnica Bychawska

Wodzimowski [2]

1712

Brzeźnica

Wodzińska [1]

Wojciak [2]

1730

Brzeźnica Bychawska

Wojciechowska [52]

1754 – 1960

Brzeźnica Bychawska – Rozkopaczew

Wojciechowski [53]

1730 – 1957

… – Kolechowice

Wojcieszczak [5]

1725 – 1740

Wólka Kijańska

Wojcieszek [1]

1704

Wólka Kijańska

Wojcieszek/Wojcieszczak [1]

Wojciuk [4]

1853 – 1862

Drozdówka

Wojda [1]

Wojdalińska [2]

1928

Lublin

Wojdaliński [1]

Wojdat [1]

Wojdyńska [1]

1792

Ostrów Lubelski

Wojewódzka [4]

1902 – 1937

Lyple – Chojeczno, Polska

Wojewódzki [8]

1898 – 1969

Wygnanów – Ostrów Lubelski

Wojkowska [1]

Wojkowski [2]

Wojniak [2]

1750 – 1772

… – Zabiele

Wojniec [7]

1665 – 1710

… – Ostrów Lubelski

Wojsiar [1]

Wojtal [3]

1800 – 1809

Jedlanka

Wojtalik [1]

1837

Drozdówka

Wojtalska [1]

Wojtalski [2]

1822

Białka

Wojtaluk [8]

1782 – 1827

… – Jedlanka

Wojtas [1]

1957

Wojtasiewicz [2]

1704

Brzostówka

Wojtasz [1]

1719

Wojtaszek [5]

1700 – 1918

Brzostówka – Hajżyn

Wojtawski [2]

Wojtek [1]

Wojtiuk [4]

1794 – 1822

Sosnowica – Kolano

Wojtkowiak [1]

1960

Wojtun [1]

Wojtylicka [1]

1734

Wojtyńska [1]

1795

Ostrów Lubelski

Wojtyński [4]

1758 – 1803

… – Ostrów Lubelski

Wolak [2]

Wolczyński [2]

1696

Babianka

Woleńska [1]

1785

Brzeźnica Książęca

Woleński [1]

1760

Wolf [1]

1747

Wolicka [1]

1875

Bordo

Wolicki [1]

Wolinczuk [1]

Wolińska [7]

1843 – 1891

Łuszawa – Poland

Woliński [6]

1899

Wolniszewska [1]

Wolska [97]

1726 – 1956

Ostrów Lubelski

Wolski [105]

1700 – 1977

Wołcon [1]

Wołczyńska [1]

1699

Kaznów

Wołczyński [1]

Wołnysz [4]

1979 – 2007

Parczew – …

Wołodko [3]

1874 – 1923

Wołos [5]

1886 – 1890

Tarnogóra – Witaniów

Wołosz [1]

Wołoszczyńska [1]

1794

Wołoszkiewicz [11]

1956 – 2016

Wołoszyk [2]

1668

Brzeźnica Bychawska

Wołowicz [223]

1694 – 1954

… – Ostrów Lubelski

Wołowska [3]

1955

Kolonia Uścimów

Wołowski [2]

1928

Modlna

Wołyniec [6]

1732 – 1906

Ostrów Lubelski – Bójki

Wołyniecka [1]

Wołyńczuk [39]

1782 – 1953

… – Kolechowice

Wor [1]

Woroniecka [1]

Wosiak [4]

Woszek [1]

1815

Woś [4]

1897 – 1903

Zawieprzyce – Łuszczów

Wownysz [2]

1904

Kropiwka

Woździak [2]

1721

Brzeźnica Bychawska

Woźniacki [1]

1789

Woźniak [619]

1667 – 1999

Woźniakowska [1]

1811

Zabiele

Woźniakowski [1]

1784

Woźnica [4]

1680

Brzeźnica Książęca

Woźnicka [1]

Woźny [2]

1671

Brzeźnica Książęca

Wożeniec [2]

1691

Brzeźnica Książęca

Wożniak [1]

1790

Brzeźnica Książęca

Wójciak vel Wójcik [1]

1720

Wójciak [18]

1711 – 1787

Brzeźnica Bychawska

Wójcicka [10]

1860 – 2007

Ostrów Lubelski – …

Wójcicki [13]

1750 – 2014

… – Lublin

Wójcik vel Wójciak [1]

1694

Wólka Kijańska

Wójcik [435]

1646 – 2004

Wójciuk [15]

1864 – 1886

Drozdówka

Wójkowska [1]

Wójtowicz [183]

1660 – 1958

Ruska Wola – Lubartów

Wójtowska [2]

1792

Wromek [2]

1677

Kaznów

Wronianka [1]

Wronikowska [1]

1824

Huta Janowska

Wronikowski [1]

Wronowska [29]

1793 – 1961

Szczebrzeszyn – Ostrów Lubelski

Wronowski [30]

1835 – 1929

Nowa Wieś – Brzostówka

Wrońska [1]

Wroński [2]

1872

Wrotkowska [1]

1910

Kamionka

Wrotkowski [3]

1907 – 1912

Kamionka

Wróbel vel Opałek [1]

1649

Wróbel [142]

1667 – 2011

Brzeźnica Bychawska – …

Wróblewska [41]

1693 – 1938

Ostrów Lubelski

Wróblewski [48]

1698 – 1955

Wrzałek [1]

1987

Wrzaszcz [9]

1770 – 1808

… – Dębowa Kłoda

Wrzecionek [2]

1687

Ostrów Lubelski

Wrzesik [1]

Wrzeszcz [2]

1948

Dzwonowo

Wrześniowska [1]

Wrzos [1]

Wrzostek [1]

Wszoła [1]

Wścieklica [7]

1760 – 1816

… – Jedlanka

Wurmgard [2]

1748

Brzostówka

Wybrańska [1]

1790

Rozkopaczew

Wybrański [1]

1770

Wychanowska [1]

1681

Ostrów Lubelski

Wychudzka [1]

Wychudzki [3]

Wyczółek [2]

1893

Baranów

Wyganowska [1]

1685

Ostrów Lubelski

Wyganowski [3]

1751

Ostrów Lubelski

Wygiera [1]

Wyhanowski [1]

1677

Ostrów Lubelski

Wykowska [1]

Wykowski [2]

Wykranowska [1]

Wypych [9]

1782 – 1878

… – Sobieska Wola

Wyrwich [3]

1853

Piekary Kościelne

Wyrzykowska [1]

1988

Wysłocka [1]

1666

Ostrów Lubelski

Wysłocki [1]

Wysmulski [1]

Wysocka [13]

1694 – 2008

Kaznów – …

Wysocki [21]

1687 – 1981

Brzostówka – …

Wysok [31]

1701 – 1965

Wólka Kijańska – Lublin

Wysokińska [9]

1840 – 1886

… – Kolechowice

Wysokiński [16]

1798 – 1952

… – Wierzchowiny

Występ [1]

Wyszkowska [3]

1672 – 1684

Ostrów Lubelski

Wyszkowski [2]

1652 – 1677

… – Ostrów Lubelski

Wyszomirska [24]

1787 – 1953

… – Rozkopaczew

Wyszomirski [19]

1787 – 1924

… – Rozkopaczew

Wyszyńska [5]

1669 – 1860

Kolechowice – Rudka Starościńska

Wyszyński [6]

1640 – 1911

… – Stępków

Wytykiewicz [1]

1788

Wyżykowska [3]

1873 – 1984

Wyżykowski [2]

1956

Wziątek [13]

1803 – 1902

Brzeźnica Książęca – Glinny Stok

Yefi Piniao [1]

1978

z Balic Goźlic i Ossolina [1]

1356

z Garbowa [2]

1370

Garbów

z Prawiednik [1]

1432

z Rościeszyna [1]

1650

z Rożnowa [3]

1378 – 1447

z Ważyna [1]

1590

z Zakrzewca [1]

1401

Zabawska [1]

Zabicka [1]

Zabielska [20]

1801 – 1947

Kaznów – Kolechowice

Zabielski [31]

1748 – 1953

… – Kolechowice Folwark

Zabłocka [2]

1860

Zabłocki [4]

1878

Łęczna

Zaborek [1]

Zachar [2]

1711

Kaznów

Zacharczuk [2]

1800 – 1810

Zacharewicz [1]

Zachariasz [5]

1988

Zacharuk [4]

1770 – 1953

… – Łózki

Zachocki [1]

1738

Zachodzka [1]

1811

Rozkopaczew

Zachodzki [2]

1779 – 1813

… – Wólka Zawieprzycka

Zachowicz [2]

1682

Brzeźnica Bychawska

Zaczyk [1]

Zador [1]

Zadora [2]

Zadorczuk [3]

1792 – 1824

Zadórska [1]

1851

Zadroźnicka [1]

1819

Drozdówka

Zadroźnicki [1]

1787

Zadroźnik [1]

1837

Drozdówka

Zadubiec [2]

1892

Zamołodycz

Zadurski [2]

1743

Brzostówka

Zaduski [2]

1770 – 1792

… – Rozkopaczew

Zagajski [4]

1770 – 1886

Tarło – Berejów

Zagawa [2]

Zagoda [2]

1919

Folwark Zemborzyce

Zagraba [2]

1922

Jamy

Zagrobska [3]

1777 – 1795

Rozkopaczew

Zagrobski [3]

1740 – 1770

Zagroda [1]

Zagrodna [1]

Zagródka [1]

Zahumenska [1]

Zając [38]

1644 – 1956

… – Garwolin

Zajączek [2]

1780 – 1823

Białka – …

Zajączkowska [4]

1797 – 1862

… – Ostrów Lubelski

Zajączkowski [5]

1795 – 1853

Zemborzyce – Ostrów Lubelski

Zajutrek [2]

1879

Łuszczów

Zakasewska [1]

Zakrzewska [36]

1728 – 1905

Kaznów – Głebokie

Zakrzewski [44]

1748 – 1949

Zakrzowska [1]

Zalesiak [2]

1770 – 1795

… – Kolechowice

Zaleska [8]

1666 – 1871

Głębokie – Pułtusk

Zaleski [14]

1683 – 1861

Uścimów

Zaleszczuk [2]

1723

Wólka Zawieprzycka

Zalewska [41]

1818 – 1984

Zalewski [39]

1796 – 1936

… – Zamołodycze

Zalęcka [1]

1774

Zaluska [1]

1772

Załęcka [5]

1853 – 1870

Załęcki [2]

1858 – 1866

Brzeźnica Bychawska

Załęska [3]

1841 – 1868

Brzeźnica Bychawska

Załęski [5]

1799 – 1837

Kozarzew – Brzeźnica Bychawska

Załoga [3]

1730 – 1732

Ostrów Lubelski

Załuska [4]

1789 – 1908

Załuski [2]

1977

Zamirowska [1]

1921

Słobótka Dolna

Zamożna [1]

Zaniewska [1]

Zaorski [4]

1830 – 1875

… – Siemień

Zapałowicz [1]

Zapolska [1]

1808

Opole

Zapolski [1]

Zaporska [1]

Zaranek [6]

1800 – 1820

Zaranowicz [1]

1857

Zaraś [1]

Zaręba [9]

1720 – 1957

… – Bychawa

Zarębska [29]

1745 – 1965

Brzostówka – Ostrów Lubelski

Zarębski vel Żuromski [1]

1792

Zarębski [29]

1743 – 1973

Brzostówka – Ostrów Lubelski

Zarobska [15]

1841 – 1922

Tulniki – Wólka Stara Kijańska

Zarobski [15]

1796 – 1906

… – Wólka Kijańska

Zarudny [1]

1670

Zarychta [1]

Zarzecka [1]

Zarzycka [7]

1756 – 1834

Ostrów Lubelski – Brzeźnica Bychawska

Zarzycki [10]

1730 – 1837

… – Rozkopaczew

Zasadzki [2]

1877

Zasempa [2]

1953

Siemień

Zasłańska [3]

1803 – 1811

Rozkopaczew – …

Zasłański [2]

1770 – 1817

Zasławski [3]

1823 – 1844

Jabłonna – Łęczna

Zasłoński [2]

1770 – 1795

… – Rozkopaczew

Zaszewska [1]

1763

Ostrów Lubelski

Zaszewski [1]

Zatorska [1]

1949

Zatorski [2]

1913 – 1945

Stryjna – …

Zawacka [1]

1934

Kolechowice

Zawacki [4]

1677 – 1940

Brzeźnica Książęca – Kolechowice

Zawada [2]

1952

Lipina Stara

Zawadewicz [2]

1878

Drobin

Zawadzka [19]

1684 – 1964

Brzeźnica Książęca – Ostrów Lubelski

Zawadzki [20]

1700 – 1938

… – Polany

Zawichowski [2]

1740 – 1766

… – Uścimów

Zawistowska [11]

1822 – 1908

… – Pennsylvania USA

Zawistowski [10]

1839 – 1897

Plenibyl – Jedlanka Stara

Zawisza [26]

1710 – 1927

Zawiszyc z Rożnowa [1]

1421

Zawiślak [9]

1746 – 1801

… – Brzostówka

Zawodny [2]

1940

Pińsk

Zbiciak [8]

1786 – 1886

Kamionka – Nowodwór

Zblewski [1]

1962

Zborowska [13]

1784 – 1829

… – Ostrów Lubelski

Zborowski [14]

1740 – 1825

… – Ostrów Lubelski

Zbrezak vel Zbroch [1]

1738

Zbrezak [2]

1758 – 1769

Brzostówka

Zbroch [2]

1756 – 1771

Brzostówka

Zdanowicz [1]

1973

Zdanowska [1]

Zdańska [1]

1721

Tyśmienica

Zdański [2]

1740

Tyśmienica

Zdeb [2]

1954

Lublin

Zdolski [2]

1950

Horodyszcze

Zdun [3]

1666 – 1696

Ostrów Lubelski

Zdunek vel Świderski [2]

1875

Łucka

Zdunek [4]

1863

Zagrody

Zdunik [1]

Zduńczyk [2]

1954

Świdnik

Zdzanowska [1]

1711

Tyśmienica

Zdzanowski [3]

1704 – 1715

Jedlanka – Tyśmienica

Zdziarska [1]

Zdzieborska [1]

Zdzierch [2]

1839

Kijany

Zdzirkowska [1]

Zdzisiak [1]

Zdzitowiecki [3]

1801 – 1835

… – Lublin

ze Strzyżowa [1]

1525

Zelaska [1]

1766

Tyśmienica

Zelaski [1]

1740

Zelisławska [1]

1792

Zembrzuski [2]

1871

Lubiczyn

Zerndt [1]

1946

Zerzyńska [1]

Zesłańska [2]

1809 – 1811

… – Brzostówka

Zesłański [1]

1761

Ześciuk [2]

1678

Ostrów Lubelski

Zezula [2]

1710

Ostrów Lubelski

Zębacz [1]

Zglinicka [1]

1814

Podladów

Zglinicki [1]

Zgoła [1]

Ziarnicki [4]

1785 – 1810

Czemierniki – Ostrów Lubelski

Ziartkowska [1]

1760

Ostrów Lubelski

Ziartkowski [1]

Zieleniewska [1]

Zielińska [47]

1772 – 1962

Kaznów – Lublin

Zieliński [54]

1681 – 1935

Kaznów – …

Zielonka [3]

1944

Charz

Ziemba [2]

Ziemera [1]

Ziemichód [1]

Ziemińska [1]

Ziemkowski [2]

1760 – 1787

… – Jedlanka

Ziemnicka [1]

1912

Ziemniewicz [1]

Ziendarska [1]

1925

Maków

Ziendarski [1]

Zieniewicz [6]

1870 – 1923

Zabiele

Zienkiewicz [17]

1760 – 1833

… – Kaznów

Zienowicz [7]

1835 – 1881

Tulniki – Ostrów Lubelski

Zientara [1]

Zieńczuk [1]

Zieńkowiec [2]

1669

Uścimów

Ziętarska [1]

1910

Przasnysz

Ziętarski [1]

Ziętek [18]

1666 – 1800

Brzeźnica Książęca

Ziętko [1]

Zima [2]

2016

Krosno

Zimkiewicz [3]

1745 – 1768

… – Wólka Zawieprzycka

Zimnicki [2]

1885

Włodawa

Zimniewicz [1]

1973

Zimnoska [1]

1796

Ostrów Lubelski

Zimnoski [1]

1770

Zincker Zincker [1]

1930

Zinczuk [2]

2017

Commerce Township, MI

Zinkiewicz [2]

1770 – 1796

… – Kaznów

Ziomek [12]

1926 – 1986

Ziółek [3]

1885 – 1891

Sielce – Siedliszcze

Ziółko [1]

Ziółkowska [38]

1749 – 1925

Ostrów Lubelski – …

Ziółkowski [42]

1720 – 1906

… – Jedlanka

Złotucha [1]

Zminiec [2]

1696

Ostrów Lubelski

Zmora [4]

1901

Tulniki

Zmysłowska [20]

1827 – 1892

Brzeźnica Książęca

Zmysłowski [29]

1789 – 1890

… – Niedźwiada

Zołędź [1]

1830

Brzeźnica Książęca

Zorek [2]

1800 – 1846

… – Kolechowice

Zoruk [9]

1794 – 1937

Kolechowice

Zruszczanka [1]

Zuba [1]

Zubacz [11]

1758 – 1862

… – Kolechowice

Zubaczuk [1]

Zubala [3]

Zubek [1]

1903

Zubowski [2]

1770 – 1797

… – Babianka

Zupak [1]

Zwierzyńska [1]

Zwirska [1]

Zwolakowski [2]

1855

Zwolińska [15]

1829 – 1865

Koziogóra – Wólka Zawieprzycka

Zwoliński [12]

1782 – 1866

Tarnów – …

Zworski [1]

Zychowski [1]

Zygarowicz [20]

1907 – 1938

… – Pustyny

Zygmunt [7]

1824 – 2003

Rozkopaczew – …

Zygmuntowicz [2]

1794

Żaba vel Zięba [1]

Żagalska [1]

1838

Żagańska [1]

Żak [8]

1814 – 1968

… – Ostrów Lubelski

Żakowicz [2]

1704

Ostrów Lubelski

Żanowski [2]

1701

Jedlanka

Żardziewska [1]

1810

Żardziewski [1]

Żarek [1]

Żarkiewicz [2]

1925

Piszczac

Żarko [16]

1867 – 1887

Uścimów

Żarska [1]

Żbyliczek [2]

1704

Ostrów Lubelski

Żebrowska [1]

Żech [1]

Żelachowska [1]

Żelazkowa [1]

Żelazowska [2]

1676

Rudka Korbutowa

Żelazowski [1]

Żelechowski [2]

1932

Chojeniec

Żeleszczak [1]

1790

Żeleźniak [2]

Żemelska [1]

1691

Ostrów Lubelski

Żemelski [1]

Żeńska [5]

1827 – 1857

Kaznów – …

Żeński [6]

1805 – 1842

… – Kaznów

Żeromska [2]

1756 – 1766

Jedlanka – Głębokie

Żeromski [7]

1730 – 1786

… – Kaznów

Żeszczuk [8]

1694 – 1717

Ostrów Lubelski

Żmijan [3]

Żmijewski [2]

1846

Dzierżanów

Żminiec [2]

1702

Ostrów Lubelski

Żmuda vel Zawada [2]

1902

Brzeźnica Książęca

Żmuda [62]

1754 – 1901

… – Brzeźnica Książęca

Żmudzka [1]

Żojticzak [2]

1701

Ostrów Lubelski

Żołądkowska [1]

1798

Żołądź [33]

1757 – 1895

Wólka Kijańska – Krasne

Żołędziak vel Żołądź [1]

1730

Kijany

Żołędziak [4]

1752 – 1754

Wólka Kijańska

Żołędziowski [2]

1770 – 1795

… – Króliki Młyn

Żołędź vel Mazur [2]

1795

Żołędź [10]

1763 – 1938

… – Łuszczów

Żołnacz [1]

Żrobek [5]

1785 – 1809

… – Jawidz

Żróbek [6]

1833 – 1865

Jawidz

Żrubek vel Łucka [1]

1859

Uścimów

Żrubek [12]

1876 – 1945

Spiczyn – Brzostówka

Żubrzycka [1]

Żuchowska [20]

1827 – 1913

Ostrów Lubelski – Kaznów

Żuchowski [27]

1792 – 1913

Łomazy – Jedlanka

Żuk [4]

1713 – 1878

Brzostówka – Leszkowice

Żukowska [6]

1774 – 1843

Ostrów Lubelski – …

Żukowski [5]

1750 – 1924

… – Wilno

Żur [1]

Żurawska [4]

1701

Ostrów Lubelski

Żurawski [1]

Żurek [3]

Żuromska [2]

1781 – 1803

… – Kaznów

Żuromski vel Zarębski [1]

1839

Berejów

Żuromski [5]

1758 – 1801

… – Kaznów

Żychowicz [12]

1667 – 1713

Ruda na Piłach – Ostrów Lubelski

Życzyńska [1]

Żydek [5]

1733 – 1769

Brzeźnica Książęca – Tarło

Żydko [2]

1713

Ostrów Lubelski

Żydkowicz [2]

1692

Jamy

Żydowska [1]

1761

Żygadło [5]

Żyglewicz [43]

1737 – 1931

… – Ostrów Lubelski

Żyłka [3]

1895

Pieszowola

Żyr [2]

1911

Folwark Królewski Dwór

Żyromska [1]

1784

Żyrzyńska [2]

Żytkiewicz [1]

Żytko [2]

1695

Jamy

Żytkowicz [2]

1697

Babianka

Żytkowska [4]

1881 – 1899

Górka Lubartowska – Brzeźnica Bychawska

Żytkowski [8]

1902 – 1947

Górka – Lublin

Żywar [1]

1823

Kombornia

Żywicka [3]

Żywicki [5]

1930 – 1956